Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon d7000- obiektyw

    Witam wszystkich użytkowników forum.
    Jestem nowy na forum i mam pytanko do zaawansowanych
    -kupiłem Nikona d7000 wraz z obiektywam NIKKOR 18-105 używam tego zestawu od pół roku głównie do focenia z automatu lecz robiąc fotki aparat luksusowo łapie pierwszy plan a rozmywa lekko tło
    moje pytanko to czy jakbym zmienił obiektyw to focąc z automatu uniknąłbym rozmycia tła.

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy od przyslony, weź tryb "A" ustaw wyższa przeslone i wtedy zobacz

    Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Może zamiast zmiany obiektywu zacznij od nauki np. http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a...lebia_ostrosci

  4. #4

    Domyślnie

    wiem że nauka byłaby najlepsza ale ja wyjężdża się z dziećmi to naprawde w większości przypadków nie ma casu na ustawienia ale dzięki za każdą odp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtas71 Zobacz posta
    moje pytanko to czy jakbym zmienił obiektyw to focąc z automatu uniknąłbym rozmycia tła.
    Na początek kup kilka książek i przeczytaj o hiperfokalnej

  6. #6

    Domyślnie

    Na tym obiektywie również to uzyskasz, tylko musisz to ustawić, polecam przeczytac jakąś książkę

    Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtas71 Zobacz posta
    wiem że nauka byłaby najlepsza ale ja wyjężdża się z dziećmi to naprawde w większości przypadków nie ma casu na ustawienia ale dzięki za każdą odp.
    Na dużą głębię ostrości i brak czasu to tylko kompakt.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Na dużą głębię ostrości i brak czasu to tylko kompakt.
    I pytanie na forum nagle odzyskalo zagubiony sens :^))
    Kolega zyskal cenny czas dla dzieci i bedzie focil wymarzone zdjecia bez czytania.
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  9. #9

    Domyślnie

    Witajcie! To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Przygodę z fotografią zaczołem od Bożego narodzenia jak dostałem Nikona D7000 z 18-105mm VR kitem. Teraz poczytałem troszeczkę już i chciałbym pobawić sie w małą głębie ostrości bo bardzo podobają mi się te zdjęcia zarówno portrety jak i ogólne. Gdyż chciałbym jasne szkiełko kupić a zastanawiam się nad nikkorem 35mm 1.8G a 50mm 1.8G a może 50mm 1.8D. Proszę o jakieś nakierowanie.

    Dodam jeszcze że zdjęcia które robię lub chcę robić to imprezy rodzinne, plener z modelką oraz małe dzieci.
    Nikon D7000, Nikkor 18-105mm VR, 35mm 1.8G, 85mm 1.8G, Sigma 17-50mm , Tamron 70-300mm, SB-700 i pełno chęci do nauki

  10. #10

    Domyślnie

    Do imprez rodzinnych to raczej 35/1.8 albo sigma 30/1.4. 50 czy 85mm to będzie za wąsko na ogólne plany. Najtaniej kupisz 50/1.8D.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •