Close

Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 775
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Thumbs up TOSKANIA fotowyprawa czerwiec 2012

    Ciut was zaskoczę . Plener krajobrazowo - miejski, bez modelek.

    1. Termin: opcja 1 od 26 maja do 3 czerwca.
    Możliwy jest też kolejny tydzień, od 2 do 10 czerwca, ale w środki mielibyśmy święto - Boże Ciało.
    EDIT: Wybrano trzeci z terminów 9-17 czerwca,
    Później ceny rosną, zaczynają się wakacje

    2. Miejsce - Toskania. To taki region we Włoszech czyli Italii Ja nie wiem czy trzeba go reklamować, bo osoby zainteresowane wyprawą powinny wiedzieć co to za miejsce. Mnie zauroczyły zdjęcia naszego forumowicza i stąd się wziął pomysł. No a że zawsze interesowałem się malarstwem to koniecznie trzeba zobaczyć (ja muszę) tamtejsze zabytki i (ci co chcą) słynną Galerią Uffizi we Florencji, gdzie sobie mozna pooglądac arcydzieła Michała Anioła, Boticellego (narodziny Venus) Rubensa, Caravaggio czy Leonardo da Vinci.

    3. Przewodnik. Tu mamy największy plus tej imprezy. Mamy wszystko podane na tacy. W sercu Toskanii, w miasteczku Pienza mieszka sobie od 6 lat nasz forumowicz - Jarek. Robi fantastyczne zdjęcia (na kalendarzu na 2012 jest tylko jedno bo regulamin nie pozwala na więcej), wie co gdzie warto zobaczyć, co jest przereklamowane i szkoda czasu, gdzie pojechać, gdzie nie. Plan imprezy on opracował. Z detalami. Będzie z nami cały tydzień 24 h/dobę służąc także za tłumacza.
    Galeria zdjęć Jarka: http://500px.com/JaroslawPawlakPhotography

    4. Plan. Potem możemy sobie powiedzieć co gdzie chcemy zobaczyć, co robić.
    W poszczególnych miejscach jest tyle do zobaczenia, że ten post miałby kilka stron W Toskanii jest więcej zabytków niż w innych jakichkolwiek całych państwach! O tym co mozna zobaczyć w Toskanii jest wiele stron www - np: www.toskania.info
    W Pienzie jest enoteka - można pokosztowac win, zobaczyć produkcje. Siena - przeurocze miasto. O Florencji nie ma co mówić. Trzeba zobaczyć. Np posąg Davida Michała Anioła. Most Złotników. Jeden z najsłynniejszych kościołów na świecie - katedra Santa Maria del Fiore, katedra Santa Croce z grobami Michała Anioła, Dantego, Machiavellego i Galileusza itd itd

    Wracając do fotografii. Plan jest taki by krajobrazy robić o świcie i zmierzchu, a w międzyczasie jechać do miast i oglądać je. Zwiedzać, robić streetphoto albo architekturę - co kto lubi.



    I Dzień
    Wschód słońca w Val d'Orcii
    Pierwsze śniadanie w Pienzy
    Wędrówka piesza do Montichiello i po Val d'Orcii
    Drugie śniadanie (na drodze gdzie kręcona była scena z "Gladiatora")
    Przejazd do Montepulciano
    Powrót na obiado-kolację
    Po kolacji czas na lepsze poznanie się ewentualnie spacer wieczorny po Pienzy lub fotografowanie zachodu.
    Mapa


    II Dzień
    Późne pierwsze śniadanie
    Wyjazd do Florencji
    Posiłek(przed ,po lub w trakcie zwiedzania)
    Droga powrotna przez Crete Senesi i opactwo Abbazia di Monte Oliveto Maggiore
    Powrót na kolację.
    Mapa


    III.Dzień
    Wczesne pierwsze śniadanie
    Wschód słońca w okolicach Asciano
    Drugie śniadanie w Sienie lub przed gdzieś na polach.
    Przejazd do Monteriggioni - Link
    Przejazd do Abbazia di San Galgano - Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    IV Dzień
    Późne pierwsze śniadanie
    Wyjazd do Asyżu Link
    Drugie śniadanie pod miastem lub w mieście.
    Przejazd do Perugii (zwiedzanie) Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    V Dzień
    Pierwsze śniadanie (wczesne)
    Wschód słońca w Radi
    Przejazd do San Gimignano Link
    Drugie śniadanie
    Przejazd do Volterra Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    VI Dzień
    Późne pierwsze śniadanie
    Wyjazd do Castiglione d'Orcia Link
    Przejazd do Montalcino Link pl Link
    Drugie śniadanie
    Przejazd do Abbazia di Sant'Antimo Link
    Przejazd do Bagni San Filippo Link pl
    Przejazd do Radicofani Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    VII Dzień do uzgodnienia na miejscu.

    Plan możemy modyfikować.
    Myślę, że będą osoby dla których ten plan będzie aż za intensywny i znajdzie się kilka osób, które będą chciały sobie spokojnie jakiś dzień "posiedzieć" w miasteczku X. Przewiduję, że będa tam 4 samochody, więc spokojnie jest opcja by jedno auto (tzn kilka osób) zrobiło sobie jakiś dzień odmienny od reszty ekipy. Być może tam będziemy się przemieszczać juz tylko 3 samochodami po 4 osoby - wyjdzie efektywniej.


    5. Zakwaterowanie.
    3 km od Pienzy, agroturystyka www.agriturismobagnolo.it/sistemazione.html
    sam budynek nic takiego, ale praktycznie to my tam będziemy tylko spali. Jest tam kuchnia, możemy dodatkowo przygotowywać sobie posiłki.

    6. Ilość osób. max 12 (13), minimum 9 (lista) (3 albo 4 samochody)

    7. Podróż.
    Ze względu na swobodę przemieszczania się trzeba tam jechać samochodami. Policzyłem z Warszawy w te i z powrotem jest 2x1600 km plus 1 tys km na miejscu daje około 4200 km. Są pewne opłaty na drogi itd. W sumie koszt paliwa i opłat to 3 tysiące złotych. Różnie to może wyjść w zalezności od spalania samochodu i od miejsca startu (Kraków czy Olsztyn)
    Nie ma sensu by każdy jechał osobno. Optimum to 3 osoby w samochodzie. Dwie - drogo, cztery - ciasno. 3 tysiące na 3 osoby daje 1 tysiąc zł na głowę. Okrągła liczba. Robiąc listę będę pisał kto jest skąd, zobaczymy jak się zapakujemy. Mam sporo informacji "drogowych", ale na to przyjdzie jeszcze czas, spokojnie powiem co gdzie i jak, z cenami paliw, płatnymi odcinkami i wysokosciami opłat itd.

    8. Cena. 2400 zł plus transport czyli plus 1 tys (około).
    Nie wliczane są opłaty do muzeum (ale nie trzeba do nich zaglądać - to opcja), lody itp
    Wliczone są wszystkie noclegi, wyżywienie (śniadanie, drugie śniadanie na drogę - kanapki oraz obiadokolacja) no i nasz nieoceniony przewodnik i zarazem tłumacz.
    Spora grupa chce jechac 2 dni wcześniej (wykorzystując, że jest wolne w Boże Ciało) - wtedy opłata wyniesie 3030 zł.

    Startujemy z listą. Do 10 maja musimy zebrac grupę, dokonać wpłaty (2400/3030 + 63 ? ).

    obowiązuje Termin C od 9 (lub od 7) do 17 czerwca
    0. Jaropienza - Jarek - Pienza (nasz przewodnik)
    1. Jacek_Z - Jacek - Bydgoszcz - ,(jako pasażer, termin 7-17) muzeum tak
    2. nikonista02 - Marek - Bydgoszcz ( Jeep Cherooke diesel 10 l ropy, termin 9-17) muzeum tak
    3. ZoomTeam - Tomek - Warszawa (jako pasażer, termin 7-17) muzeum nie
    4. arturst - Artur - Piła (samochód Renault Fluence, termin 7-17) muzeum nie
    5. ptr07 - Piotr - Bydgoszcz (Opel Corsa, termin 7-17) muzeum tak
    6 i 7. centrum1972 - Waldek +1 - Tuchola (VW Sharan lub Toyota Avensis kombi - 4 osoby, na trasie 5-6 l ropy)(pojedzie z żonę, termin 7-17.06, muzeum 2x tak)
    8. Henio Jawa - Tomek Warszawa (jako pasażer, muzeum nie, termin 9-17)
    9 i 10. apz Andrzej z żoną z Andrychowa (Skoda Roomster Van) - termin 7-17.06, muzeum 2x tak (z forum Olympusa)
    11. costi - Michał - Warszawa termin 9-17.06, muzeum tak
    12. Robrym - Rober - Głogów termin 7-17, muzeum tak, jedzie z apz

    13. Nowy - Jacek - Warszawa - z KKM ( decyzja do wtorku 15.05, termin - się dostosuje)

    12. Milu - Mirek - Warszawa ( odpuszcza )
    10 i 11. 2 osoby z CB ze Szczecina (było na 100% , Opel Insignia 1.9D)(+ albo kumpel, albo żona, raczej kumpel)
    12. Ashir - Michał - Kołobrzeg (teraz na 20%, nie blokuje miejsca, Fiat Doblo)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-10-2012 o 12:19
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem zainteresowany choć na chwilę obecną nie mogę potwierdzić udziału (2 osoby) bo przy parze kwota jest spora no i musimy sprawdzić terminarz.

    Poniżej uwagi odemnie choć jak nie pojadę to mało istotne:
    1. W mojej Octavii spokojnie 4 osoby się zapakują, a więc koszt by wyszedł trochę taniej.
    2. Termin niefortunny bo pokrywa się z plenerem organizowanym przez Admina, choć termin jak niżej to jedyny jaki mi wmiarę pasuje...
    3. Ja bym optował za terminem 2-10

    Cholera chciał bym bardzo tam pojechać ....
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Co do ilości osób. Rozmawiałem z Tadziem i innymi częściej podróżującymi na długich trasach. 4 osoby to trochę tłok, a tam będzie się jechało (i wracało) calutki dzień. Każdy będzie miał duże bagaże - ciuchy i plecak/torbę foto.
    Oczywiście jak kto chce to mozna się umówić w czwórkę i wyjdzie wtedy tej ekipie 750 zł na głowę. To ich sprawa, nie narzucam nic odgórnie. Kto chce może jechac sam i ponosić koszty całe 3 tys.

    Co do argumentów cenowych - ja powiem tak.
    Bez takiej fotowyprawy nie jest nikt w stanie sobie tego zorganizować nawet w podobnych kosztach.
    Bo trzeba być mobilnym i nawet jak sie weźmie kolegę to wyjdzie sama podróż drożej (z 1,5 do 3 tys ). Bez znajomości terenu i bez języka (u włochów tak średnio z angielskim) nie zrobi sie połowy tego co my.
    Mozna powiedzieć, że jedziemy jak na safari , wskazują nam miejsce i dają sztucer do ręki
    Bez obaw, każdy zrobi inne zdjęcia, szczególnie w miastach.
    Inne fotowyprawy ciągną za sobą przewodnika z kraju, muszą mu opłacić przejazd, noclegi, wyżywienie. A my nie. Nasz przewodnik ma ten ogromny plus, że jest miejscowy, co ma ten dodatkowy atut, że zna miejsca "fotogeniczne", patrzy jak fotograf.
    Jednym słowem to najlepsza i najtańsza opcja by "zrobić" Toskanię. No a fajne towarzystwo, rozmowy o zdjęciach, obróbce, podróżach, następne plany ... (3 osoby sugerują Norwegię, ale to chyba wiosna 2013). Dobrze będzie, zapewniam. Jak się odbędzie - bo tu jest największa niewiadoma.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-04-2012 o 10:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja ceny nie neguję poprostu stwierdzam bolący fakt
    I myślę że tego rodzaju wyjazdy trzeba by na przyszłość planować zdecydowanie wcześniej bo raz że urlopy, dwa tak duże(długie i kosztowne) wyjazdy są planowane przeważnie na początku roku
    A co do sugerowania Norwegii to ja jestem jako czwarty chyba że mnie już w tym ująłeś
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  5. #5

    Domyślnie

    Usilnie powstrzymałem się od czytania.....
    Napiszę krótko: Jacek jesteś................... @ i tyle w temacie.
    Ale propozycja bardzo kusząca.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    ...A co do sugerowania Norwegii to ja jestem jako czwarty chyba że mnie już w tym ująłeś
    No pewnie. Ty tam będziesz przewodnikiem

    Cytat Zamieszczone przez Hlynur Zobacz posta
    ..Napiszę krótko: Jacek jesteś................... @ i tyle w temacie...
    To komplement ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak to komplement.
    Może tak długich rąk nie masz jak @ ale...........

  8. #8

    Domyślnie

    Po 10 czerwca z przyjemnością pojechałbym, pewnie też razem z żonką.

  9. #9

    Domyślnie

    Jacku dopisz mnie wstępnie +1 do listy ale termin tylko 2-10 czerwca.
    Potwierdzenie do końca kwietnia.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  10. #10

    Domyślnie

    Piekny plan.choc ja bardziej w strone Toskanskich krajobrazów niz street`a. prosze o dopisanie do terminu 2- 10 czerwca, Tomek-Warszawa. . potwierdze do konca kwietnia ,a i pewnie w watku pojawi sie wiecej szczegółów.. i link do poczytania http://toskania.forumowisko.net/ ew. rewelacyjny blog aby poczuc atmosferę Toskani http://ilmolino-toskania.blogspot.com/


    no i trzeba pamietac ze kierowcy byliby nieco poszkodowani ze wzgledu na smaki miejscowych winnic oraz ze moga byc problemy zparkowaniem samochodow. ale pewnie to juz pytanie do przewodnika.
    Ostatnio edytowane przez ZoomTeam ; 12-04-2012 o 20:54

Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •