Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Lightbulb Teleobiektyw 500mm do Nikona .

    Witam, mam zamiar kupić Teleobiektyw lustrzany
    Samyang 500mm MC f/8,0, i do tego Telekonwerter x2 58mm do Nikona D5000, może ktoś mi podpowie co mi będzie jeszcze potrzebne żeby to razem zespolić oraz coś na ten temat, np. co to za obiektyw, jak się mocuje telekonwerter i czy on coś podciągnie mi jeszcze zbliżenia ?
    Ostatnio edytowane przez Daro 21 Ch ; 20-04-2012 o 22:16 Powód: Błąd wpisu

  2. #2

    Domyślnie

    Obywatelu! Ostygnij!
    Zmierzasz słaby i ciemny obiektyw połączyć z konwerterem 2x i aparatem wyposażonym w wyjątkowo mętną matówkę. NIC nie uda Ci się tym zestawem sfotografować....
    Poza tym bardzo złym pomysłem jest łączenie dość ciężkiego obiektywu z dość lekkim korpusem.
    Jeśli masz możliwość pożyczyć / wypróbować taki obiektyw bezpośrednio z D5000 to namawiam CIę na zdjęcia próbne. To powinno CIę nieco ostudzić.
    Jeśli marzysz o ogniskowej dłużej niż 300 mm, to uzbieraj około 2000 zł i kup na ebayu obiektyw Nikkor 400mm f/5,6 IF-ED. Dostaniesz bardzo solidny, doskonały optycznie obiektyw ze światłem f/5,6, precyzyjnym wewnętrznym ogniskowaniem, filtrami 72mm, supersztywnym mocowaniem do statywu i oryginalnym bagnetem Nikona.
    Mam na myśli ten obiektyw:
    http://www.ebay.com/itm/Nikon-400mm-...item2c64699f19

    Możesz też poszukać Sigmy lub Tokiny, także 400/5,6
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 20-04-2012 o 22:29
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj, no nie mam nikogo kto jest w posiadaniu takiego obiektywu i naprawdę nie wiem jakie foty wychodzą z takiego zestawu, a ten co polecasz to cena mnie ostudziła, co powiesz na f/6,3 ?

  4. #4

    Domyślnie

    generalnie te chińskie obiektywy lustrzane nie są jakiejś powalającej jakości. Nie licz na to, że za klikaset złotych kupisz sprzęt do super zdjęć z bardzo długą ogniskową. To może coś takiego:
    http://www.ebay.com/itm/Tokina-SD-40...item2ebd090e69
    http://www.ebay.com/itm/400mm-Vivita...item3f13a916d6
    http://www.ebay.de/itm/Sigma-5-6-400...item4844e99ce6

    W cenie lustrzanego obiektywu 500/6,3 nie kupisz nawet odpowiedniego statywu, by fotografować z ogniskową 400 mm. Pamiętaj, że mierzysz bardzo wysoko i albo sobie zupełnie odpuść, albo dozbieraj pieniążków i kup coś porządnego.
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 20-04-2012 o 23:18
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #5

    Domyślnie

    Samyangi długoogniskowe mają zaletę, że mają długą ogniskową. Z konwerterem x2 robi się źle, dodatkowo takim zestawem ciężko fotografować. Nawet gdy sprzęt jest na statywie, to przy ogniskowe 500, do tego telekonwerter x2, do tego crop *1,5, to przechodzący kot obok powoduje w wizjerze małe trzęsienie ziemi. Mam samyanga 500mm, ale nie lustrzany, tylko refraktor. Odkąd kupiłem Sigmę 135-400 nawet nie chciało mi się go podpinać. Zresztą ta sigma też idzie na sprzedaż, bo niestety nie współpracuje z D7000, korzystam teraz z Sigmy 150-500. Obie Sigmy to nie są jakieś rekordy świata, ale w porównaniu z dowolnym Samyangiem to niebo, a ziemia.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    To ja się podepnę. Miałem 200 f/4, bardzo faja optyka ale jakoś nie widziałem zastosowania. Do portretu ciut za wąsko, a w terenie za szeroko, może na pełnej klatce byłby bardziej przydatny.

    Chciałbym zainwestować w 400. Marcin, pamiętam że komuś polecałeś sigmę 400/5.6, bo fajna i ma af. Ale co da lepszy obrazek, z tych co podałeś? Bez af sobie dam radę. Będę focił z monopoda, więc wszystko powyżej 400 raczej odpada. Tokina wygląda solidnie, ale czy mi się wydaje, czy będę musiał przy ostrzeniu ruszyć całą optyką?
    l N D3s l N24/2.8 l P 50/1.8 l N55/3.5 l SY 85/1.4 l N105/4.0 l N300/4 VRl
    l X-T10 l F35/1.4 l SY 12/2.0 l

  7. #7

    Domyślnie

    To jeszcze się wstrzymam z tą 500-ką, a jak bym dokupił telekonwerter x2 i podpiął go do Sigmy DG 70-300mm/5.6 co wówczas mogę uzyskać ?

  8. #8

    Domyślnie

    witam
    jeżeli moge coś podpowiedzieć to zasugerowłbym sigmę 50 - 500 co n kropie *1.5 daje 750 mm a i zakres ogniskowych brdzo uniwersalny

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daro 21 Ch Zobacz posta
    Witam, mam zamiar kupić Teleobiektyw lustrzany
    Samyang 500mm MC f/8,0, i do tego Telekonwerter x2 58mm do Nikona D5000, może ktoś mi podpowie co mi będzie jeszcze potrzebne żeby to razem zespolić oraz coś na ten temat, np. co to za obiektyw, jak się mocuje telekonwerter i czy on coś podciągnie mi jeszcze zbliżenia ?

    A może tutaj spojrzyj.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mArcoki Zobacz posta
    Chciałbym zainwestować w 400. Marcin, pamiętam że komuś polecałeś sigmę 400/5.6, bo fajna i ma af. Ale co da lepszy obrazek, z tych co podałeś? Bez af sobie dam radę. Będę focił z monopoda, więc wszystko powyżej 400 raczej odpada. Tokina wygląda solidnie, ale czy mi się wydaje, czy będę musiał przy ostrzeniu ruszyć całą optyką?
    Jeśli priorytetem jest jakoś zdjęć, to zdecydowanie bierz Nikkora 400/4,5 IF-ED. To niewiarygodnie ostry obiektyw, do tego mały i lekki, ale nikt go nie chce, bo ciemny i manualny.
    Jeśli skłaniasz się bardziej ku wygodzie, to polecam Sigmę 400/5,6, szczególnie jej ostatnią wersję "APO telemacro"
    A tokina z linku rzeczywiście wygląda, jakby nie miała IF
    Nikoniarz-majsterkowicz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •