Close

Strona 11 z 78 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 775
  1. #101

    Domyślnie

    eee no nie ma co sie szarpać i kupować obiektywów tylko na jeden wyjazd. 70-200 starczy ,ale będzie w niektórych sytuacjach brakło. Polecam jeżeli ktoś ma 70-200 jakiś konwerter i będzie w sam raz.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    eee no nie ma co sie szarpać i kupować obiektywów tylko na jeden wyjazd. 70-200 starczy ,ale będzie w niektórych sytuacjach brakło. Polecam jeżeli ktoś ma 70-200 jakiś konwerter i będzie w sam raz.
    myślałem tez i o konwerterze ... x1.4 winno starczyć ... jest też opcja jego wypożyczenia PLN 89 za 3 dni ...

    Ale jeszcze na inny temat ...
    Mamy wybrany termin 9-17 czerwiec, jak rozumiem zakładamy wyjazd 9-tego w sobotę i powrót 17-go w niedzielę ...
    I-wszy dzień na miejscu - wg planu wyprawy - to niedziela 10 czerwiec (?) czyli jeśli mamy fotografować wschód słońca to warto byłoby w sobotę wieczorem położyć się spać już na miejscu ...
    Na dojazd na przykład ode mnie z Piły trzeba liczyć te niemal 20 godzin, oczywiście z przystankami ... Pewnie w tej sytuacji najlepiej byłoby wyjechać w piątek pod wieczór ...
    Wyjazd w niedzielę i spokojnie do domu ... najlepiej na poniedziałek wziąć tez urlop (jeśli ktoś musi) aby spokojnie dojechać i nieco odpocząć ...

    Zastanawiam się jeszcze nad jednym ...skoro zwyciężył w głosowaniu termin 3-ci : 9-17 czerwiec, to może warto byłoby wziąć pod uwagę, że 7-go mamy Boże Ciało, a więc dzień wolny ... biorąc dodatkowo jeden dzień wolnego - piątek 8-go czerwca, moglibyśmy sobie spokojnie plener wydłużyć, wyjeżdżając na przykład w Boże Ciało rano i rano 8-go być w Pienzy ... zatem 8-my byłby spokojniejszym dniem na aklimatyzację, zapoznanie się ... a 9-ty to byłby już 1 cały dodatkowy konkretny dzień plenerowo-wycieczkowy ...

    Czy taka opcja jest godna zastanowienia ? czy możliwa pod kątem zakwaterowania, czy pasowałaby Nam, uczestnikom pod kątem terminu ... I wreszcie jeśli, to jak wpłynęłoby to na koszty ?

    Opcja do przemyślenia, jeśli nie pasowałoby wszystkim, to może część, nawet jeden samochód, mogłaby wyjechać wcześniej, już w Boże Ciało ... Co Wy na to ?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rzucając ogniskowymi zwracajcie uwagę czy mówimy o body cropowym czy nie. Bo 300 mm na cropie to 450 na FX. A tak długi pełnoklatkowy obiektyw waży. Statyw też powinien być wtedy solidniejszy.
    Ja nie chcę zabierać 70-200 VR (waga). A jak zabiorę 85 to potem mam 300/4. Straszna dziura w ogniskowych.
    Chcesz, to Ci pożyczę N28-300 i S300-800
    dwoma opękasz wszystko

  4. #104

    Domyślnie

    Trochę szkoda, że Paweł Pawlak nie jedzie.
    W temacie dłuższych ogniskowych mielibyśmy pozamiatane.
    Może nawet dałoby radę zrobić pejzażyk z wieżą Eiffla delikatnie wychodzącą poza GO?

    IMHO to niema co się specjalnie stresować. Zestaw jaki każdy sobie lubi zabrać na fotograficzne wakacje i powinno być OK.

    Warto mieć świadomość, że w czerwcu może być już gorąco. Targanie przez parę godzin tych wszystkich wypożyczonych luf w toskańskim słońcu może Wam odebrać chęć do ich użycia
    Inna rzecz, że nie każdy jak ja ma problemy z kręgosłupem a zamiast słońca może lać całe 10 dni. Od strony krajobrazowej to oczywiście lepiej niż 10 dni greckiej "żarówki".
    Pozdrawiam,
    Tomek

  5. #105

    Domyślnie

    arturst - też byłbym ewntualnie za wcześniejszym wyjazdem ale poki co musze sie dostosować bo jestem zależny od miejsca w autku któregoś z kolegów.no i pytanie czy tam na miejscu bedą wcześniej wolne miejsca. Ty pewnie bedziesz leciał przez niemcy?
    No chyba że byoby miejsce u Ciebiew samochodzie i dojechałbym do Piły i ruszamy dwa dni wczesniej.pewnie ktoś trzeci też by sie znalazł. Jarku, spawdz czy jest mozliwe przyjazd 2 dni wczesniej i ile trzeba dopłacić
    Ostatnio edytowane przez ZoomTeam ; 01-05-2012 o 13:32

  6. #106

    Wink

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    (...)
    Wędrówka będzie dość lajtowa bez wspinaczek wysokogórskich , raczej spacer krajobrazowy.
    Szkoda

    A co do wcześniejszego wyjazdu - zastanawiam się. Może 1 dzień wcześniej czyli np. 8?

  7. #107

    Domyślnie

    No to fajnie, że są chętni na nieco wcześniejszy wyjazd .. teraz kwestia czy jest możliwość wcześniejszego zakwaterowania, kosztu, a następnie ustalenia jaką mamy ostatecznie ekipę, które samochody i jak to ewentualnie ustawić pod kątem gdyby na przykład część ekipy mogła wyjechać 7-go czy 8-go ...
    W temacie logistycznym to zdajmy się teraz na Jacka, mam nadzieję, że za dużo nie namieszałem z tą propozycją extra dnia czy dwóch ...

    Cytat Zamieszczone przez ZoomTeam Zobacz posta
    arturst - też byłbym ewntualnie za wcześniejszym wyjazdem ale poki co musze sie dostosować bo jestem zależny od miejsca w autku któregoś z kolegów.no i pytanie czy tam na miejscu bedą wcześniej wolne miejsca. Ty pewnie bedziesz leciał przez niemcy?
    No chyba że byoby miejsce u Ciebiew samochodzie i dojechałbym do Piły i ruszamy dwa dni wczesniej.pewnie ktoś trzeci też by sie znalazł. Jarku, spawdz czy jest mozliwe przyjazd 2 dni wczesniej i ile trzeba dopłacić
    Tak, jak najszybciej do granicy z Niemcami i na południe ...
    Jeśli będzie opcja, że jedziemy moim Renault Fluence to nie ma problemu ... ale może Jacek to inaczej poustawia pod kątem transportu ... (z tego co wiem, moje RENAULT jest w te chwili opcją rezerwową) ja mogę również jechać jako pasażer ... Szczerze mówiąc to nawet w tej chwili właśnie ta druga opcja mi bardziej odpowiada, bo żona wolałaby abym samochód zostawił jej jednak w domu ... Ale jeśli to będzie najlepsza czy jedyna opcja, to nie ma sprawy, pakujemy się do Fluenca ...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-05-2012 o 22:07

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroPienza Zobacz posta
    (...) Jednak nie ma co nadwyrężać kieszeni i bagażu. Jak do tej pory mój nikkor 55-300 mi wystarczał. Streetu nie robię więc nie wiem co wam powiedzieć. (...)
    Czyli coś w stylu: Nikkor AF-S DX 55-300 mm f/4,5-5,6G ED VR wystarczy?

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptr07 Zobacz posta
    Czyli coś w stylu: Nikkor AF-S DX 55-300 mm f/4,5-5,6G ED VR wystarczy?
    dokładnie taki mam

  10. #110

    Domyślnie

    Widać jestem jedyny praworęczny tj canon i się nie martwię o szkła tylko do doby humor ... odbyłem parę wyjazdów i to w inne bardziej wymagające tereny... uwierzcie nie szkła czy statywy będą was ograniczać a siły i czas. Moja rada to brać to co się zna i czuje aby nie tracić cennych chwil. Na takich wyjazdach równie ważne jak zdjęcia sa wspomnienia o ludziach smakach i zapachach. Każdy zbędny kilogram stanowi problem po kilku km marszu a ręka zmęczona nie utrzyma body z ciężkim obiektywem. Będąc w nowym miejscu chcemy jak najszerzej pokazać co widzimy i niestety tele z reguły leży w plecaku. Ustalcie kto będzie miał jakie szkła i te mało uzywane nie radzę dublować łatwiej sobie pożyczyć na kilka klatek...Upał i piekące słońce szybko męczy i odbiera chęci do fotografowania. Jacek ciekawie przygotował program i jest osoba bardzo kontaktową jednak jak tak wielka grupa będzie podzielenie się na 2 odziały będzie sensowne i ułatwi wiele spraw. Nie jestem przeciwnikiem wyjazdów damsko-męskich jednak jak znam z życia niezainteresowana fotografią partnerka stanowi po kilku dniach problem. Osoba zabierająca na taki wyjazd niefotografującego towarzysza powinna liczyć się że jest za nią odpowiedzialna i reszta grupy nie czeka na nich w czasie shopingu...Rada co do ciuchów - jak cos sobie wybrałeś podziel to na pół i to wystarczy - bozia ręce dała i przepranie zabiera 5 min...

Strona 11 z 78 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •