Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Start 66 pomoc

  1. #21

    Domyślnie

    O kurcze, nie zauważyłem, że kolega z Rzeszowa...

    Chętnie pożyczę Ci co tam będziesz chciał analogowego, nawet film na początek gratis dostaniesz jeśli zapał zobaczę ;>

    Napisz co by Cię interesowało, wybór formatów mam spory, wprawdzie starta akurat nie posiadam, ale zdjęcia nim robiłem i bardzo fajnie wychodzą nie wierz malkontentom to super aparat.

    Jeśli chcesz na jakiś czas dostać coś analogowego, służę pomocą.

    Aktualnie NikonF90, Mamiya, Pentacon, Graflex filmów też troszkę się znajdzie.
    Zapraszam.

  2. #22

    Domyślnie

    Ba! I nawet dzisiaj wieszamy zdjęcia na Bezdomnej robione Startem 66
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  3. #23

    Domyślnie

    A ja właśnie kończę pierwszy film moim Startem 66S i powiem z lekką ironią tak:
    Gdyby ten aparat miał:
    -Jaśniejszą matówkę
    -Wbudowany światłomierz

    To w sumie nic więcej bym nie potrzebował

    A tak całkiem na serio: Dla mnie jako I-wszy aparat średnio formatowy Start jest czymś zupełnie innym od lustrzanki cyfrowej czy małoobrazkowej. Jak widzę, niektóre posty to się zastanawiam ,,Co by było gdybym kupił Mamiye czy nawet Kieva?''

    Póki co czekam na efekty pierwszego filmu. A sprzedawać raczej nie mam zamiaru nawet ze względu na to, że to nasz rodzimy aparat

    PS.
    Że tak wtrące: Obiło mi się o uszy wymienianie matówek w Starcie. Wiem, że fabrycznie ma on niewymienne matówki ale da się jakoś to po swojemu zrobić. Umie to ktoś z Was?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olszi Zobacz posta
    ,,Co by było gdybym kupił Mamiye czy nawet Kieva?''
    To jest mniej więcej taka różnica w wygodzie robienia zdjęć, jak między kompaktem a lustrzanką - zarówno w kompakcie, jak i w TLR nie ma korekty błędu paralaksy. Mamyia czy Kiev są już pełnoprawnymi lustrzankami - focisz to, co widzisz, a i pryzmat z pomiarem dokupić można...
    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olszi Zobacz posta
    PS.
    Że tak wtrące: Obiło mi się o uszy wymienianie matówek w Starcie. Wiem, że fabrycznie ma on niewymienne matówki ale da się jakoś to po swojemu zrobić. Umie to ktoś z Was?
    Za "tamtych" czasów zrobiliśmy test, kondesor z powiększalnika (soczewka z jednej strony płaska) położona na matówce. Dawało to rozjaśnienie na szerszym obszarze (bo oryginalna ma jasny wyłącznie środek). Oczywiście kondensor małoobrazkowy czyli nie pokrywał całej matówki. Być może (jak jakiś szklarz wytnie z tak grubego szkła) docięcie w kwadra dużej soczewki?
    W dzisiejszych czasach możesz zobaczyć 'o co chodzi' z lupą za 4zł, ale tylko na próbę, bo jest wypukła.

    Przypuszczam że nie da sie tam wsadzić w normalne miejsce niczego wypukłego.
    A nie lepiej kupić coś wyższej klasy?

    Cytat Zamieszczone przez sorevell Zobacz posta
    To jest mniej więcej taka różnica w wygodzie robienia zdjęć, jak między kompaktem a lustrzanką - zarówno w kompakcie, jak i w TLR nie ma korekty błędu paralaksy. Mamyia czy Kiev są już pełnoprawnymi lustrzankami - focisz to, co widzisz, a i pryzmat z pomiarem dokupić można...
    chyba tylko cichość dwuobiektywowej można docenić. Ale przypuszczam, gdybym to miał, zrobiłbym dwie rolki portretów sytuacyjnych (z niższej perspektywy) i poszła by do szafy.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 17-05-2012 o 07:34
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #26
    to
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam to szczęście, że mam jakiegoś Starta B wygrzebanego ze śmietnika. Stał cały czas na półce jako eksponat. Ale go wyczyściłem porządnie, wygląda na sprawny (co nie znaczy, że jest). Kupiłem jakiś tani fomopan 100, co by żalu nie było jak nie wyjdzie i przepstrykam go. Długo się czaiłem, bo brakowało mi tej rolki, co nawija film. Ale mialem jeszcze jakieś 2 Druhy synchro ze śmietnika i jeden właśnie tą rolkę miał. Chyba pasuje. Jak skończę film w Druhu to sprawdzę Ten Druh to jest dopiero gówno... A wracając do Starta... pewnie bym nie kupił. Ale jak już mam, to się pobawię

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _tomek_ Zobacz posta
    Ten Druh to jest dopiero gówno...

    Druh to zabawka z dwoma przysłonami i jednym czasem (chyba).
    Start to jednak pełnoprawny aparat (wielu robiło ni komercyjne foty).

    Tylko za tamtych czasów dominujący film miał 18DIN (50ASA/ISO), na cokolwiek wyższego będzie brakowac szybszej migawki. Z kolei jakby się wyprawić na zdj. w trudnych warunkach, braknie długich czasów.

    Szpulka w tym formacie pochodzi z filmu, jest "przechodnia".
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #28

    Domyślnie

    zawsze mozna szary filtr nakręcic (jak sie da.)
    Völkchlor

  9. #29
    to
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    zawsze mozna szary filtr nakręcic (jak sie da.)
    albo potrzymać przed obiektywem

    Właśnie zrobiłem tym Startem B rolkę Fomopana 100. Coś tam wyszło. Ale nie mam możliwości zeskanowania tego niestety Mam tylko skaner dedykowany. I znowu wracają myśli o sprzedaniu nikkora 20/2.8 celem pozyskania funduszy na jakiegoś płaszczaka. Pewnie v500 by wystarczył - przeżyję jego dziadoskie ramki do mikrofilmu, bo do małego obrazka mam dedykowany skaner... Ehhhh... a w totka nic nie chce wpaść

  10. #30
    to
    Gość

    Domyślnie

    Ooooo w mordę

    No nie mam skanera płaskiego, ale coś mi ten film ze Starta dziwnie wyglądał (choć to nie wina filmu) i go sfociłem cyfrą. Jeeeeezuuuuuuuuu.... czy ja taki patałach jestem, czy z tym aparatem jest coś nie tak? Przysłony 3,5 i 4 są nieużywalne? Chociaż na 8 tez coś robiłem i na 11 chyba i jakoś wszystkie klatki do bani... albo inaczej... mega ahtystyczne Ej, a może czyszcząc go soczewkę obiektywu źle założyłem... może nie powinna być wypukłym do środka aparatu (ta wewnętrzna) tylko odwrotnie...



    Niezły bajzel, prawda?

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •