Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kilka pytań odnośnie średniego formatu.

    Przymierzam się do kupna drugiego po Starcie sredniego formatu. Wybór Kiev 60/ Pentacon Six.
    Kilka pytań:
    -To prawda, że Kiev jest mniej awaryjny?
    -Którym się lepiej ostrzy?
    -Ile dać za korpus by nie przepłacić?
    -Czy ktoś z użytkowników tutaj ma korpusik do zaoferowania? Na giełdzie ogłoszenia dać nie mogę.

  2. #2

    Domyślnie

    - wybór jak między grypą a cholerą
    - kievem
    - fabrycznie nowy z ukrainy ze szkłem, pryzmatem, kominkiem, dodatkami i gwarancją kosztuje 275$. Na allegro jest jeden za niecałe 500 zł, wygląda ok.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedyś też chciałem wybierać między Pentaconem Sixem a Kievem. Wybrałem Yashice MAT 124G. Myślę, że również Ty powinieś rozejrzeć się za czym innym niż wymienione przez Ciebie modele.
    D200, F4e, N24/2.8Ais, 35/2Ais, N50/1.2 Ais, N105/2.5 AI, N85/1.8, T17-50/2.8
    Olympus Xa, Yashica Mat 124G
    Ernemann 13x18 (1905-1912?)

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba na ten temat /p6 czy kiev/ napisano juz tyle, ze moznaby sie po tym wspiac na saturna conajmniej

    Oba systemy sa awaryjne (lub awaryjne jak cholera) ale potrafia tez dac sporo radochy i jak sie trafi dobry egezmplarz moga sluzyc dosyc dlugo, ale trzeba miec chyba sporo szczescia aby trafic nie zajechany egzemplarz pentacona. Z kievami bywa o tyle lepiej, ze mozna kupic "nowy" z ukrainy przez net lub od jakiegos tunera jak Arax wtedy jest szansa na wiecej zabawy w fotografie niz wymiena korespondencji z serwisami itp.

    Gdybym dzis kupowal i po raz kolejny stawal przed wyborem to ze wzgledu na jasnosc matowki i pryzmatu bralbym kieva. Poza tym szkla zeisa (z jeny) pieknie z tym pracuja wiec korzysc podwojna

    Ale tu zaraz koledzy Ci zapewne napisza zebys wybil sobie z glowy zlom i kupil prawdziwy aparat jak contax

  5. #5

    Domyślnie

    Niesamowicie ubawił mnie tytuł wątku w zestawieniu z nickiem jego autora - Avedon pytający o Psixa/Kieva, naprawdę ucieszne

    Jak zwykle w takich przypadkach polecam Mamiyę

  6. #6

    Domyślnie

    Zakładam, że obiektyw standardowy. Wołna od Kieva ma sporą przewagę nad Biometarem - minimalną odległość ostrzenia 0.6m vs 1m. Matówkę ciemniejszą ma w standardzie Psix, co też wskazuje na Kieva.

    Z najpopularniejszych gadżetów do ostrzenia wybrałbym, gdyby wybór był, w kolejności - kominek nieskładany z mocną lupą/pryzmat/standardowy kominek składany z lupą. Matówka z rastrem, dalmierzowy klin jest mało precyzyjny szczególnie na bliskich dystansach.

    A tak szczerze, to na pierwszy bój ze średnim formatem kupiłbym jednak jakiegoś japońskiego TLR-a: Mamiye C330 z 80/2.8, albo tańszą C220 lub Yashicę Mat.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #7

    Domyślnie

    Co ty będziesz Avedonowi radził. On Rolleiflexa przeca używa
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Własnie, jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B. Taki se nick wybraleś to się męcz.

    na B masz Bronicę, ew. na C Contaxa, a potem to dupa..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Jak zwykle w takich przypadkach polecam Mamiyę
    Ten to zawsze pod prąd..
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •