Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erro Zobacz posta
    Czuję się w obowiązku dodać - MLC jest bardzo słabym kontrollerem ssd. Sandforce to minimum i nikt już nie wraca do hdd.

    Drugie zdanie - nic nie śmierdzi, nic się nie odkleja, mogę polecić. Wyżej jest już tylko (stan na dwa lata temu) antec p183 + kupno mat, ale to dużo droższa impreza.
    A właśnie, że śmierdzi - przynajmniej wersja R2 i głośno było o tym na forach. Tak samo o odklejających się matach. Problem mat zignorowałem i o mały włos nie skończyło się awarią. W R3 PONOĆ to poprawili, PONOĆ. Sam nigdy niczego już od Fractala nie kupię.

    Co Ty w Atari to wpiąłeś czy jak?
    W P55-UD3 z core i5 750@3,4 GHz.

    Tak wyglądają wyniki:
    http://gombrowitch.files.wordpress.c...04/solid-3.png
    http://gombrowitch.files.wordpress.c...tel-raid-0.png

    W użytkowaniu nie ma różnicy pomiędzy tym SSD, a dwoma HDD spiętymi w raid0 (2x Samsung F3 500 GB).
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 10-04-2012 o 14:14

  2. #42

    Domyślnie

    To jak nie Fractal to co bo juz zwariowalem ? Zalezy mi by buda byla prosta(zadnych bajerów) - znalazłem cos takiego Corsair Carbide S500R ? Aczkolwiek podobno nowa seria Fractala R3 USB 3 juz sie nie sypie

  3. #43
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Umbra, raid szeregowy nie jest bezpieczny, ani tani, pomijając już i inne złe cechy HDD jak hałasy, nagrzewanie i wrażliwość na wstrząsy.

    SSD na MLC też nie jest idealny, ale nie powinno się go porównywać z raiderami, choć benchmarkowo może być i porównywalnie.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #44

    Domyślnie

    Nie jestem zawodowym fotografem. Dyski pracują w ten sposób już 2 lata. Raid 0 zwiększa ryzyko awarii o 100%, ale i tak nie jest to chyba aż takie duże niebezpieczeństwo. Przez 14 lat mam kontakt z komputerami, ale jeszcze nigdy nie padł mi żaden dysk.

    SSD jest na sandforcie.

  5. #45
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cóż powiedzieć na tak postawioną kwestię (?!).

    Powie ktoś przecież, że 30 lat jeździ po całym świecie samochodem, a nigdy nie miał żadnego zdarzenia drogowego, choć jak wiemy inni je miewają i to nie tak nieczęsto jakby się komuś zdawać mogło.

    Cóż więc to znaczy, że się jest dzieckiem szczęścia?

    ... i że tak będzie już zawsze?
    Medice, cura te ipsum.

  6. #46
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tylko ktoś, kto przeżył uszkodzenie dysku wie jakie to uczucie. Ja przeżyłem, na szczęście od prawie zawsze mam kopie na zewnętrznych dyskach, przechowywanych w innym miejscu, ryzyko jest zminimalizowane. Polecam nawet najzwyklejsze coś pod USB.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziki007 Zobacz posta
    Zalezy mi by buda byla prosta(zadnych bajerów) - znalazłem cos takiego Corsair Carbide S500R ? (...)
    chyba przekracza założony budżet na bude?
    ale...
    widziałem, macałem - solidna i wygodna w montażu, ogólnie godna polecenia, szkoda tylko że taka droga, dlatego wybrałem ciaśniejszą 400-tkę :]

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    No jak w tej samej cenie dostajesz lepszy procesor to chyba warto nie? (niezszy pobór energii = niższa temp. pracy, większa wydajność architektury + większe taktowanie = po prostu nieco szybszy) No chyba że tych dwóch tygodni nie wytrzymasz.

    Standardowe napięcie dla DDR3 to 1,5V . Są sprzedawane pamięci 1,6 GHz 1,65V - bezsens ... przy takim napięciu to pewnie każde wolniejsze DDR3 tyle zrobią (w sensie DDR3 1333) - czyli Ja traktuje takie 1,6 GHz jako podkręcone 1333. SandyBridge nie lubią wyższego napięcia RAM ... choć z 1,65V podobno jeszcze nie ma problemu ... tylko po co pracować na takim zawyżonym napięciu? Inna sprawa że 1333->1600 przy SandyBridge daje niewiele.
    Podepnę się jeśli pozwolicie:
    1) czy nowe i5 - i5 3750K będą też w opcji bez K, ze zintegrowaną grafiką?
    2) czy możesz polecić jakieś dobre pamięci 2 x 4gb 1,5V
    3) czy do współczesnego kompa trzeba koniecznie montować zasilacz modularny 600W czy można jakiś słabszy, np. 450W?
    dodam, że komputer, który po 1. maja mam sobie składać, nie będzie podkręcany.
    Z góry dzięki za twoje i pozostałych zaangażowanych wypowiedzi.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Podepnę się jeśli pozwolicie:
    1) czy nowe i5 - i5 3750K będą też w opcji bez K, ze zintegrowaną grafiką?
    2) czy możesz polecić jakieś dobre pamięci 2 x 4gb 1,5V
    3) czy do współczesnego kompa trzeba koniecznie montować zasilacz modularny 600W czy można jakiś słabszy, np. 450W?
    dodam, że komputer, który po 1. maja mam sobie składać, nie będzie podkręcany.
    Z góry dzięki za twoje i pozostałych zaangażowanych wypowiedzi.
    1) Wykaz procesorów Ivy Bridge : http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bri...rchitecture%29
    2) Ja używam czterech kostek 4 GB Kingston 1333 DDR3 1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/4G razem z Sandy Bridge - jak to Kingston Value RAM chodzi bezproblemowo (wcześniej miałem 2x2 GB DDR2 800 na AMD X2). Z powodu bezproblemowej = stabilnej i bezawaryjnej pracy polecam te pamięci. Oczywiście są zasilane 1,5V.
    3) Do zwykłego kompa dobrej jakości 450W wystarczy. Ja sam myślę nad zakupem zasilacza do niepodkręcanego PC (tego mojego), warunek: ultra cichy i rozmyślam pomiędzy be quiet! E9 480 CM i E9 500 . Słyszałem plotę że te ze zintegrowanymi kablami są nieco cichsze, ale ten co to pisał, możliwe że miał na myśli starszą generację.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    1) Wykaz procesorów Ivy Bridge : http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bri...rchitecture%29
    2) Ja używam czterech kostek 4 GB Kingston 1333 DDR3 1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/4G razem z Sandy Bridge - jak to Kingston Value RAM chodzi bezproblemowo (wcześniej miałem 2x2 GB DDR2 800 na AMD X2). Z powodu bezproblemowej = stabilnej i bezawaryjnej pracy polecam te pamięci. Oczywiście są zasilane 1,5V.
    3) Do zwykłego kompa dobrej jakości 450W wystarczy. Ja sam myślę nad zakupem zasilacza do niepodkręcanego PC (tego mojego), warunek: ultra cichy i rozmyślam pomiędzy be quiet! E9 480 CM i E9 500 . Słyszałem plotę że te ze zintegrowanymi kablami są nieco cichsze, ale ten co to pisał, możliwe że miał na myśli starszą generację.
    Dzięki za odpowiedź. Jeśli pozwolicie, ja planuję cichy zestaw w optymalnej mam nadzieję konfiguracji power/econo:
    1) Gigabyte GA-Z68AP-D3 ( idąc tropem dzikiego007 lub inna podobna)
    2) Intel Core i5 2500 3,30 GHz BOX (zintegrowana grafika bo nie gram, bez wentylatora)
    3) SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (RG-L50) lub Corsair Carbide 400R lub coś podobnego/ tańszego (o ile cooler do procka wejdzie)
    4) Zalman CNPS10X Performa lub Scythe Mugen 3 lub coś podobnego z be quiet!
    5) SSD Samsung SSD830 128 GB
    6) be quiet! Straight Power E9-450W
    7) 2 x 4 GB Kingston 1333 DDR3 1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/4G ( idąc tropem Kyle lub inne podobne, np Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance - bo też mają 1.5V - zawierzyłem Ci Kyle )
    8 ) LG Blu-Ray BH10LS38 LS
    9) Win 7 64 HE
    Zakup na fakturę, więc dałbym komuś zarobić, żeby mi to ktoś od razu skonfigurował, bo sam sobie składałem kompa 6-7 lat temu i sam teraz nie połapałbym się.

    EDIT: połapałem się- zestaw przekracza 3 tys. zł.
    Ostatnio edytowane przez bialogardzianin ; 21-04-2012 o 16:56
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •