Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    W pierwszym roku działanosci trzeba przekroczyć 20000 zł obrotu dla klientów indywidualnych (czyli nie dla firm-na fakture)a w drugim roku 40000zł..zeby byc obowiazanym ewidencjonowac sprzedaz na kasie fiskalnej...Dlatego ludzie zakladaja najczesciej dzialalnosc przed koncem roku zeby nie przekroczyc tego progu..20000zł ...

  2. #12

    Domyślnie

    to wszystko wiem, jednak w przypadku sprzętu foto każda sprzedaż podchodzi pod kasę fiskalna i stąd moje pytanie, o obiektyw wrzucony w koszty, i co jeśli go będę chciał sprzedać za jakiś czas, co u mnie jest wielce prawdopodobne
    pozdrawiam Piotr


  3. #13

    Domyślnie

    nie rozumiem kupujesz obiektyw czy sprzedajesz...? , tylko sprzedaz towarów takie jak paliwa musza byc od razu ewidencjonowana na kasie fiskalnej zaraz po założeniu dzialalnosci..sprzet foto nie jest żadnym wyjatkiem od reguły.. SIedzialem w kasach fiskalnych 4 lata wiec mam pojecie na ten temat..

  4. #14

    Domyślnie

    pytanie - obiektyw to coś powyżej 3500 netto czy nie. Jeśli poniżej to zero stresu. Od razu przecież idzie w koszty, jeśli robisz środek trwały to też możesz bezstresowo potem sprzedać, tyle, że jeśli odbierałeś sobie za niego VAT, możesz być zmuszony zapłacić go ponownie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Zadzwoń poprostu do skarbowego bo za tymi przepisami nie nadążysz.
    Dobry pomysł - zadzwonisz np. 20 razy i dostaniesz 20 różnych odpowiedzi... Poza tym liczy się tylko interpretacja na piśmie, a i to mało znaczy w razie czego.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •