Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy to się nada - lampa no name

    Witajcie
    Znalazłem w domu takie coś......


    Lampa ta nie posiada dosłownie żadnych oznaczeń typu: marka, model, nr seryjny czy moc, itp. Najważniejsze że działa. Potrzebuje zaledwie 2 paluszków AA. Jest zintegrowana na stałe z uchwytem widocznym na zdjęciu.
    Pochodzi z aparatu bodajże "Nikom", tak tak NIKOM (M na końcu) a nie NIKON. Aparatu niestety nie mogę znaleźć, cały zestaw został wciśnięty mojemu Ojcu jakieś 15 lat temu jako Gratis przy okazji kupna czegoś na bazarze.

    Planuję zbudować studio domowe, (temat w innym wątku) mam już SB900 i pytanie czy ta lampa też się nada.

    Lampa posiada chyba regulowany zoom głowicą od 45mm do 90mm ( o ile tak to się czyta) i możliwość regulowania głowicy lewo/prawo (działa) i góra/dół bo no to wskazuje skala kątów na jej tyle, ale w żaden sposób nie mogę tego zrobić, jakby coś się zacięło, (te kółko x2 z boków to raczej bajer wizualny aniżeli przycisk zwolnienia blokady czy tym podobna rzecz. Kabelek synchro z kostką do podłączenia w "hotshoe" (spokojnie nawet nie myślę jej podłączać do swojego body, słyszałem różne historie). Ten mały przycisk (coś białego) przy kostce to ręczny wyzwalacz lampy tzw. "test" bo tym ją jestem w stanie właśnie wyzwolić.

    Pytanie, czy dokupienie fotoceli tego typu,
    pozwoli mi na jej wyzwalanie za pośrednictwem błysku, czy może potrzebuję czegoś innego. Rozumiem że nie będę w stanie regulować mocy tej lampy, no chyba że funkcja zoomu da mi taką możliwość.
    Jak sądzicie jest sens inwestowania ok 40zl + przesyłka na taką fotocelę,

    pozdro

    kanias

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda jak "sławne" *) kiedyś Canomatic.
    Proponuję crash-test mu zrobić (ja by tak zrobił).


    *) kto nie pamięta: w negatywnym sensie. Powiedzieć chińszczyzna to byłby komplement.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie Czy to się nada - lampa no name

    JacekCz chyba masz rację, a raczej napewno masz rację po wygooglowaniu nazwy znalazłem właśnie tą lampę .
    Czyli co, naprawdę to jest chłam ? i nie idzie tego użyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak działa, to z fotocelą odpali. Ale tylko na pierwszym błysku. Czyli lampa sterująca musi być na M.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie Czy to się nada - lampa no name

    Czy jakakolwiek fotocela z alledrogo ją wyzwoli ? , zauważ że kostka lampy ma tylko jeden styk.
    Rozumiem że jako lampę sterującą przy założeniu fotoceli do tej lampki śmiało będę mógł użyć mojego "build flesha" z D90, czy jednak to np. SB 900 musi być w trybie Master. A jak ta skala "zoomu" może wpływać na błysk, czy na to jakoś liczyć czy zignorować.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kanias Zobacz posta
    Czy jakakolwiek fotocela z alledrogo ją wyzwoli ? , zauważ że kostka lampy ma tylko jeden styk.
    Każda wyzwoli. Ta co pokazałeś się nada.

    Cytat Zamieszczone przez kanias
    Rozumiem że jako lampę sterującą przy założeniu fotoceli do tej lampki śmiało będę mógł użyć mojego "build flesha" z D90, czy jednak to np. SB 900 musi być w trybie Master.
    O sterowaniu mówimy, gdy można lampę zdalnie obsłużyć. W tym wypadku lampę można tylko wyzwolić, więc lampa wyzwalająca (w korpusie, albo zewnętrzna) musi być w M.

    Cytat Zamieszczone przez kanias
    A jak ta skala "zoomu" może wpływać na błysk, czy na to jakoś liczyć czy zignorować.
    Zoom wpływa na szerokość wiązki światła, tym samym na zasięg światła, ale kosztem oświetlanego obszaru. Masz SB900 to zobacz do tabelek w instrukcji jaka jest zależność, z tym że oczywiście nie będziesz mógł odnieść zawartych tam danych do tego wynalazku.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 10-05-2012 o 20:10
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Każda lampa i każda fotocela / z seri taniocha/ ma dwa styki. Jeden styk to metalowe saneczki, drugi blaszka na środku fotoceli. W lampie jeden styk to blaszka na stopce, drugi styk to blaszka po podstawką. Fotocele odpalają na pierwszy błysk. Czyli coś błyska /np. Sabinka lub lampa wbudowana/, fotocela daje sygnał i dodatkowy lampiszon błyska. Wszystko musi być na M. Jak chcesz "kreatywnie" - to możesz na 3 lampki. Wbudowana błyska i steruje SB900 w CLS-ie, specjalna fotocela MIF zlicza przedbłyski, ignoruje je i odpala lampiszona na ostatnim właściwym błysku. I już jesteś kreatywny strobista
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    To się nadaje do wyrzucenia. Jest test aparatu i lampy na fotografuj.pl, zrobili w ramach prima aprilis. Ta lampa spali wszystko.

    http://www.fotografuj.pl/Article/TES...page/3#content

    Może się też spalić sama.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    To się nadaje do wyrzucenia. Jest test aparatu i lampy na fotografuj.pl, zrobili w ramach prima aprilis. Ta lampa spali wszystko.

    http://www.fotografuj.pl/Article/TES...page/3#content

    Może się też spalić sama.
    Też bym sprawdził zasięg "lampy" (w locie wznosząco-opadającym).
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #10

    Domyślnie to jakas masakra

    Hej dzięki serdeczne za info, jest mi wstyd za Ojca, że dał się nabić w butelkę te 10-15 lat temu. Jeżeli ta lampa nie wyląduje na jakiś zawodach rzutu śmieciem to może użyję go jako gadżet przy zdjęciach bo sami przyznacie że "słabo " to ona nie wygląda. )))

    pozdro

    temat Zamykam

    kanias

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •