Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie EIZO s2243W + NEC 1970NXp + X-Rite i1 Display Pro + Lilliput 569GL

    No dobra
    Do domu na jakiś czas dostałem EIZO S2243W
    Kalibrator z mastiffa mam
    Starszy monitor "darmowy" NEC 1970NXp
    i wynalazek:

    http://www.studyjne.com/component/vi...category_id=38

    Teraz do sedna:
    Kalibrację EIZO przeprowadzam na custom? Z jakimi ustawieniami ?
    Czy da się stworzyć 2 oddzielne profile dla osobnych wyjść karty graficznej? (tego NECa używałbym do podgladu obrazu video przy montażu)

    i sprawa nie mniej ważna, - "kalibracja tego liliputa.
    Wiem oczywiście że to słaby panel, ale jest lekki (co przy wadze kamery 10-12kg ma duże znaczenie) i względnie tani.
    Wymyśliłem taki sposób :
    Nagrywam z kamery (sony XDCAM) obraz kontrolny (pasy) - bo niestety kamera ma tylko wyjście SDI i BNC - nie mam nigdzie takiego monitora podłaczonego do PC z tego typu złączami) i wgrywam go do np. lightrooma jako JPG.
    Wyświetlam na wcześniej skalibrowanym eizo.
    podłączam kalibrator i jakimś programem (jakim??? programem) sczytuję wartości RGB dla każdego z pasów kontrolnych.
    Potem podłączam panel liliput do kamery sonego - wyświetlam obraz kontrolny i ponownie kalibratorem odczytuję wartości a sterowaniem R G B w monitorze staram się zbliżyć do "neutralnych/prawidłowych" wartości.
    Oczywiście wiadomo że nie da to idealnych rezultatów, ale.....

    Czy to ma szansę zadziałać? (jakiego programu użyć?)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Kalibrację EIZO przeprowadzam na custom? Z jakimi ustawieniami ?
    Chyba najsensowniej do 6500K, gamma 2,2, jaskrawość 80-120 nitów.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Czy da się stworzyć 2 oddzielne profile dla osobnych wyjść karty graficznej?
    Da, ale pod Windows to lubi się wywalać z byle przyczyny albo i bez przyczyny.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Wymyśliłem taki sposób
    Co ten sposób miałby osiągnąć? Kalibrować należy normalnie, po co wplatać w to kamerę?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    bo monitor pracuje podłączony do kamery - ale gołym okiem widzę ze jest śmiesznie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    bo monitor pracuje podłączony do kamery - ale gołym okiem widzę ze jest śmiesznie
    W takim wypadku pozostaje tylko wyregulować monitorek na oko. Skalibrować tego w żaden sposób się nie da.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    I nie ma programu który podawałby wartości liczbowe odczytane z kalibratora?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    I nie ma programu który podawałby wartości liczbowe odczytane z kalibratora?
    Jest, tylko zastanawiam się jaki miałby być tego cel. Regulację, nie mylić z kalibracją, można zrobić analogicznie do telewizorów. Proponuję odpalić program kalibracyjny na komputerze, i uruchomić regulację punktu bieli do np 6500K. Zależnie od programu który Pan użyje, monitor coś pomruga i wyświetli białe pole. W tym czasie kalibrator powinien być na monitorze. Następnie musi Pan uzyskać z kamery biel i rzucić ją na monitor podglądowy. Oczywiście nie filmując białą kartkę a dając na wejście video kamery obraz całego białego ekranu. Źródło jakiekolwiek np z komputera. Do telewizorów, które nie mają możliwości podłączenia komputera, często się przygotowuje płytę DVD z całym białym ekranem a z niego sygnał C jest akceptowalny praktycznie przez wszystko. Może Pan ten sygnał nagrać i później odtworzyć na podglądowym monitorze. Następnie przewiesza Pan czujnik na monitorek podglądowy i reguluje wagami RGB patrząc na wskazania na komputerze.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 13-04-2012 o 09:32
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •