Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kolejna próba

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Płock/Warszawa
    Posty
    85

    Domyślnie Kolejna próba

    Podejrzewam, że znów mnie zlinczujecie, ale jeśli nie będę pokazywał swoich starań to się niczego nie nauczę. Proszę o konstruktywną krytykę, no chyba, że się nadaje tylko do kosza.
    D5100 :: N18-55 VR :: N35 f/1.8 :: N55-300 VR :: Di622 MkII :: Velbon CX-560 :: inne

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tez się uczę ale: popatrz na swoje zdjęcie, co chciałeś pokazać? łodygę czy kwiatek a może jedno i drugie, ani jedno ani drugie nie jest w kadrze w dodatku nie ostre, robiąc kwiatek warto żeby były wszystkie płatki kwiatka ostre a nie tylko jeden
    1 ostrość - nie skupiaj się na rozmyciu tylko ostrzeniu
    2 kadr - umieść w kadrze to tak żeby inni zobaczyli "wyobrazili sobie"

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, moim zdaniem do kosza... Po pierwsze, co jest tematem tego zdjęcia? Gałązka? Kwiatek? Gałązka i kwiatek? Po drugie, ostrość. W zasięgu głębi ostrości jest trochę kwiatka i ciut gałązki. Jednak nawet to nie jest ostre, bo mam wrażenie, że jednak zdjęcie jest poruszone...
    Oczywiście może być tak, że to celowy zabieg, mający zmusić widza do jakichś interpretacji , ale raczej sądzę, że chodziło Ci o wykonanie ładnego, standardowego obrazka budzącej się przyrody. W takim razie doradzam dwie rzeczy: przemyślenie kadru oraz statyw I tak, jak podpowiada Gerard - skup się najpierw na wykonaniu ostrego zdjęcia kwiatu (co samo w sobie może nie być proste, jeśli fotografujesz w plenerze), a potem myśl, jak tę ostrość utrzymać, jednocześnie zapewniając odpowiednie rozmycie tła (niekoniecznie trzeba otwierać maksymalnie przysłonę, można też poszukać kwiatka oddalonego od tła )
    Próbuj dalej i się nie poddawaj

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Płock/Warszawa
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzięki za rady przynajmniej czegoś się nauczyłem dzięki wam. Gdyby nie wy to bym po prostu patrzył się w ekran i myślał jakie to "fajne" zdjęcie :P
    D5100 :: N18-55 VR :: N35 f/1.8 :: N55-300 VR :: Di622 MkII :: Velbon CX-560 :: inne

  5. #5

    Domyślnie

    Cenne rady i dla mnie Panowie, dzięki ! M

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •