Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Kol. Tom01 ostrzegał i jak się okazuje słusznie, przed zakupami używanych monitorów na serwisach aukcyjnych.

    Jak się bowiem okazuje, takie wystawiane egzemplarze potrafią być składane z kilku, więc nic w nich nie jest pewne, nawet licznik przepracowanych godzin, a może wypadałoby powiedzieć, że właśnie szczególnie ten licznik.

    Jeśli już wydawać pieniądze, to albo kupić używkę od kogoś zaufanego np. od użytkownika tego forum, albo kupić monitor nowy i z pewnego źródła.
    Medice, cura te ipsum.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie wiem jak wy ale ja mam w Eizo licznik godzin pracy w menu.
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comret Zobacz posta
    Nie wiem jak wy ale ja mam w Eizo licznik godzin pracy w menu.
    Chyba każdy EIZO ma licznik czasu pracy ... jednak to nie zmienia nic z tego co napisał choćby kolega Johanan.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comret Zobacz posta
    Nie wiem jak wy ale ja mam w Eizo licznik godzin pracy w menu.
    polecam lekturę:


    Cytat Zamieszczone przez przemo_k Zobacz posta
    ...
    Goście z alledrogo piszą np. czas pracy <6000 h.
    Może być to przerobione?
    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Może, ale w warunkach chałupniczych jest to praktycznie niewykonalne, choćby z powodu braku odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.


    Jeśli to prawda, że 6 tys. godzin, to może mieć inne poważne wady, ale prędzej połknęli jedno zero.
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Z tym, że za tym najprawdopodobniej stoi większy "przemysł", dysponujący wszystkim co trzeba, żeby "zrobić" taki monitor. Łącznie z poskładaniem z kilku i nowym firmware. Polecam: http://mva.pl/viewtopic.php?f=34&t=147
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  5. #15
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jedno moje Eizo S1932 ma 3 lata i 1800h świecenia. Będę musiał go zostawić na rok włączonego, bo chcę go opchnąć, a nikt mi nie uwierzy, że ma taki mały "przebieg". Normalnie jak z autami.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #16

    Domyślnie

    rsz
    małe zapytanie pchnąłem do Ciebie na PM
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  7. #17

    Domyślnie

    No tak zawsze nowy to nowy ale także cena nowego jest dość wysoka a potrzebuje taki na którym kolory kontrast miałbym dobry nie chodzi mi o pierwszy jakikolwiek monitor firmy np. dell zeby tylko mieć monitor bo mam Crt Sony oraz Lcd Philips i na kazdym z nich wyswietla inne kolory nie takie jak na zdjęciach probowałem ustwić ale nie mogę osiągnąć oczekiwanych rezultatów :/ i dlatego szukam jakiegos monitora za rozsądne pieniądze.....
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  8. #18

    Domyślnie

    Może zamiast kupować nowy monitor zleć usługę kalibracji i profilowania tych już posiadanych - tańsze to niż kupowanie nowego monitora i kalibrowanie/profilowanie go. (Poza najwyższą półką za X kPLN mało który wyświetli kolory poprawnie po wyjęciu z pudełka).
    Nie żebym reklamował*, ale do (i z) Krakowa masz niedaleko... a tam jest pewien człowiek który najprawdopodobniej jest w stanie skalibrować i oprofilować nawet żarówkę energooszczędną


    *nie jestem pracownikiem, współudziałowcem firmy ani członkiem rodziny Czornyj'a
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  9. #19
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Jedno moje Eizo S1932 ma 3 lata i 1800h świecenia. Będę musiał go zostawić na rok włączonego, bo chcę go opchnąć, a nikt mi nie uwierzy, że ma taki mały "przebieg". Normalnie jak z autami.
    Kochani! To nie jest ogłoszenie! W sumie mogłem się domyślić, że może to zostać odebrane jako oferta sprzedaży, ale tak nie jest. Wiem jak jest i gdzie handluje się sprzętem.

    Przepraszam za zamieszanie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #20
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    Może zamiast kupować nowy monitor zleć usługę kalibracji i profilowania tych już posiadanych ...
    A co niby ma kalibrować i profilować, mydlanego, zużytego CRT, czy może LCD TN?

    Żeby kalibrować, to trzeba mieć co.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •