Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    jeżeli waga, wielkosc i cena jest wyznacznikiem jakości obiektywu to sorki ,,no może cena "ja miałem te 2 nikon 1,4G i 1,4D i uważam że niestety albo stety jak kto woli to Sigma 1,4 okazała się najlepsza ,Nikon 50 1,4D nie bardzo ostra , a 50 1,4 G po korekcji mikroregulacji nie trafiała w punkt , gdzie z Sigmą nie miałem żadnego problemu, nie wspominając o plastyce i bokeh jaki daje to szkiełko, reasumując zależy jak się komu trafi jeden jest zadowolony a inny nie, i osłone słoneczną też dostajesz w komplecie jeżeli to jest argument tak ważny dla niektórych

  2. #12

    Domyślnie

    Tak, waga i wielkość są bardzo ważnym wyznacznikiem, dlatego od lustrzanek wolałbym Leicę (przynajmniej do pewnych zadań i celów).
    Co do Sigmy - w mojej opinii nic nie usprawiedliwia jej ceny.
    Gdyby olać cenę... to i tak bym jej nie wybrał, bo wówczas nic nie usprawiedliwia jej rozmiarów i wagi.
    Oczywiście, "100% oglądacze" wykażą, że jest np. ostrzejsza w rogach na 1.4 itp. Troszkę, jakby to powiedzieć delikatnie, wisi mi to. Nie fotografuję tablic testowych, tylko ludzi itp.
    "50" Nikkora może nie są spektakularne, ale są po prostu dobre, małe, tanie i lekkie. Sigma zresztą też spektakularna nie jest, jest jedynie większa, droższa i cięższa. Gdyby miała światło (użyteczne) f/1.2, to moglibyśmy porozmawiać.
    Spektakularny to jest 135/2 DC czy 85L Canona
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #13

    Domyślnie

    Sigma ma bardziej przyjemny bokeh, jeżeli używasz szkła do repo lub portretów to w moim odczuciu właśnie lepsza była sigma. Na Twoim miejscu zostałbym przy 50 1.4 pomimo, ze tak jak koledzy pisali 1.4 G ostrzejsza, to fakt. 50 1.4 lekko przymkniesz i zaczyna robić się bardzo przyjemnie W tym wypadku, kazdy obiektyw ma swoje plusy i w zalezności co komu potrzeba wybiera odpowiedni
    studio

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lvcas Zobacz posta
    Sigma ma bardziej przyjemny bokeh, jeżeli używasz szkła do repo lub portretów to w moim odczuciu właśnie lepsza była sigma.
    Miałeś ten obiektyw w ręku, czy powtarzasz opinie wyrażane w testach?

    Pytam bo mogę się założyć, że gdyby pokazać 2 identyczne kadry (co prawda identyczne być nie mogą, bo sigma oszukuje i nie ma 50mm), to nie odróżniłbyś zdjęcia z sigmy od nikkora.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #15

    Domyślnie

    Ja natomiast miałem w łapkach oba, bokeh Sigmy miaźdży.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  6. #16

    Domyślnie

    Mam Sigmę, miałem nikkora 1,4G,
    Jedyny minus Sigmy to waga w stosunku do nikkorów.
    Obraz w sigmie na 1,4 ostry.
    Jeśli cena Cię nie odstrasza bierz Sigmę, chyba jest 3 lata gwarancji.
    D800/Sigma 50mm 1,4 / Nikkor 35 1,8 /Tokina 11-16 2,8 / Tami 90 2,8/ Ciamciang 8mm / Sb900/ Tamron 24-70

  7. #17

    Domyślnie

    Czołem!
    Mam D90 i Sigme i jestem zadowolony
    D700, N80-200/2.8D ED N, S50/1.4, T28-75, SB700

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •