Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Exclamation [Awaria-PILNE] Naprawa plików NEF

    Witam

    Stało się. Pierwszy raz padła mi karta pamięci.

    I chyba przepadły zdjęcia na których bardzo mi zależy (ślub przyjaciela). Próba odzyskiwania danych z karty zakończyła się powstaniem plików NAF, np. DSC[4388.NAF (można pobrać). Patrząc na nazwę plików to znaki cofnęły się o 4. Z E -> A czy z _ -> ]. Było by miło gdyby zamiana skończyła się na nazwach plików. Niestety zawartość plików się zmieniła i nie ma możliwości otwarcia tych plików w programach graficznych.

    Czy ktoś z was ma koncepcję jak można jeszcze ugryźć ten problem? Sporo programów do odzyskiwania danych nie działa ponieważ karta w systemie jest jako niesformatowana

    RATUNKU....
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    jedyne wyjście - dać do firm odzyskujących dane.

    Zasada podstawowa - karty po stwierdzeniu uszkodzenia nawet nie wkładać do komputera, gdyż czasem sam jej odczyt może spowodować problem. Ewentualnie należy ustawić przełącznik na karcie na "LOCK" ...

  3. #3

    Domyślnie

    iCare Data Recovery odzyskuje dane nawet z niesformatowanych kart. Niestety okres pobierania darmowej wersji już minął.
    http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...-za-darmo.aspx

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze, bez paniki. Nie rób gwałtownych ruchów, żeby nie pogorszyć sprawy. Zostaw ta kartę w spokoju na razie.

    Po pierwsze łyknij trochę wiedzy. Ja wiem, ze łatwo się mówi, ale jak miałem awarię dysku z danymi, też byłem spanikowany. TO nie pomaga. Idź na forum elektrody (elektroda.pl i na górze kliknij forum) i zanim zaczniesz coś robić z kartą, poczytaj trochę. Ja, nei będąc komputerowym guru poczytałem, ściągnąłem zalecane programy (na ogól darmowe, część sharewareowych) i samodzielne odzyskałem CAŁY DYSK!

    Jeśli bardzo zależy Ci na danych - najpierw zrób i zapisz sobie obraz tej karty, sektor po sektorze. Umożliwia to program DMDE - mówia tam o nim często przy okazji awarii dysków. Mając tak obraz zapisany,masz pełną kopię karty i dopiero wtedy możesz sobie próbować różnych programów do odzyskania.

    Niewykluczone, że wszystko odzyskasz juz pierwszym, drugim programem - ale potraktuj ten zapisany obrazjako swoistą kopię, gdyby odzyskujący soft coś tam jednak namieszał.

    Jeśli nie masz, mogę posłać Ci program dostarczany razem z kartami SanDiska do odzyskiwania danych. parę razy ratowalem nim karty kumpli, choć program wyczynowy raczej nie jest.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Marcin, wykonaj tel. Ty nie odbierasz.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    Dzięki wszystkim za pomoc. Oczywiście coś tam znam się na komputerach i jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem na początku to obraz karty. Jedynie GetDataBack for FAT znajduje cokolwiek na karcie. Chociażby ten NAF z pierwszego postu. Programy od Sandiska czy BadCopy Pro nic nie znajdują. Coś tam na pewno jest, bo to znalazł GetDataBack jakoś tam by się zgadzało (wielkości plików, daty, ilość). Podejrzewam, że za uszkodzenie karty odpowiada czytnik. Ale sprawdzałem go potem na innych kartach i czyta poprawnie. W kościele aparat widział fotki. I boję się, że czytnik na tyle uszkodził kartę, że te dane już są dziwnie namieszane. Porównywałem pliki NEF i NAF ze sobą edytorem hex i nie widzę żadnych podobieństw. W poniedziałek zaniosę kartę specjalistom ale boję się, że oni wiele więcej nie wyciągnął z niej niż ja

    Cytat Zamieszczone przez Włóczykij Zobacz posta
    iCare Data Recovery odzyskuje dane nawet z niesformatowanych kart. Niestety okres pobierania darmowej wersji już minął.
    Ten program nie widzi tego dysku

    Ktoś z was już powtarzał sesję w kościele?
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 22-04-2012 o 19:30
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    co do ostatniego zdania: a czemu nie ? Uważam, że jest to dopuszczalne, bo pamiątka ze ślubu żyje długo i kiedyś będą ją oglądały dzieci. Więc nie mają co oglądać ...
    W dodatku, szczerze mówiąc, zainscenizowana scena ślubu wyjdzie lepiej, bo będzie czas na pozowanie itp.
    A ogólne fotografie na pewno robiło wiele osób, więc nie będzie tak, że zabraknie zupełnie dokumentacji ze ślubu ...

  9. #9

    Domyślnie

    To jest fatalna sytuacja.
    Rozumiem, że kablem z aparatu też nie idzie?
    Optymistyczna nadzieja, że może styk karty jest brudny, tłusty lub coś takiego.
    Zawsze mam stracha przy wyjmowaniu karty i wkładaniu do czytnika. Część czytników ma jakieś fatalne twarde druty rysujące powierzchnię.
    Powtórka sesji w kościele?
    Ksiądz będzie wkładał jeszcze raz obrączki?
    No chyba nie. Zawsze się tego bałem. Współczuję.

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    są aparaty mające dwa gniazda na karty i być może da się równolegle zapisywać dane. Może to jest na przyszłość rozwiązanie ?
    Ew. moduł wifi i natychmiastowy export do databanku ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •