Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Prośba o poradę

    Witam.

    Jestem tu nowy więc witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość.

    Mam pytanie do Was. Mam pewien problem wynikający z braku doświadczenia w 'strobingu.
    A mianowicie chodzi o to że mam zamiar zacząć nowy rozdział z mojej przygodzie z fotografią - strobing, i nie wiem co kupić ( jak widzę na forum to częsty problem, ale żadem post nie rozwiał moich wątpliwości ).
    Mój budżet to ok. 2000 zł . I teraz pytanie :
    Czy lepiej jest kupić 1 lampę a dobrą ( SB-910 ), plus oczywiście statyw, softbox, inne modyfikatory itp. ?
    Czy kupić 2-3 lamy tańsze ( nie wiem jakie ) , plus to co wymieniłem wcześniej ?

    Zdjęcia chciałbym robić w domowym studio, jak i w plenerze.

    I od razu mówię że szybko się uczę. I czy nie będzie tak że jezeli zakupię tańsze lampy to w pewnym momencie zabraknie mi tych funkcji z sabiny ?

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Ten wątek wszystko Ci wyjaśni http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=69088
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #3

    Domyślnie

    Oba rozwiązania są poprawne.

    1. Sabina + statyw, uchwyt, wyzwalacz i modyfikatory (parasolki, softboxy itp). Zalety: mieścisz się w budżecie, masz lampę systemową, którą w razie potrzeby zdjemiesz z aparatu, pracując w trybie TTL i CLS (w zależności od możliwości korpusu) lub manualnie przez wyzwalacz radiowy, lub kabel z kostką synchro. Zaletą jest również łatwiejsze opanowanie jednego źródła światła na początek.

    2. 3x np. Yongnuo 560, 3x statyw itd. Wyzwalaczy radiowych (odbiorników) może być mniej, jedna lampa wyzwoli się radiem, reszta po wbudowanych fotocelach. Pierwszą lampę można też wyzwolić lampą wbudowaną lub kablem (patrz wyżej). Wady: Zestaw pracuje wyłącznie w manualu i trudniej opanować trzy lampy na raz. Tanie lampy wyzwolisz na aparacie też tylko w trybie manualnym, tak, jak to robiło się kiedyś. Zero bezmyślności.

    Ja na początek skłaniałbym się ku pierwszej opcji. Dodatkowe lampy zawsze możesz dokupić później (zaróno systemowe jak i tańsze).
    Ostatnio edytowane przez killer_one ; 01-05-2012 o 13:40

  4. #4

    Domyślnie

    A co z mocą ? Czy jeżeli będę chciał błyskać w terenie (w słońcu) to siła błysku będzie zadawalająca ? Bo jest jeszcze opcja z lampami studyjnymi i generatorami, czy może sabinka to dobra opcja ?

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalres Zobacz posta
    A co z mocą ? Czy jeżeli będę chciał błyskać w terenie (w słońcu) to siła błysku będzie zadawalająca ? Bo jest jeszcze opcja z lampami studyjnymi i generatorami, czy może sabinka to dobra opcja ?
    W słońcu masz krótkie czasy, więc synchro w trybie FP, a to z kolei oznacza drastyczny spadek mocy rejestrowanego błysku. Przy synchro 1/8000s efektywny zakres Sabiny to około 1m; studyjna 600Ws ( z podstawowym garnkiem) daje radę z kilku metrów (oczywiście wszelkie modyfikatory zabierają dodatkowe światło zmiejszając zasięg).
    Mogę polecić Quantuum Dual Power ( ale musisz ją zmusić do pracy z body w trybie FP).
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  6. #6

    Domyślnie

    a ja mam prośbę: PROSZĘ DAWAĆ NIOSĄCE INFORMACJĘ TEMATY
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra, zdecydowałem się na Quantuum R+ 600 Dual Power 600 Ws.
    I mam jeszcze jedno znaczące pytanie. Jak to będę wyzwalał, synchonizował ?
    Nie chodzi mi o fotocelę.
    Mam już kiedyś kupiony wyzwalacz YN rf-603, ale nie wiem czy on się nada .

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    RF-603 będzi Ci synchronizował max. do tego co potrafi Twoja puszka, może jedną działkę mniej ( szczegóły znajdziesz wątku o RF ). Pixel King synchronizuje w trybie FP do 1/8000s.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •