Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie Prośba o ocenę ostrości D90+35/1.8

    Witam,chciałem prosić o ocenę ostrości obiektywu 35/1.8. Moim zdaniem jest coś nie tak ale być może się mylę gdyż jest to moja pierwsza stałka i wymagam za dużo.
    Zmiana trybu AF-A, AF-C, AF-S nie ma znaczenia - przynajmniej ja nie zauważyłem różnicy w ostrości. Tak samo jest jeśli chodzi o wybór punktu ostrości.
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcie nr 5 i 10 są rozmyte. A na 11 strzelił za drzewo. Ponadto nr 1 też jakiś niezbyt ostry. Wyraźnie widać, że fotki z bliska wychodzą poprawnie (w/g mnie), zaś z odległości bywa różnie.

    Jaki masz odsetek nietrafionych zdjęć podczas fotografowania?
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    Wg mnie 90% zdjęć jest nieostrych, niby ostrość potwierdzona, czasy migawki tez nie za duże a zdjęcia nie powalają ostrością. Jest to moja pierwsza stałka i jeszcze dużo nauki przede mną ale chciałbym wiedzieć czy aby na pewno wina jest tylko po mojej stronie a nie aparatu lub obiektywu.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    I jeszcze mała próbka, pierwsze jest ok (przynajmniej dla mnie) a pozostałe już są nie ostre.
    1
    2
    3
    4

  5. #5

    Domyślnie

    To szkło jest znane z takich numerów. Jeśli twierdzisz, że 90% zdjęć jest do d*** to oddaj zestaw do kalibracji jeśli jest na gwarancji. Ja kręciłem sam w d200 i d100 bo miałem niewielki BF.
    FF + szkła

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    Przepraszam za poprzednią nieudaną próbę. Teraz powinno być ok.
    I jeszcze mała próbka, pierwsze jest ok (przynajmniej dla mnie) a pozostałe już są nie ostre.
    1
    http://img135.imageshack.us/img135/9474/dsc0507n.jpg
    2
    http://img252.imageshack.us/img252/9079/dsc0515a.jpg
    3
    http://img27.imageshack.us/img27/9726/dsc0506lz.jpg

  7. #7

    Domyślnie

    Na 2 i 3 lekki BF. Czasami będzie czasami nie, dopóki czegoś z tym nie zrobisz.
    FF + szkła

  8. #8

    Domyślnie

    tak , 1 zdjęcie o.k , 2 i 3 lekko się gubi ostrość daj skalibrować zestaw powinno być wtedy o.k
    Aparat nie kłamie .......... to robi później fotograf na komputerze

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    Sprzęt wysłałem do serwisu, mam nadzieję że naprawią. Po wszystkim dam znać co i jak . Dziękuję za pomoc i rady.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    128

    Domyślnie

    Aparat jest już u mnie, cała operacja z serwisem trwała 7 dni i 2,5godziny, nic mnie finansowo nie kosztowała (wszystko w ramach gwarancji) - czyli dosyć szybko, biorąc pod uwagę to, że transport w dwie strony trwał 4 dni.
    Okazało się, że z obiektywem jest wszystko w porządku a problemy z ostrością to wina aparatu. Serwis przeprowadził regulację af i wygląda na to, że wszystko już jest ok. Ze względu na złą pogodę nie miałem okazji przetestować w terenie sprzętu, zrobiłem natomiast kilka zdjęć w domu i różnicę widać.
    Mam nadzieję, że już wszystko będzie ok ze sprzętem.
    Na koniec dodam, że otrzymałem bombonierkę NIKON, nie wiem czy to jest standardowy dodatek do naprawy. Jeszcze nie próbowałem więc nie powiem czy czekoladki są smaczne.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •