Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    To był obiektyw dla przemysłu, do badania stanu urządzeń. Ciekawostką jest kąt widzenia 220 stopni. Czyli nie ma szans, żeby nie uwiecznić swoich nóg
    Raczej nie. Dla przemysłu były fisze 6/5,6, 8/8, 7,5/5,6 i 10/5,6OP ten to takie kuriozum, by pokazać co da się zrobić w dziedzinie optyki.
    Widziałem go na własne oczy w komisie foto w Kolonii kilka (naście?) lat temu....

    Co do "widzenia do tyłu" - przednia soczewka wystaje i to dużo.
    Tu go ładnie widać w przekroju
    http://www.google.pl/imgres?q=nikkor...02&tx=59&ty=79
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 10-05-2012 o 21:24
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #22

    Domyślnie

    5,200g wow
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  3. #23

    Domyślnie

    W zasadzie ten obiektyw można traktować jako inwestycje finansową na przyszłość. Zamiast kupować sztabki złota, akcje czy jakieś monety kolekcjonerskie to można kupić taki obiektyw. Nie wyobrażam sobie żeby np za 25 lat nie był wart przynajmniej dwa razy tyle co teraz.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Pytanie do biegłych w optyce: jakim cudem to szkło widzi szerzej niż 180 stopni, skoro nie "wystaje do tyłu"?
    Gdzieś na necie był przekrój tego szkła. Chodzi o to, że przednia soczewka (ta największa) załamuje światło na tyle silnie, że łapie promienie światła, które (tak opisowo wytłumaczę) wchodzą w soczewkę blisko jej krawędzi, i są skierowane tak mniej więcej w stronę środka soczewki - tego jej punktu, który jest najbardziej wysunięty do przodu. Takie promienie są załamane na tyle, że trafiają w następną soczewkę.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Chciałem kupić jako lokatę kapitału , ale widzę, że cena nie idzie mocno w górę. 500 tys 11 lat temu. Teraz jest do kupienia za tylko 570 tys.
    https://www.ebay.pl/itm/266328003438...Bk9SR_Ti2JapYg

    Tu coś o samym szkiełku. http://www.mir.com.my/rb/photography...yes/6mmf28.htm
    Na cropowym body ekwiwalent 4 mm
    Można używać na bezlusterkowcach. Ale manual... za to GO dosyć duża.

    Specifications of 6mm f/2.8s

    Focal length/Aperture: 6mm f/2.8
    Lens construction:12 elements in 9 groups
    Picture angle: 220°
    Diaphragm: Automatic
    Aperture scale: f/2.8-f/22 on' both standard and aperture-direct-readout scales
    Exposure measurement: Via full aperture method; meter coupling ridge provided for Al cameras and meter coupling shoe for non-AI cameras
    Distance scale: Graduated in meters and feet from 0.25m (0.9 ft.) to infinity (oo)
    Weight : 5,200g
    Dimensions: 236mm dia. x 171mm long (overall); 160mm extension from lens flange
    Filters: Built-in: skylight (L1BC), medium yellow (Y 4, deep yellow (Y52); orange (056), and red (R60)
    Front lens cap: Slip-on
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-07-2023 o 11:43
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Obróbka zdjęcia, kto chętny :)
    By tomdoe in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 05:47
  2. [ Architektura ] Wieża Saurona - współcześnie
    By maroo_s in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 00:52
  3. [pytanie] Indie - chętny?
    By jeras in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •