Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Właśnie taki pomysł mi chodził po głowie ^^
    Lenart.art.pl

    D5000/D600 [ 14-24 2.8 / 24-70 2.8 / 50 1.4 G / 105 2.8 VR / 70-200 2.8 VR ]

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez digger-gp Zobacz posta
    A jeszcze jeden zwariowany pomysl przyszedl mi do glowy.. z R1400 niekoniecznie, ale gdyby kol Adrian zdecydowal sie kupic p50 czy w ogole nie daloby sie jej puscic na sterownikach od L800.. omijajac w ten sposob problem ewentualnie niezgodnej linearyzacji..
    Myślę, że wątpię.
    Co jak co, ale firmware na bank jest zmieniony, a obstawiam raczej, że linearyzacje i algorytmy rastrowania są po stronie firmware, nie w sterach. Niewykluczone jest również, że np. lekko dłubneli w głowicach.

    Na chwilę obecną moja rekomendacja to czekać, ew. łyknąć L800.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Na chwilę obecną moja rekomendacja to czekać, ew. łyknąć L800.
    Czekać, ale ile i na co? Nie mam ciśnienia, choć noszę się od jakiegoś czasu z myślą o jakiejś drukarce, ale nei kopię za przeciekami o nowinkach - więc chętnie poznam prognozy...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    ...na ew. betatesterów, co zaleją P50 z CISSem tuszem od L800 i będą zeznawali. Acz prywatnie i tak wolałbym L800 z uwagi na cywilizowany CISS objęty gwarancją.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Przekopalem troche internet w poszukiwaniu informacji czy nie-Claria do L800 jest Claria.. Wyglada na to ze NIE jest..!
    Podrzucam garsc linkow do firmy OCP ktora zdazyla juz opracowac kompatybilne zamienniki. Zwroccie uwage na symbole nowych tuszow.. http://www.ocp.de/content.php?sessio...php&details=32
    I dla porownania; P50 , 1400 , PX650 a L800
    Ostatnio edytowane przez digger-gp ; 10-04-2012 o 11:58

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    Zależy mi na drukowaniu tańszym niż w labach a na tym samym poziomie jakości lub lepszym. ...Kwota do wydania około 1000 zł , jak będzie taniej to tez się nie pogniewam a nieco drożej rozważę.
    Drążyłem*temat*ciężko*i*mozolnie (wcale nie altruistycznie ani hobbystycznie, lecz sam dla siebie - jak najtaniej realizowac swoje projekty...)

    W obecnym stanie mojego rozeznania przy w/w zalozeniach bralbym Epsona 1400 poniewaz jest to bardzo tania drukarka a zarazem dajaca perspektywicznie bardzo duze mozliwosci. Jest tania bo wlasnie zastapiona Epsonem 1500.. z WiFi, Jakie argumenty..?

    1)mozliwosc druku pigmentowego - mozna zainwestowac w kolorowe pigmanty od Jon'a Cone http://shopping.netsuite.com/s.nl/c....t.A/id.4260/.f -- przesylka z USA troche kosztuje ale da sie przezyc.

    2) druk B&W - rowniez od Cone'go mozna kupic jego tusze Piezography K6 http://shopping.netsuite.com/s.nl/c....tegory.6522/.f
    1400 jest wspierana przez QuadTone RIP http://www.quadtonerip.com/html/QTRrequire.html oprogramowanie ktore kosztuje jedyne 50 dolcow. w ten sposob mamy zalatwiony temat doskonalej jakosci wydrukow B&W na A3+

    3)tani druk barwnikowy moze byc bardzo przydatny... wiec mozna nabyc kartridże wielokrotnego napełniania i zalac je atramentami od L800. Po oprofilowani powinno byc o.k. (skoro moze byc o.k. po oprofilowaniu na Lyson'ach XG ze wsciekla magenta ...)

    W ramach ciekawostki.. znalazlem tanie orginalne tusze barwnikowe epsona; http://www.epson.com/cgi-bin/Store/B...es&oid=4742586 - epson.polska sprzedaje je duzo drozej, a w usa mozna je nabyc nawet za 122$ za 500ml cardridge... Ciekawe czy jest to CLARIA...??? Nie liczac ceny przesylki koszt ok. 96zl/125ml.. Dla porownania..

    OEM Claria - ok. 887zl/125ml
    Lyson FotonicXG - ok.73zl/125ml(w gellexsie-pl) ok.113zl/125ml (w marrutt-uk)
    Tusz epsona do L800 - 83.30zl/125ml
    Permajet (U.K.) 107zl/125ml -- podobno maja bardzo dobre papiery foto...?
    Ostatnio edytowane przez digger-gp ; 01-05-2012 o 15:13

  7. #17

    Domyślnie

    A jak jest w końcu z wyłączaniem drukarki? Należy ją wyłączać czy zostawiać cały czas włączoną aby tusz nie zasychał. Co do tej kwestii są różne teorie. Chodzi mi o Epsona P50.
    D90 szkiełka i błyskotki

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    A jak jest w końcu z wyłączaniem drukarki? Należy ją wyłączać czy zostawiać cały czas włączoną aby tusz nie zasychał. Co do tej kwestii są różne teorie. Chodzi mi o Epsona P50.
    To ja podłączę się z pytaniem tyle że właśnie kupiłem L800. Kiedy jej nie wyłączam to nie zasycha - czy tak?

  9. #19

    Domyślnie

    To jakaś naciągana teoria. Mam R285, wyłączam ja na całe tygodnie i nic nie zasycha.
    Ostatnio edytowane przez Me_how ; 26-09-2012 o 20:36
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  10. #20

    Domyślnie

    P50 mam ok dwóch lat i szczególnie w okresie letnim drukarka pozostaje wyłączona.Jak do tej pory nawet kilkutygodniowe przerwy nie spowodowały przyschnięcia tuszu w głowicy.
    Minusem takiego postępowania jest jednak zużywanie tuszu, gdyż po ponownym podłączeniu do prądu drukarka przeprowadza cykl napełniania głowic i tym samym niepotrzebnie zużywa spore
    ilości tuszu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •