Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Reklamacja towaru niezgodnego z umową, towar "refurbished"

    Witam! Jak w tytule, czy towar "refurbished" podlega reklamacji towaru niezgodnego z umową? Dokładnie chodzi mi o laptopa DELL inspiron, kupiony na "ALLEGRO" niecały rok temu jako "refurbished". I tu mam pytanie (trochę głupie...) jak zabrać się do rzeczy, tzn. wypełnić wzór "reklamacji towaru niezgodnego z umową) i odesłać im sprzęt...?czy wcześniej się z nimi skontaktować i powiadomić ich o zdarzeniu...nigdy tego nie robiłem i nie wiem trochę jak się do tego zabrać żeby czegoś nie zawalić...wiem, że temat był poruszany, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania...a może ma ktoś wzór takiego pisma i powiedział mi krok po kroku jak zadziałać...odwdzięczę się w Sanoku i okolicach duuużym piwem, albo i mocniejszym trunkiem...z góry dzięki!
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  2. #2

    Domyślnie

    Po roku jest niezgodny z umową?
    Pursue happiness with diligence

  3. #3

    Domyślnie

    a jest jakiś czas, w którym można reklamować towar niezgodny z umową...?wydaje mi się, ze nie...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  4. #4

    Domyślnie

    A na aukcji było napisane nowy? nie używany? Czy jak...

    Teraz Ci przeszkadzać zaczęło czy coś się zepsuło i jako nienowy nie możesz naprawić?

    Nie ma gwarancji?

  5. #5

    Domyślnie

    Refubished jest zwykle sprzedawany z taką samą gwarancją jak nowy.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego jestem ciekawy powodu reklamacji po roku...

  7. #7

    Domyślnie

    tak, sprzedany został jako nowy, a powodem moich "ruchów" jest to, że zaczął mi gasnąć monitor i pojawiają się biało-czarne paski, tak na chwile, potem wraca do normy...miałem kiedyś podobna sytuację i nie udało się jej wielokrotnie naprawić na gwarancji, bo jak trafiał do serwisu, to ponoć było wszystko oki, a jak tylko dotarł do domu, to lipa...dopiero po 4 naprawach wymieniono monitor...nie chciałbym znów kilka miesięcy toczyć walki z gwarantem(serwisem)...

    tak, gwarancje mam do lipca...
    Ostatnio edytowane przez Pienia ; 04-05-2012 o 23:15
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  8. #8

    Domyślnie

    Ze sprzedającym też raczej tego nie załatwisz szybciej niż z serwisem.

    Skąd wiesz, że nie jest nowy?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pienia Zobacz posta
    tak, sprzedany został jako nowy, a powodem moich "ruchów" jest to, że zaczął mi gasnąć monitor i pojawiają się biało-czarne paski, tak na chwile, potem wraca do normy...miałem kiedyś podobna sytuację i nie udało się jej wielokrotnie naprawić na gwarancji, bo jak trafiał do serwisu, to ponoć było wszystko oki, a jak tylko dotarł do domu, to lipa...dopiero po 4 naprawach wymieniono monitor...nie chciałbym znów kilka miesięcy toczyć walki z gwarantem(serwisem)...

    tak, gwarancje mam do lipca...
    Zimny lut. Sporo zabawy jest z tym. Naprawiałem monitor w domu z takimi objawami, w zasadzie skończyło się na przelutowaniu wszystkich tranzystorów.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  10. #10

    Domyślnie

    "Skąd wiesz, że nie jest nowy?" nie rozumiem...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •