Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Niby fakt - cena i rozmiar sie liczy !
    To moze 600VR ?
    Ale jednak z nalepka ...
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  2. #12

    Domyślnie

    Zniekształcenia nie zależą tyle od użytego szkła, co od odległości od portretowanej osoby. Minimum, za jakie podręczniki uznają bezpieczną odległość, to 1,5 metra. Chcąc uniknąć przerysowań należy zatem stać w dalszej odległości i w tym momencie ocenić, jaka ogniskowa będzie potrzebna, by uzyskać określony kadr. Jeżeli to ma być obiektyw do DX oraz FX, to Nikon oferuje dość leciwą już konstrukcję - 35mm f/2.0. Szersze obiektywy będą dość specyficzne i raczej nie znajdą zastosowania w domowym studio. Ma to związek z tym, że musiałbyś użyć bardzo szerokiego i wysokiego tła, by wypełniło ono przestrzeń za modelką. Jest to zatem kompletnie niepraktyczne i już przy 35mm da się we znaki.
    Sporo osób korzysta z 35mm f/1.8 również na pełnej klatce. Przy małych odległościach ponoć daje radę, przy większych nieznośnie winietuje. Może to być godna rozważenia propozycja ze względu na jakość na DX oraz niską cenę. A także silnik AF-S, który w portrecie bywa bardzo użyteczny.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Możesz rozwinąć, jak to sobie wyobrażasz?
    Akurat rozmawiasz z facetem zabanowanym *) za zwrot "nos jak kartofel" więc możemy pogadać.

    *) oczywiście pośrednio
    Rozumiem że chodzi Ci o to, że ten obiektyw do tego typu zdjęć się nie nadaje. Nie chciałem go do portretów - raczej chodziło mi o fotografowanie całej sylwetki, ale widzę że lepiej zapewnić sobie odpowiednią ilość miejsca, niż skracać ogniskową.

    Heh ten 300 2,8 to świetny pomysł - nie trzeba się umawiać na sesję bo przypadkową dziewczynę na ulicy z przyczajki można focić
    Ostatnio edytowane przez malkon ; 06-04-2012 o 18:10

  4. #14

    Domyślnie

    Nie napisałeś w jakim stopniu cena ma znaczenie Jeżeli ma to być tanie dodatkowe- czyt. nie jedyne, dosyć szerokie szkiełko to 35 powinna dać radę pomimo, że pod fx masz winietkę, czasem efekt pożądany w innym wypadku celuj w stare stałki 28 mm, gdzie nie mam pojęcia jak spisują sie w praktyce
    studio

  5. #15

    Domyślnie

    Tanio, dobrze i szeroko. Nikkor 28 2,8 AiS. Manual oczywiście.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •