Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Opel Astra OPC + owner

    Kilka ujęć z poniedziałku wielkanocnego. Z początku miał być sam samochód, jednak i właścicielka postanowiła dołączyć - mi nie wypadało odmówić. Było bardzo zimno, ciemno i mało czasu i z tego powodu też za bardzo nie miałem wpływu na ustawianie dziewczyny, tylko zaufałem jej, że nie będzie stała jak słup
    Całość powtórzymy jak się ociepli, a tymczasem proszę komentarz.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.


    I taki tam bonusik


    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Oświetlanie samochodów to cholernie trudna sprawa, tutaj widać jak bardzo, bo wg mnie poległeś na całej linii - nijakie światło, zupełnie nie wydobywające bryły i przetłoczeń. Płasko walnięte w bok lub przód auta, losowe bliki Do tego kadrowanie też leży, dziwne ustawienia samochodu, o modelce już nie wspomnę...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    dziwne ustawienia samochodu, o modelce już nie wspomnę...
    Modelka na czwórce nabiera odważnego skosu, nie ma się co oburzać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety błyskanie w ciemnicy totalnej to właśnie takie strzelanie na ślepo. Wiem, że fotki bardziej nadają się do działu z albumowymi zdjęciami. Dzień niestety uciekł, a na zabawę z dłuższym czasem też brakło czasu. Dzięki za opinię panowie

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    auto jak auto - jak dla mnie gorzej z tą zupełną czernią w tle, choć lekki granat nieba by się przydał..

  8. #8

    Domyślnie

    w zasadzie najważniejsze uwagi zostały już wymienione, od siebie dodam jedynie:
    przednie koło niewyprostowane na 5. i 6., przy czym 6ka lepsza. Jeśli angażujesz modelkę, to oczekiwałbym więcej interakcji modelka-auto, czyli raczej (podkreślam, nie zawsze) zajmowania przez większej części kadru (np.4).
    nie jestem Tobą, ale poćwiczyłbym to błyskanie w bardziej kontrolowanych warunkach, jakaś hala czy cuś. A tak to nie wiem jaki jest związek właścicielka+auto a tło. Że buty w CCC kupuje? Wiesz, o co mi chodzi?

  9. #9

    Domyślnie

    Wiem wiem Piotr, dlatego bardziej te zdjęcia do albumowych pasują, ale właśnie chciałem usłyszeć kilka zdań na ten temat "jak robić to" z modelką
    Dzięki i pozdrawiam.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar filotnie
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Frankfurt / Warszawa / Gdansk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ostatnio (poprzedni albo 2 mce temu).. Był ciekawy artykuł w Nphoto na temat fotografowania aut.. Jak sobie przypominam to wnioski były mniej więcej takie: Trudna sprawa, kombinacja wielokrotnych naswietleń pojedyńczego kadru z doświetlaniem w różnych miejscach.. (ew. bardzo długie naświetlenie), rozświetlone kontrastowe i ciekawe tło.. I jakieś malowanie światłem.. Na przyklad od przejeżdżających w pobliżu aut..
    Moim zdaniem Twoje starania są ciekawe.. fajną specjalizację sobie obrałeś.. Orginalną tu.. Widać, że pare podstawowych zasad, jak idealnie czyste auto (przynajmniej dla tych nieterenowych ;> ), już wziąłeś sobie do serca.. Jednak jeszcze bardzo wiele zdjęć by dojść do mistrzostwa w tej dziedzinie.. W tej konkretnej sesji..moim zdaniem przydałoby się trochę więcej ambient light.. Jakieś neony.. Jakieś światła ruchu ulicznego.. chyba zrobiłyby lepiej niż czernie.. Choć z drugiej strony coś w tych ciemnościach jest niepokojącego.. Niestety Pani wlaścicielka nie jest tym kimś.. Raczej nie pasuje do zdjęć po prostu.. mimo, że w sumie wygląda korzystnie to jakoś psuje sterylność tych zdjęć..
    Powodzenia przy następnych motosesjach!


    Sent from my iPad using Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •