Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam problem czysto techniczny. Moje lampy studyjne elfo e250 i elfo E500 nie wspoldzialaja z aparatem fotograficznym. Blyskaja ale efekt jest taki ze ich sladu na zdjeciu nie widac. Mam aparat sony Alpha 100. Z tego co sie orietuje to nowoczesne lampy studyjne maja mozliwosc ustawiania blysku na 1 lub 2 manetke. Te lampy tego nie maja. Czy jest mozliwosc usuniecia tego problemu? Prosze o szybka odpowiedz bo leze z praca.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta

    ostatnio JacekZ sprzedawal elfo 500Ws - w dosyc atrakcyjnej cenie - palnik starcza na jakies 10k blyskow przy mocy nominalnej - a taka sie rzadko stosuje - zreszta mozna poznac stan palnika po korozji elektrod
    oj ta lampka miała więcej niż 10K błysków, palniki to nie problem - nie wytrzymują kondensatory.
    jako pilota nie musisz używać niebieskiej żarówki. WB pilota jest nieistotny. Chyba nie pracujesz na WB auto?
    Studio to tylko predefiniowane wartości WB. albo ustaianie w kelwinach, albo słońce lub błysk - mni eto nie pasuje. Robię zawsze WB PRE.

    Cytat Zamieszczone przez michlek111 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Mam problem czysto techniczny. Moje lampy studyjne elfo e250 i elfo E500 nie wspoldzialaja z aparatem fotograficznym. Blyskaja ale efekt jest taki ze ich sladu na zdjeciu nie widac. Mam aparat sony Alpha 100. Z tego co sie orietuje to nowoczesne lampy studyjne maja mozliwosc ustawiania blysku na 1 lub 2 manetke. Te lampy tego nie maja. Czy jest mozliwosc usuniecia tego problemu? Prosze o szybka odpowiedz bo leze z praca.
    nie odpalaj ich z lampy wbudowanej, a z kabla.
    Chyba, że możesz w menu wyłączyć przedbłyski i redukcję czerwonych oczu.
    albo nałóż na sanki lampy promiennik IR lub kup zestaw radiowy - nadajnik i odbiornik
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    redukcja wylaczona i przedblyskow tez nie ma, a jednak nie dziala, nie wspolpracuje. tak jakby za wczesnie lub za pozno sie wlaczaly. dzialaja na fotocele. czyli promiennik lub zestaw radiowy rozwiaze sprawe?

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    coś jest nie tak. Jesli lampa wbudowana działa i jej błysk jest widoczny (body go rejestruje?), to lampy studyjne nie maja zwłoki. Powinny odpalać.
    masz czas synchro powiedzmy 1/125 s? (lub dłuższy)
    pracujesz na manualu? a nie na żadnej automatyce mam nadzieję.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie dzieki

    Pracuje na manualu. Probowalem rozne czasy od 60 do 125. Przyslona 5,6 do 8 . iso 100 . Wszystkie lampy blyskaja. Ta wbudowana i te 2 studyjne. A zdjecia sa prawie czarne. do tej pory pracowalem na Minolta Dimage 7i . Wszystko dzialalo ok. ale to byla inna migawka.wyzwalalem z lampki wbudowanej na 1/4 blysku i wszystko synchronizowalo. Lampy studyjne nie maja przelacznika na pierwsza lub druga . to sa elfo E500. model ma juz pare lat. ok 8.
    A czy jakis nadajnik podczerwieni zalozony na sanki aparaty zalatwi sprawe? bo radio do sony alpha 100 to wydatek ponad 350 zl i nie ma pewnosci zxe bedzie dzialalo.Pozdrawiam

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    znam Elfo, sam mam kilka modeli z róznych lat - bez mozliwości błysku na 2 migawkę.
    promiennik IR załatwi sprawę. tylko ciekawi mnie czemu wbudowana lampa nie spisuje się dobrze. W jakim trybie pracuje ta lampa? TTL? A? M? powinieneś na M.
    Nie widac jej błysku?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    hm mam tylko takie ustawienia w menu
    flash control -adi flash lub pre flash TTL
    flash default - Autoflash lub fill flash
    natomiast na pokretle flash mode Tylko opcje : fill flash , REAR, i WL
    Innych ustawien nie ma a szkoda bo w dimage 7i byly i mozna bylo nawet ustawic 1/4 blysku
    Czy jest szansa zrobic cos z tymi ustawieniami w moim Alpha 100 ?
    Dziekuje za podpowiedzi.

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie wiem. to z tym może być problem. przedbłysków pewnie nie zauważasz, a one są - tylko się zlewają z właściwym. natomiast elfo ci reaguje na nie - za wcześnie.
    kombinuj każdy z trybów - może któraś kombinacja nie daje przedbłysków.
    kupno IR powinno rozwiązać problem
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    michelek111 - zapnij na sanki jakas lampke - np nissina26T - ma bezpieczne napiecie
    najlpeiej przez kostke (jesli elfo sa stare i na stykach synchro maja napiecie z uzwojenia transformatora - to lepiej kostke z zabezpieczeniem

    na allegro mozesz kupic fotocele MIF - 39zl - produkt forumowicza z cyberfoto - bardzo dobra - reaguje na drugi blysk tazke w swietle dziennym


    JacekZ
    niebieska zalozylem bo tak mialem pod reka - teraz dalem 100W halogen w bance zarowki e27
    WB albo sloneczko/albo flash albo preset o ile mam szara karte pod reka

    skoro palnik to nie problem to powiedz mi skad taki wziasc ? szukam na gwalt circa 60mm srednicy min 250Ws (przewzaznie ten rozmiar ma 500Ws)

    oczywiscie cena gra role - 300zl czy 200zl za palnik to szukanie jelenia
    perkin-elemer ceni palnik na 18zl - tylko ze nie chca gadac ze mna bo ja chce jedna gora dwa - a oni gadaja od 500+
    - polski dystrybutor meczy ich o "product sample" dla mnie ale helmuty rzna glupa i nie daja znaku zycia

    chyba kupie z conrad elektronik - 80zl ale ma dwie wady - srednica ponad 80mm (nie bede mogl wykorzystac tej dziurawej szklanki ktora daja w multiblitzu do ochrony palnika i pilota - no i to ze wedlug datasheeta jest to palnik uncoated - bez powlok pochlaniajacych UV - moze dawac niebieskawy zafarb (temp barwowa to nieco ponad 6000K zamiast 5700 typowego w palniku zpowlokami

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta

    skoro palnik to nie problem to powiedz mi skad taki wziasc ? szukam na gwalt circa 60mm srednicy min 250Ws (przewzaznie ten rozmiar ma 500Ws)

    oczywiscie cena gra role - 300zl czy 200zl za palnik to szukanie jelenia
    ja miałem na myśli wydajność palnika - ilość błysków jaką z niego się da zrobić.
    Cena to inna sprawa. Poszła mi lampa 1000 WS i za palniki zapłaciłem 700 zł - bo tam jest konstrukcja z 2 połówek, po 350 zł sztuka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •