Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli programy do odzysku nie widzą karty JA bym ją sformatował. I wtedy powtórnie spróbował odzyskiwać dane Jakkolwiek źle i dziwnie to brzmi w kontekście wszystkich porad, z którymi zresztą się zgadzam ... żeby nie wykonywać żadnych operacji z kartą, z której chcesz odzyskać pliki. Co mam powiedzieć: w moim przypadku zdawało to egzamin. Oczywiście nie mówię o dokonywaniu operacji zapisu na skanowanej karcie. Jak nic nie pomoże zawsze możesz tego spróbować.


    Ktoś z was już powtarzał sesję w kościele?

    w kościele nie, ale w USC ze dwa razy. Nigdy co śmieszniejsze ze swojej winy: młodzi budzili się ze snu, że przecież nie było fotografa na ślubie zaraz po wyjściu z sali...
    Kolega powtarzał nagranie przysięgi małżeńskiej w kościele, bo akurat w tym momencie nagrania taśma (nowa) koszmarnie zaczęła dropić.
    myślę co piszę

  2. #12

    Domyślnie

    Ok, razem z kolegą wertujemy plik NEF i jak ten kolega słusznie zauważył, to są pliki NEF, ale są pocięte w złych miejscach. Nagłówek NEFa pojawia się gdzieś w okolicach 10 000 wiersza. I niestety znaki są pomieszane. Nagłówki NEF zaczynają się od znaków (ASCII) MM, odzyskany o MI. Odkryć prawidłowy schemat może być ciężko (które M poprawne, które zamienione???). Pytanie czy to można jeszcze uratować na poziomie odzyskiwania danych. Bo podejrzewam, że program do odzyskiwania pociął pliki w złym miejscu...

    Ktoś zna firmę, która specjalizuje się w takich rzeczach i nie są to amatorzy?


    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    Jeśli programy do odzysku nie widzą karty JA bym ją sformatował. I wtedy powtórnie spróbował odzyskiwać dane
    Odtworzę obraz z karty na innej karcie i tak spróbuję....
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez UBoot Zobacz posta
    są aparaty mające dwa gniazda na karty i być może da się równolegle zapisywać dane. Może to jest na przyszłość rozwiązanie ?
    Ew. moduł wifi i natychmiastowy export do databanku ?
    D300s ma taką funkcję. Robisz zdjęcie i na jednej karcie masz jpg a na drugiej RAW.
    Fajna sprawa, można ryzyko utraty danych trochę zminimalizować. Polecam również zgrywanie zdjęć poprzez kabel aby kartę nie wyjmować, wkładać, cudować...

  4. #14

    Domyślnie

    Jestem na dobrej drodze. Czytnik, który najpewniej uszkodził kartę wcześniej nie wydawał mi się zły. Sprawdzałem na innych kartach i czytał pliki poprawnie. A z braku innego czytnika obraz zrobiłem na starym. Koledze udało się odczytać tych plików zaszyte miniaturki JPG z Rawów. A mnie tknęło, że stary czytnik może wprowadzać błędy przy transmisji. Na razie nowy (pożyczony) czytnik dobrze rokuje... nie chcę tylko zapeszać.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #15

    Domyślnie

    napisz jak się zakończyło. Będzie kolejna porcja wiedzy o postępowaniu w takich przypadkach
    myślę co piszę

  6. #16

    Domyślnie

    Pierwsza zasada. Zawsze zmień czytnik. Nawet jeśli wydaje ci się, że jest dobry (kluczem w tym wypadku to "wydaje ci się")...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ktoś zna firmę, która specjalizuje się w takich rzeczach i nie są to amatorzy?.
    http://www.krollontrack.pl/
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Pierwsza zasada. Zawsze zmień czytnik...
    - druga, a powinna być jako pierwsza: nigdy nie wsadzajmy karty do podłączonego czytnika.
    Najpierw pewnym ruchem wkładamy kartę do niepodłączonego czytnika, a potem kabelkiem czy wtykiem podłączamy czytnik do USB
    unikamy w ten sposób elektrycznych stanów nieustalonych mogących się pojawić na styku pin czytnika-styk wewnętrzny karty i po prostu mogących uszkodzić kartę.
    - trzecia zasada: nie zapisujmy materiałów z dużych uroczystości na 1-2 karty.
    Ja dla przykładu 20-25 GB plików ze zlecenia zapisuję na 4-5 kart i wtedy są szanse na przetrwanie. Już mnie to uratowało, jak z jednej karciochy pół wesela wcięło.
    ps
    A w kolegi przypadku, cóż najlepszemu się może zdarzyć współczuje stresu. Zostaje iść do księdza wyłuszczyć katastrofę i poprosić o możliwość zagrania scenki przysięgi raz jeszcze. Jak ksiądz człowiek to pójdzie na to.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-04-2012 o 15:32
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc. Dane już w pełni udało się odzyskać. Jak pisałem, pomogła wymiana czytnika, bo choć działał z innymi kartami to problem był po jego stronie. Ale stresa miałem

    Robin na 102 napisał jak warto się zabezpieczać. Ja zmieniam karty po każdej części imprezy. A wniosek z mojej przygody jest taki, że takie części imprezy warto rozbić jeszcze na dwie karty.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #20

    Domyślnie

    mpwt napisz proszę jaki to dokładnie model czytnika.
    Co do podpowiedzi robina102 - potwierdzam, stosuję i innym polecam. Jeśli miałem kłopoty z kartami, to właśnie przy wsadzaniu CF-ek do podłączonego już do USB czytnika. Efektem była nieczytelna sieczka plików i katalogów na karcie. Inna sprawa, ze zawsze niemal w 100% udawało się dane odzyskać. Uszkodzone bywały 2, 3 pliki
    myślę co piszę

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •