Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie laptopa do analogowego tv.

    Mam problem, otóż zakupiłem taką przejsciówkę http://allegro.pl/przejsciowka-adapt...225888998.html i próboje podłączyć sie do tv PANASONIC 29cali TX-29PS12P QUINTRIX 100Hz, niestety beż zadnego rezultatu, pomimo grzebania jak radzą na różnych forach za pomocą programu np powerstrip w rozdzielczosciach, zjezdzajac na niski pułap. Nic nie pomaga...podłączam się zwykłym kablem chinch do tv z tej przejsciówki...oczywiście odpalam odpowiedni tryb av, zeby nie było.

    Czekam na jakieś rozwiązania, może ogarnia ktoś temat, lub po prostu jest to nie możliwe...chociaż podobno jest, bo jeden przypadek znalazłem, fakt ze wyswietlanie było kiepskiej jakosci ale było, u mnie nie ma kompletnie nic, zero reakcji.

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Czytam właśnie manual do Twojego TV, ale odbiornik prosty jak drut, wiec może podłączasz się nie do tego gniazda.

    Spróbuj podłączyć do S-VIDEO (czarne), zamiast do VIDEO (żółte), no i wybierz też podłączone gniazdo pilotem

    Przycisk "TV/AV" i kolorkami od teletextu (standardowo chyba jest zielony).
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Taką przejściówkę, to możesz na ścianie powiesić, bo to zwykły fake! Może działałaby ona z kartą, która w złączu D-SUB przesyła także sygnał Composite Video ale sorry, ja takich kart graficznych jeszcze nie widziałem, a tym bardziej w laptopach. Nie raz te przewody w ogóle nie są z niczym połączone więc to całkowicie nie ma prawa działać! Aby uzyskać sygnał ze złącza D-SUB na TV wyposażonym w złącze Composite Video lub S-Video potrzebny będzie przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy. Czyli takie coś: http://allegro.pl/konwerter-vga-na-v...235916553.html

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    puciek, co Ty z przeproszeniem ..., przecież D-SUB przekazuje sygnał analogowy, a nie cyfrowy, więc po jaka cholerę przetwornik za kilka stów?

    Ten konwerter z Twojego linka powinien być zawarty w przejściówce, którą kupił sprawca tego zamieszania, a jeśli nie jest, to znaczy że kupił sprzęt od naciągacza.
    Ostatnio edytowane przez Johanan ; 05-04-2012 o 08:14
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    Sorry, napisałem cyfrowy, a myślałem o czymś innym. W złączy D-SUB nie występuje sygnał złożony, tylko na oddzielnych pinach są przekazywane informacje o każdym z kolorów, synchronizacji pionowej i poziomej itp. W composite video czy S-Video masz sygnał złożony przesyłany w zasadzie dwoma przewodami: sygnałowym i masą. Dlatego potrzebny jest konwerter, który przekształci sygnał z d-sub w sygnał złożony composite video. W kartach laptopowych nie ma takiego sygnału na żadnym pinie, bo do tego potrzebna jest odpowiednia karta graficzna, która takie połączenie sygnału wykonuje. Poczytaj to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1299637.html

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    puciek, ale ja tą wiedzę przyswoiłem już dość dawno, co powinno wynikać z poprzedniego mojego wpisu.

    Próbuje tylko powiedzieć, że kupiona przez naszego Kolegę przejściówka powinna zawierać takowy konwerter, co zresztą poniekąd wynika z opisu tegoż produktu.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    W 90% albo i więcej tego nie posiada! Sprawa była nie raz wałkowana na elektrodzie i nawet jeden gość takową przejściówkę z allegro rozebrał i okazało się, że nic w niej nie było dodane (żadnej elektroniki tylko bezsensowne połączenia pinów). Dokładnie w tym temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1805885.html
    Ostatnio edytowane przez puciek ; 05-04-2012 o 08:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •