Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Po prostu oba znajdą zastosowanie i w/g mnie nie ma co nad tym się dłużej zastanawiać. Tamronem nie uzyskasz takiej plastyki, jak ze stałki, natomiast stałka często będzie za wąska (np. w kościele). Mogąc jednak na początek wybrać jedno szkło, zdecydowanie wziął bym Tamrona ze względu na większy zakres ogniskowych. Na plener ślubny jednak koniecznie wyposaż się w portretowe szkło .
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  2. #12

    Domyślnie

    ok dzięki...raczej tak zrobię.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Na weselach na których ja byłem z aparatem (amatorsko oczywiście, nie żyję z fotografii; miałem wówczas d80) zoomy f/2.8 często były za ciemne. Zawsze potrzebna była lampa. Jeśli takowej nie masz, to lepiej kup 35/1.8 DX. Jest o połowę tańszy od 50/1.4g i dasz radę nawet bez lampy. 50tka jest niby o 2 stopy jaśniejsza, ale przy 35tce można użyć krótszych czasów (też o ok 2 stopy), więc wychodzi na to samo.
    To nie do końca tak. Oczywiście, do ostrego zdjęcia z 35mm potrzeba nieco krótszego czasu jak z 50mm, ale to działa tylko w fotografowaniu statycznych obiektów. Żeby ostro uchwycić ludzi w ruchu i 1/80 może być za długo.
    x100s

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz jakiegoś doświadczenia ze stałkami to 17-50 dobrze sprawdza się na weselu, szczególnie jak przykmniesz do 3-4 na plener bardziej by Ci sie przydała 50 jeżeli to ma być pod dxa a czy to będzie 1.4 czy 1.8 to w zależności od możliwości ale oba powinny dać fajny obrazek Jeżeli bawiłeś kiedyś się stałkami to wybrałbym 35 1.8 oraz 85 chociaż to ryzykowne bo nie wiesz jakie bedziesz miał warunki
    studio

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    To nie do końca tak. Oczywiście, do ostrego zdjęcia z 35mm potrzeba nieco krótszego czasu jak z 50mm, ale to działa tylko w fotografowaniu statycznych obiektów. Żeby ostro uchwycić ludzi w ruchu i 1/80 może być za długo.
    zgadza się
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #16

    Domyślnie

    No dzięki panowie...ale jednak dotarł już do mnie Tamron. I jestem zadowolony, pierwsze fotki pozytywne. Ale co do stałki to nie miałem jeszcze z nią styczności, więc kolejny zakup to będzie napewno stałka. Dzięki jeszcze raz za pomoc w wyborze....

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •