Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Adobe Lightroom 1.0

    Adobe właśnie zamierza wypuścić na rynek Adobe Lightroom 1.0.
    Uwaga zasada - nigdy nie kupuj niczego w wersji 1.0!
    Niemniej ciekawośc pozostaje - czy ktoś wie co to ma być? Cena ma być $300, czyli dokładnie w środku między PSE a CS2. Więc co? Lepsze PSE? Ma to ładować, procesować, organizować i edytować. Czyli dokładnie to samo co PSE, więc dlaczego nowy produkt? Czy może po prostu taka konsumerska wersja CS2, podczas gdy CS2 pójdzie w kierunku pro?
    Czy ktoś coś wie?

  2. #2

    Domyślnie

    Dobry czlowieku od dobrych kilku miesiecy Lightroom dostepny jest w wersji beta dla uzytkownikow za darmo! tworcy uwzgledniaja tez potrzeby i wnioski uzytkownikow w kwestii samego programu. Wydaje mi sie, ze program jest bardzo dobrym narzedziem i wg. mnie jest znacznie lepszy od C1.

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saint Zobacz posta
    Dobry czlowieku od dobrych kilku miesiecy Lightroom dostepny jest w wersji beta dla uzytkownikow za darmo! tworcy uwzgledniaja tez potrzeby i wnioski uzytkownikow w kwestii samego programu. Wydaje mi sie, ze program jest bardzo dobrym narzedziem i wg. mnie jest znacznie lepszy od C1.
    No dobrze, ale pytam się o to gdzie jest miejsce tego programu w szeregu innych produktów Adobe? Do kogo jest on skierowany? Bowiem te wszystkie nonsensy jak organizowanie zdjęć, te albumy itd, to mnie zawsze tylko przeszkadzało. Ciekaw jestem jak ten Lightroom ma się w sensie samej obróbki do PSE oraz CS2.
    Czy wiesz coś na ten temat?

  4. #4

    Domyślnie

    Ligthroom jest swietnym narzedziem do wywoływania RAWów, zarzadzania kolekcjami zdjęć itd. Przeznaczony jest dla fotografow, a nie grafików. To jest zupełnie inne narzedzi niz PSE - to jest raczej ekwiwalent ciemni fotograficznej niz program do edycji jak PSE. Jest bardzo przyjemny w użyciu tylko ma jedną wadę - jest wolny .

    Aaaaa i jeszcze jedno - kosztuje 199 USD chyba do konca marca.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie Jasny pokój

    MSZ Lightroom ma być produktem konkurencyjnym dla C1, NX, Bibble, Lightzone, i innych takich.
    Jest to jednak narzędzie do obróbki negatywu cyfrowego, nie do obróbki grafiki (przynajmniej w założeniu przeznaczenie Photoshopa).
    PSE nie jest "lepsze", bo nie pozwala prawie w ogóle na obróbkę 16 bit, poza tym jest wyraźnie przeznaczone dla amatorów scrapbooków, kartek świątecznych i albumów. Wystarczy spojrzeć na galerie photoshopelementsuser - co tam się dzieje!

    Lightroom raczej (chyba) nie ma narzędzi do robienia takich scrapbooków tylko narzędzia do tworzenia "profesjonalnych" prezentacji flash dla klienta, cyfrowych portfolio itp.

    To, że tyle będzie kosztować to przewidywałem (stawiałem na ok. 400 USD). W końcu płacimy za czerwono-białe logo...

    Paweł

    p.s. myślę, że czasy, kiedy wersja 1.0 oznaczała przecieranie szlaków, prymitywne możliwości itp. chyba minęły. Adobe i inne firmy mają zbyt duże doświadczenie, a rynek jest zbyt wymagający, żeby mogli sobie pozwolić na wypuszczanie kaszanki. W końcu Adobe od jakiegoś czasu ma już ACR, no i kupili technologię pixmanteca. Nie bez kozery też wszędzie widać rozbudowane programy beta oprogramowania - za darmo mają testerów.
    P.
    To na pewno będzie dobry program, ale zbyt rozbudowany jak na moje potrzeby...
    Ostatnio edytowane przez PaSkal ; 29-01-2007 o 21:50
    Fiat Lux

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepsze jest poznanie przez doswiadczenie proponuje Ci abys sciagnol go i sam sprawdzil. Masz TU link. 300$ jak mowisz nie to samo co 199$ jak mowie ja .
    Ostatnio edytowane przez Saint ; 29-01-2007 o 22:06

  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaSkal Zobacz posta
    p.s. myślę, że czasy, kiedy wersja 1.0 oznaczała przecieranie szlaków, prymitywne możliwości itp. chyba minęły. Adobe i inne firmy mają zbyt duże doświadczenie, a rynek jest zbyt wymagający, żeby mogli sobie pozwolić na wypuszczanie kaszanki.
    Nikon taką kaszanę, czyli Capture NX ver 1.0, jednak wypuścił...

  8. #8

    Domyślnie Wiedziałem

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Nikon taką kaszanę, czyli Capture NX ver 1.0, jednak wypuścił...
    No, ja mówiłem o firmach stricte produkujących oprogramowanie, ktorą Nikon zdecydowanie nie jest...
    Zresztą, w założeniu NX to chyba dobry soft (czytając komentarze o speedzie nawet nie ściągnąłem demo) , tylko powinni nad nim popracować programiści z prawdziwego zdarzenia...

    P.
    Fiat Lux

  9. #9

    Domyślnie

    To nie do konca tak, goscie z Nik Software (autorzy Capture NX) są nieźli jeśli chodzi o rozwiązania, problem u nich zawsze był z otoczką, która spowalniała wszelkie ich wtyczki i programy.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Mam takie pytanko. Czy Lightroom beta jest ograniczony czasowo?? Zapewnie tak, ale na ile dali ograniczenie?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •