Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132
  1. #1

    Domyślnie FX + max 3 szkła - co wybierasz?

    Cześć,
    postanowiłem założyć taki luźny temat

    Ciekaw jestem waszych preferencji itd. i dlatego zakładamy, że mamy puchę FX i możemy do niej dobrać max 3 szkła i z takim zestawem latać przez następnych parę lat. Powiedzmy, że kasa nieistotna

    Oczywiście wiadomo, że im więcej tym lepiej ale w takiej hipotetycznej sytuacji - co bierzecie i dlaczego?

    (Jeśli było/jest to prośba o linka, jeśli założone nie tam gdzie trzeba to prośba o przeniesienie).
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    A może by tak chociaż specyzować do czego?

    Bo gość od ślubów Ci rzuci jakimś 14-24 + 24-70 itp, od ptaków 70-200 + 300 2.8 + 500/4, od streeta 24 + 35 itd...

  3. #3

    Domyślnie

    18, 35, 85 i taki zestaw wystarcza praktycznie do wszystkiego.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    A może by tak chociaż specyzować do czego?
    No właśnie tego chciałem uniknąć bo byłby to kolejny temat typu " jakie szkła na ślub" itd. których jest pełno.
    Miałem założyć max 2 szkła ale...Nieważne! 3 szkła, które TY wybierasz i dwa słowa dlaczego?

    Ja np. po kilku skromnych tak naprawdę latach zabawy z fotografią bliski jestem założenia, że mój zestaw wyglądałby tak:
    N17-35 2,8
    N85 1,4
    N70-200 VR2

    Praktycznie wszystko czego mi potrzeba
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    18, 35, 85 i taki zestaw wystarcza praktycznie do wszystkiego.
    Też byłbym za takim zestawem

    18 - czasem trzeba czegoś szerokiego, warto mieć.
    35 - dla mnie cudownie uniwersalna ogniskowa, do tego jak jest 1.4 to już w ogóle bajka
    85 - portretowo

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam dwa niezależne komplety obiektywów: gdy mam presję, żeby coś przynieść i drugi, gdy presji nie ma (używam zresztą wtedy analogowego korpusu). Jestem przy okazji zupełnym amatorem (również w tym drugim znaczeniu tego słowa). Może to więc zależeć nie tylko od zastosowania czy osobistych preferencji, ale nawet od konkretnej sytuacji. Pytanie więc jest trochę nieszczęśliwie zadane, bo nie wiadomo z czego wynika to ograniczenie 3 obiektywów - z założonego budżetu? z niechęci do liczb większych niż 3?

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #7

    Domyślnie

    16/2.8
    24-70/2.8
    70-200 vr ii
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  8. #8

    Domyślnie

    18 - 35 - 85 - Czyli tak naprawdę zestaw, o którym myślę jako realny i nad którym od jakiegoś czasu się zastanawiam :P
    No może ze względu na $$$ nie 18 a 20 a resztę już mam.
    I tu tak naprawdę (może mało głosów ale) pojawił się taki temat, który też mi chodzi ost. po głowie - kto wybrałby 50tkę?
    Z jednej strony to fajne, tanie, jasne szkła. Z drugiej strony dla mnie osobiście taka ogniskowa (szczególnie na FX) niby standard a tak naprawdę trochę do niczego...
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tam uwielbiam 50mm, ale mając takie ograniczenia jakie podałeś i mając 35 + 85 - zrezygnowałbym z niej.

  10. #10

    Domyślnie

    W zestawie "bez presji" mam 20 35 85 180. Gdybym miał z niewiadomych sobie powodów ograniczyć tę liczbę do 3, sprzedałbym 35 i 85. Zastąpiłbym je 50. Nie robię tego tylko dlatego, że ten kąt widzenia mam w średnim. Widzę ostatnio dziwną modę na ogłaszanie "nijakości" tej ogniskowej - dla mnie jest ona ABSOLUTNIE niezbędna, a przy silnym głodzie na szeroki kąt można kupić kompakt z efektywną 24mm.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •