Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cherrus Zobacz posta
    Dla mnie bomba . Moja żona stwierdziła nawet, że scenariusz lepiej napisany niż książka.
    No bez przesady Serial świetny, ale książka lepsza
    5D, 28 1.8, 17-35 2.8-4, 50 1.4, 85 1.8

  2. #12

    Domyślnie

    Jeszcze nie spotkałem ekranizacji lepszej od oryginału.
    Długo tak myślałem o "Ojcu chrzestnym", ale potem przeczytałem książkę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Jeszcze nie spotkałem ekranizacji lepszej od oryginału.
    Długo tak myślałem o "Ojcu chrzestnym", ale potem przeczytałem książkę.
    Znowu sie robi OT, ale moim zdaniem Trainspoting jest lepszy w wersji ekranowej niz ksiazkowej i waham sie tez przy Forest Gumpie

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Znowu sie robi OT
    To normalne, nie ważne jak się watek zaczyna, ale jak się rozwija.

    ale moim zdaniem Trainspoting jest lepszy w wersji ekranowej niz ksiazkowej i waham sie tez przy Forest Gumpie
    Nie czytałem, ale oba filmy nie stoją jakoś szczególnie wysoko w moim rankingu zatem pewnie szybko nie sięgnę po oryginały literackie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Nie czytałem, ale oba filmy nie stoją jakoś szczególnie wysoko w moim rankingu zatem pewnie szybko nie sięgnę po oryginały literackie.
    A ja filmy lubie, ni sa moze moim top, a ksiazki dostalem obie w prezencie wiele lat temu

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozzy Zobacz posta
    swoją droga, jak się wam podoba?
    Nie znałem wcześniej tego serialu,, ani książki, ale szwagier mnie zachęcił i pochłonąłem cały sezon w dwa dluuugie wieczory...

    Co do "zgrania", mam wykupione paręnaście GB na chomiku, więc jakby co ściągnąć zaległy zawsze sobie mogę I dodatkowo abonament na weeb.tv - polecam.


    Wysłane z mojego GT-N7000

  7. #17
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    A ja lubię jedno uzupełniać drugim. I tak na zmianę to czytam sobie to oglądam
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  8. #18

    Domyślnie

    No ale żeby tak potraktować Jona w Tańcu ze smokami...

  9. #19

    Domyślnie

    Ja tam czekam, aż będzie cały sezon dostępny na raz. Nie lubię się rozdrabniać.

    A z ekranizacji lepszych od książek (albo przynajmniej na bardzo podobnym poziomie), to na myśl przychodzą mi:
    - "Łowca androidów" (tutaj także gra komputerowa) - za klimat, deszcz, muzykę. Oddalenie od oryginału, które nie wyszło na złe.
    - serial "Sherlock Holmes 2011" - wersja nowoczesna, przeniesiona w wiek XXI - rewelacja, polecam po lekturze książki. Znamy fabułę co prawda, ale jest masa smaczków i piękne nawiązania do papierowego oryginału, a nie popularnych adaptacji ekranowych. Na przykład wątek narkotykowy, raczej nieznany z wcześniejszych seriali.
    - Generalnie gatunek kryminałów, który dobrze się ekranizuje, a trudno opisuje. M.in. Agatha Christie, Arthur Conan Doyle. Wyjątkiem jest Nienacki oraz Chmielewska.
    - "Imię róży" - tu nie jestem pewien - oba zagmatwane, ale film niezły.
    - "Tożsamość Bourne'a" i być może któryś kolejny film. Chamberlain stworzył tu chyba małe arcydziełko.
    - Być może część sensacji na podstawie książek takich autorów jak: Tom Clancy, John Grisham, Frederick Forsyth. Trochę tego powstało, ale już nie pamiętam konkretnych porównań i tytułów.
    - "Władca Pierścieni" - bo Tolkien lubi przynudzać - ale tu się nie będę upierał
    - Dość ciekawa jest rosyjska wersja "Mistrza i Małgorzaty". Na pewno nie lepsza, ale bardzo ładnie uzupełniająca książkę.
    - "Wiedźmin" - ale jako gra komputerowa, a nie film. Gra jest chyba lepsza od książek oraz ekranizacji.

    Ale generalnie książka prawie zawsze jest ciekawsza. Film może zyskać dzięki muzyce oraz nastrojowi tworzonemu przez światło, pogodę. Wyobraźnia aż tak daleko zwykle się nie zagalopowuje. Nie w tylu detalach w każdym razie. Gra aktorska potrafi dodać bardzo dużo i to zupełnie innych emocji. Często po prostu przyjemnie też zobaczyć jak to reżyser, scenarzysta, operatorzy sobie wyobrazili.
    Wątkowa seria wyjątkowo wiernie (w stosunku do książki) prowadziła widza przez pierwszy sezon. Ciekaw jestem co będzie dalej.

    PS. Jak komuś przypadła do gustu lektura "Gry o tron" i uwielbia dużo czytać, to polecam przyjrzenie się mega-długiemu cyklowi Roberta Jordana pt. "Koło czasu". Co prawda w tym wypadku mogę jedynie zarekomendować oryginał, gdyż polskiej wersji nie czytałem, ale myślę, że jest równie udana.
    PPS. Pojawiły się ekranizacje książek Terrego Pratchetta. Jeżeli ktoś nie widział to może sobie zerknąć. Niestety jakość wykonania jest średnia i jako, że na specyficznych grach słownych i języku na równi z celnymi spostrzeżeniami i humorystycznym przedstawieniem wykreowanego świata, autor zyskał sławę, to film nie ma szans z książką tym razem. Ale brawa za ambicje. Polecam książki w obu wersjach. Zarówno w oryginale, jak i tłumaczeniu Piotra Cholewy. Genialna robota tego drugiego pozwala czytać je z przyjemnością po raz kolejny i choć nie można przypisać mu autorstwa książek, to odciska on takie piętno, że nie wiadomo, czy śmiejemy się z oryginalnych słów autora, czy z tłumaczenia.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 24-04-2012 o 02:49

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Jeszcze nie spotkałem ekranizacji lepszej od oryginału.
    Długo tak myślałem o "Ojcu chrzestnym", ale potem przeczytałem książkę.
    To przeczytaj sobie Forresta Gumpa.
    FF (Fuji + Fuji)

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •