Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Interwałometr Nikon D40

    Witam. Chciałem zaprezentować mój interwałometr do nikon d40. Jako, że aparat ten nie posiada wbudowanego interwału, musiałem wykonać go osobiście. Zwalnianie migawki dokonywane jest w trybie podczerwieni, a sygnał wysyłany jest z pilota do telewizora marki Unimor. Interwał uruchamiający pilota zbudowałem na podstawie schematu znalezionego w internecie, jest to zwykły przekaźnik czasowy z regulacją czasu. Całość nie wygląda może najlepiej, ale na początki z timelapse sprawdza się dobrze.











    Mała próbka

    http://img560.imageshack.us/img560/183/xcux.mp4
    Ostatnio edytowane przez kopalos ; 01-05-2012 o 08:00

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kopalos Zobacz posta
    ... Interwał uruchamiający pilota zbudowałem na podstawie schematu znalezionego w internecie...
    No, to takie chwalenie się dla chwały
    Pomysł interesujący i sądzę, iż kilka osób zaciekawi. Daj schemat, adres w internecie, wykaz części, tutka jak zrobić, aby otwartych drzwi nie wyważać.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kopalos Zobacz posta
    Witam. Chciałem zaprezentować mój interwałometr do nikon d40. Jako, że aparat ten nie posiada wbudowanego interwału, musiałem wykonać go osobiście. Zwalnianie migawki dokonywane jest w trybie podczerwieni, a sygnał wysyłany jest z pilota do telewizora marki Unimor. Interwał uruchamiający pilota zbudowałem na podstawie schematu znalezionego w internecie, jest to zwykły przekaźnik czasowy z regulacją czasu. Całość nie wygląda może najlepiej, ale na początki z timelapse sprawdza się dobrze.

    No, to takie chwalenie się dla chwały

    Chodzi o to, że taki pilot z interwałometrem jest w sprzedaży - jeszcze z wyświetlaczem LCD
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Bezpieczniej jest kupic zamiennik MC36 Zawlaszcza, ze oprocz interwalometru ma tez inne opcje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Chodzi o to, że taki pilot z interwałometrem jest w sprzedaży - jeszcze z wyświetlaczem LCD
    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Bezpieczniej jest kupic zamiennik MC36 Zawlaszcza, ze oprocz interwalometru ma tez inne opcje
    A ciekawe gdzie sobie wetkniecie koniec tego wężyka spustowego w Nikonie D40?
    N

  6. #6
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    No tak, przeciez tam nawet nie ma gniazdka na drucik... http://www.pclix.com/product-information/newpclixxt wiec moze takie cos

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    A ciekawe gdzie sobie wetkniecie koniec tego wężyka spustowego w Nikonie D40?
    http://jabbafoto.pl/opis/3000563/pho...-do-nikon.html
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam opcję Time-Lapse w tym programie Działa bardzo przyzwoicie, sprawdziłem z D40.
    Oczywiście przyda się tylko w przypadku gdy mamy możliwość podpięcia do laptopa przez USB. Time-lapse z okna w domu/pracy.
    D7000

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •