Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 2 - ćwiczenia ze światłem

    Witam ponownie. Po pierwszej próbie zwróciliście moją uwagę na błędy jakie popełniłem ( temat tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=206585 ). W związku z tym, że główne wady były takie, iż było płasko, zbyt gładko i brakowało ciekawego światła postanowiłem próbować dalej - tym razem szukając innego światła i delikatniejszej obróbki. Oto efekty. Co o tym myślicie?

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.
    D750, N50/1.8G, N35/2.0D, N70-200 VRII, SB-900 /.................... Sony A7II, S28/2.0, Zeiss 55/1.8, Helios 44 ....................... / EIZO CS240.

    http://www.warszawa-fotograf.pl/

  2. #2

    Domyślnie

    1 wydaje mi się nie ostra. Nawet jestem pewien że oczy nie są ostre. Na 2 przeszkadzają mi dziwnie poucinane dłonie (palce) Podoba mi się 4 Nie myśl że to jakiś odwet bo twoje rady mi naprawdę dużo pomogły
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

  3. #3

    Domyślnie

    Istotnie na 1 ostrość jest na drugim oku modelki, chociaż pierwsze oko wydało mi się mieszczące w zakresie dopuszczalnej GO. Masz dobry wzrok Ten obiektyw podobno myli się w 2 przypadkach na 100, więc mam nadzieję, że kolejne 98 będzie bez zarzutu Co do kadrów - tak, znam zasady, jednak czasami lubię je łamać. Tak jak pisałem w pierwszym wątku - lubię skosy ale i nie zawsze standardowe cięcia, dwójka skadrowana była świadomie. Absolutnie nie mam natomiast nikomu za złe krytyki. Ja na tym forum jestem po to, żeby się czegoś nauczyć i właśnie czekam na jak najwięcej wpisów które coś sugerują, podpowiadają, coś wnoszą, żebym mógł jak najwięcej nauczyć. Po poprzednim wątku odkryłem istnienie "mapy gradientu" dzięki kolegom którzy się wypowiedzieli. Póki co jeszcze nie bardzo umiem tę warstwę wykorzystać ale samo jej odkrycie to dla mnie jak odkrycie Ameryki. Widzę tu spore możliwości. Tak więc proszę się nie krępować i proszę o jak najwięcej wskazówek, porad, toturiali, itp.
    Napisałeś, że podoba Ci się 4 więc może powiem na co zwróciłem uwagę przy kompozycji tego ujęcia: mianowicie starałem się umieścić oczy oraz punkt skrzyżowania rąk w pobliżu mocnych punktów kadru. Jednocześnie skośne linie tworzone przez ręce oraz włosy miały za zadanie prowadzić oczy widza na twarz. Liście natomiast miały za zadanie tworzyć ramę.
    Ostatnio edytowane przez PaulGilbert ; 02-05-2012 o 23:55
    D750, N50/1.8G, N35/2.0D, N70-200 VRII, SB-900 /.................... Sony A7II, S28/2.0, Zeiss 55/1.8, Helios 44 ....................... / EIZO CS240.

    http://www.warszawa-fotograf.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie wszystkie są przyjemne w odbiorze : )
    Ale z naciskiem na 4 : ) Bardzo ładne
    - FB -
    Canon + szkła

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem tylko piąte zdjęcie nie jest płaskie i ma ciekawa plastykę twarzy.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wujekadam. Istotnie odstaje w pewien sposób od pozostałych jeśli chodzi o światło. Liście które przepuszczały światło i rzucały cienie były stosunkowo wysoko, więc w przeciwieństwie do pozostałych zdjęć tu przejścia są delikatniejsze i bardziej miękkie.
    D750, N50/1.8G, N35/2.0D, N70-200 VRII, SB-900 /.................... Sony A7II, S28/2.0, Zeiss 55/1.8, Helios 44 ....................... / EIZO CS240.

    http://www.warszawa-fotograf.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    Wtrącę się do wątku, bo gdzieś czytałem (chyba S. Kelby to pisał) że zdecydowanie powinno się unikać robienia zdjęć z takimi przebiciami słońca na twarzy i ciele jak na zdjęciu 2 i 3 i generalnie się z tym zgadzam, bo nie wygląda to dobrze. Na 5 jeszcze znośnie i te prześwity tak nie kują. Ze wszystkich wybieram nr 4 - skos mi się podoba, nie jest jakiś brutalny i przyjemnie się patrzy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •