Close

Strona 12 z 78 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 775
  1. #111
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Chcesz, to Ci pożyczę N28-300 i S300-800
    dwoma opękasz wszystko
    Nigdy w życiu łazić tydzień z 300-800 to byłaby kara
    A braknie dołu - 14-24
    Boję się wagi zestawu. 70-200 na FX to prawie żadne tele, a ciężkie szkło.
    Jak Jarek pisze o zakresie do 500 mm a ma DX to strach się bać jakie tele potrzeba. 750 mm ?
    Jarek Pawlak wątpię by brał na wycieczkę tak długą rurę

    Cytat Zamieszczone przez ZoomTeam Zobacz posta
    ... Jarku, spawdz czy jest mozliwe przyjazd 2 dni wczesniej .
    Sprawdzić można. Tylko pytanie czy cała dziesiątka może jechac te 2 dni wcześniej? Jak ktoś powie basta to odpuścimy, najwyżej gdy się da zrobić osobne grupy to pomyślimy o takiej opcji. Ja mogę, ale nie muszę. Dostosuję się. Ale proszę pamietać, że to ponad 500 zł więcej do tych 2400. No a jak zrobimy w dwa dodatkowe dni kolejne 300 km na miejscu to też w paliwie będzie trochę drożej.

    Cytat Zamieszczone przez arturst Zobacz posta
    No to fajnie, że są chętni na nieco wcześniejszy wyjazd .. teraz kwestia czy jest możliwość wcześniejszego zakwaterowania, kosztu, a następnie ustalenia jaką mamy ostatecznie ekipę, które samochody i jak to ewentualnie ustawić pod kątem gdyby na przykład część ekipy mogła wyjechać 7-go czy 8-go ...
    W temacie logistycznym to zdajmy się teraz na Jacka, mam nadzieję, że za dużo nie namieszałem z tą propozycją extra dnia czy dwóch ...
    Zamieszanie trochę by było, bo gdy część jedzie wcześniej, częśc później to prawdopodobnie trzeba zmienić obsadę w samochodach.

    Czekam na info kto chce jechać wcześniej (rozumie się, że za dodatkowe dni wyjdzie dodatkowa opłata) i od Jarka czy kwatera 2 dni wcześniej jest wolna.

    Cytat Zamieszczone przez arturst Zobacz posta
    Jeśli będzie opcja, że jedziemy moim Renault Fluence to nie ma problemu ... ale może Jacek to inaczej poustawia pod kątem transportu ... (z tego co wiem, moje RENAULT jest w te chwili opcją rezerwową)
    Na te chwilę to jednak może się okazać, że jedziesz swoim Renault. Bo przedtem liczyłem VW Pasaata, ale to auto tego fana piłki nożnej, który nie jedzie.
    Na teraz jest nas 10 albo 11 osób, zależy od tego którzy z panów wezmą swoje połowice, bo dwóch się nad takimi opcjami zastanawia.
    10 czy 11 to w akurat nie jest podzielne równo ani na trzy, ani na cztery samochody.
    Jak trzy samochody to Avensis, Insignia i Jeep, ale wtedy w jakimś z aut jadą 4 osoby. Jeep pali najwięcej - może w nim czwórka? Jak pojedziemy w 4 auta, to z twoim Renault, ale wtedy w jakimś autku by były 2 osoby. Na razie mamy łamigłówkę.
    Zobaczymy jak będą wpłaty- ile pań pojedzie, ilu nas będzie.
    Jarku umówmy się na skype znowu - na jutro (środę) wieczór. Kwestia zaliczki, kwatery 2 dni wcześniej i czy da się coś zrobić z Paniami gdy pojedziemy w teren? To może być problem, bo my będziemy wędrowali, więc one powinny albo jechać z nami albo zostac na kwaterze. Bo jak im zapewnic inny program?
    Panowie - jak mając tu konto w zł najtaniej i łatwo wytransferować pieniędze do Jarka do Italii (zaliczkę za kwaterę itd). Paru rzeczy nie policzyłem w kosztach. Przelanie kilku tys zł może kosztować parę stów ??? Hm.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-05-2012 o 22:35
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Panowie - jak mając tu konto w zł najtaniej i łatwo wytransferować pieniędze do Jarka do Italii (zaliczkę za kwaterę itd). Paru rzeczy nie policzyłem w kosztach. Przelanie kilku tys zł może kosztować parę stów ??? Hm.
    Najtaniej, to dać na miejscu
    Przelew euro w PKOBP to koszt ( płacę koszty moje i odbiorcy ) 100PLN + od 25-45PLN w zależności ile dni ma iść przelew ( ale ja robiłem przelewy do 1000Euro - nie wiem jakie są i czy są inne przy wyższych kwotach ).

  3. #113
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zaliczkę wpłacamy w maju, przed wyjazdem, więc musi to być przelew.. To będzie mniej niż 1 tys Euro
    Na miejscu dam mu resztę.
    Kiedy kupić lepiej Euro w kantorze? Teraz czy w początkach czerwca? Jak się zachowuje najczęsciej waluta porzed wakacjami? Tym razem przyjadą do nas kibice na mistrzostwa, ale to by było kupno waluty w ostatni dzień, a w dodatku przyjazdy zagraniczniaków się dopiero zaczną, więc nie wiem czy to coś zdąży zmienić w cenach waluty w kantorach. Ja podając cenę w zł liczyłem euro po 4,20 zł.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-05-2012 o 00:02
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #114

    Domyślnie

    Najtaniej przelać zaliczkę Jarkowi chyba poprzez paypal bo Banki strasznie zdzierają z transakcje walutowe. JArek pewnie konto ma a jak nie ma to założy w 5 sekund. z tym że należy to zrobić wczęsniej bo przy zakładaniu konta jest weryfikacjai pierwsza transakcja trwa nieo dłużej. można przelać od razu w euro. obejdzie sie bez przewalutowań. potem już sobie przeleje bezplatnie do banku albo wyda na ebayu


    co do wyjazdu wcześniej. Jacku, to niczego pozostałym nie komplikuje. Poprostu jeden samochód jedzie wcześniej i tyle. i tak wychodzi na to że nie ma transportu z Wwy wiec grupa warszawska musi gdzieś podjechać i być odebrana w trasie. Nie wiem , może Henio Jawa który też jest z Wawy zdecydowałby sie na wyjazd dwa dni wczesniej i wtedy mamy komplet na samochód i jednocześnie rozwiązany problem transportu grupy warszawskiej. a może ktoś inny. wcześniejszy wyjazd ma tę zalete że jednak po takiej podrózy bedziemy zmeczeni i przyda sie jeden dzień poprostu na odpoczynek i aklimatyzację .

    Henio daj znać co o tym myślisz.? ew. kto jeszcze byłby zainteresowany wyjazdem 2 dni wczęsniej ? z samochodem lub jako pasażer. Jakoś byśmy spotkanie w drodze naszej załogi już sami skoordynowali

    Reasumujac ja jestem zdecydowany jechać wczesniej i jeśi arturst udostępni autko to a bym sie wpisał na listę załogi reanault / o ile można oczywiście i nie ma innych ustaleń/. jeśłi trzeba mogę też jechać w trójce w jeep , nie ma problemu , z ty że zależy mi na załodze która jedzie wczesniej.


    Co do szkeł. Nie przpadkiem pytałem Jarka co do tych wędrówek pieszszych. taszczyć canonowskie 24-70+70-200 w upale przez kilka km to przyjemność generalnie taka sobie. Mam nadzieję ze to bedzie jednak tak że podjedziemy autkami sensownie blisko punktu fotograficznego a już ostatni kawałek z buta. bo to jednak ma być przyjemność fotografowania a nie hardcorowa wyprawa pieszsza . pewnie nie każdy z kolegów jest zaprawionym piechurem z operacją Pustynną burza w życiorysie . czy tylko ja nie?
    Ostatnio edytowane przez ZoomTeam ; 02-05-2012 o 08:44

  5. #115

    Domyślnie

    Uściślijmy może jak wyglądają terminy.

    STANDARD :
    9-17 czerwiec (10-go rano pierwszy plener - wschód słońca w Val d"Orcia czyli wyjście raniutko ..)
    Czyli zakładamy dojazd 9-go w ciągu dnia ... czy jest jakaś godzina od której 9-go będziemy mogli się zakwaterować ? Jak rozumiem od powiedzmy 10.00 ...

    Zatem wyjazd z Polski konieczny byłby i tak pod wieczór 8-go by pod wieczór 9-go dojechać i być gotowy na plener ...
    A jeśli chcielibyśmy wykorzystać coś więcej z tego dzionka 9 czerwca i zajechać powiedzmy do południa (czy na 10.00 np), to musielibyśmy wyjechać gdzieś 8-go rano / do południa (a więc i tak urlop 8-go konieczny)


    A teraz opcje z szybszym przyjazdem :

    - I OPCJA :
    zakładamy, że mamy dostępne zakwaterowanie 1 dzień wcześniej czyli od 8-mego godz. 10.00 ... w tym przypadku z Polski wyjechać musielibyśmy 7-go czy rano czy nieco później ... A ponieważ to Boże Ciało, to de facto żaden dzień urlopu dodatkowy nie jest potrzebny ...
    Moim zdaniem, jeśli tylko ktoś nie ma jakiś innych specjalnych planów na 7-go, to spokojnie tego dnia można organizować wyjazd i mieć 1 dzień więcej do dyspozycji na regularny pierwszy dodatkowy plener już 9-go w sobotę w Toskanii (a 8-smego na odpoczynek/aklimatyzację czy zależy o której kto by dojechał czy dojechalibyśmy razem ...)

    - II OPCJA - hardcorowa - być już 7-go na miejscu w Toskanii, głębokim popołudniem/wieczorem ... czyli wyjazd po południu 6-go ... zatem przespalibyśmy się już na miejscu z 7-go na 8-go ... moim zdaniem ta opcja nie ma większego sensu, bo koszt za dodatkową dobę a niczego się specjalnie raczej nie zyskuje (a wyjazd 6-go rano to już przesada bo to dodatkowy dzień urlopu)


    REASUMUJĄC : STANDARD / OPCJA I / OPCJA II

    Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest OPCJA I :
    - ilość dni urlopu taka sama jak w standardzie, ale 1 dzień dłużej w Toskanii - koszt za 1 dzień wyższy
    Ponadto spokojny wyjazd z Polski w dzień świąteczny, jak komu pasuje o której godzinie .. byleby na rano 8-go dojechać)
    Wydaje mi się się, że skoro jedziemy na taką wyprawę, to 1 dzień na miejscu więcej, bez dodatkowego urlopu to jest coś ... i wyższy jak się domyślam koszt o ca PLN 300 (policzyłem, że PLN 2,400 / 8 = 300) warto ponieść ...

    Ja osobiście jestem więc za OPCJĄ II i do dyspozycji jako pasażer lub z moim renault


    KOSZTY BENZYNY przy tym 1 dodatkowym dniu właściwie nie wzrosną albo wzrosną nieznacznie .... no chyba, że założymy, że tego dnia na miejscu zrobimy dodatkowo powiedzmy dłuższą wycieczkę i te plus 300 km ... czyli nawet 30 l benzyny x PLN 6 = 180 PLN / 3 osoby = PLN 60 ...
    To nie tak wiele, a poza tym sądzę, że jest bliżej Pienzy (a nie mówię o samej Pienzy) tyle fantastycznych miasteczek i miejsc, że nie wiem czy i dodatkowe 100 km zrobilibyśmy ... / A kto wie, może Jarek zafundowałby nam po prostu dodatkową interesującą wycieczkę pieszą

    Gdybamy sobie tutaj, a na razie Jarek nie wypowiedział się, czy po pierwsze chciałby mieć tam nas 1 dzień dłużej na głowie a po drugie czy to możliwe w ogóle ...

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Panowie - jak mając tu konto w zł najtaniej i łatwo wytransferować pieniędze do Jarka do Italii (zaliczkę za kwaterę itd). Paru rzeczy nie policzyłem w kosztach. Przelanie kilku tys zł może kosztować parę stów ??? Hm.
    Sprawdziłem u siebie w Kredyt Banku ...

    I to jest tak : za przelew EUR wykonany przez bankowość elektroniczną płaci się PLN 10,- jeśli wybiera się koszty SHA czyli pół na pół .. co oznacza, że ewentualne koszty swojego Banku za przelew przychodzący płaci Jarek ... jeśli takie koszty w ogóle w swoim banku ma, bo często nie ma kosztu za przelew przychodzący ...
    I to jest standard - najczęściej wybierana opcja.
    Jeśli opcja OUR - to znaczy wszystkie koszty ponosi realizujący przelew to dodatkowo dla kwoty do 1000 EUR dopłata wynosi PLN 40 a dla kwoty powyżej 1000 EUR dopłata wynosi PLN 90

    Zatem nie jest to jakiś koszt, szczególnie zakładając opcję SHA (chyba, że Jarek zgłosi veto

    A rozumiem, że kasę w PLN płacimy do Ciebie Jacku a Ty jeden przelewasz zaliczkę - jak piszesz poniżej 1000 UER, to w takim wypadku nawet gdybyś za cały przelew zapłacił PLN 10 + 40 = 50 to dzieląc na wszystkich uczestników, nie byłby to jakiś problem ...

    pozdrawiam

  7. #117

    Domyślnie

    Jestem za opcją I


    Pytanie gdzie są inni uczestnicy wyjazdu? bo jakoś tak cisza w wątku.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZoomTeam Zobacz posta

    Pytanie gdzie są inni uczestnicy wyjazdu? bo jakoś tak cisza w wątku.
    Jak to gdzie - "jest wielka majówka" w "zielonym raju", 1,5 tygodnia wolnego to przecież nie przy kompie.

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturst Zobacz posta
    Ja osobiście jestem więc za OPCJĄ II i do dyspozycji jako pasażer lub z moim renault
    a sorry, pomyliłem się ... oczywiście jestem za OPCJĄ I ...

  10. #120

    Thumbs up

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Jak to gdzie - "jest wielka majówka" w "zielonym raju", 1,5 tygodnia wolnego to przecież nie przy kompie.
    No ja w pracy, i przy kompie :/

    Co do opcji: opcja 1 (wyjazd 7 czerwca), ale 2 kwestie:
    a) pytane o ile cena wzrośnie? (bo mi się powoli budżet nie domyka )
    b) jakaś fajna miejscówka na mecz otwarcie (8 czerwca) - chociaż jedno spotkanie trzeba obejrzeć

Strona 12 z 78 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •