Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie reportageteam.de Może ktoś zna, może ktoś szuka pracy?

    http://www.reportageteam.de/informac...ch-fotografow/

    Ktoś to kojarzy? Pojawiają się na portalach oferujących pracę. Warunki są dziwne. Ktoś zna temat od kuchni ?
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  2. #2

    Domyślnie

    Czemu warunki uważasz za 'dziwne'??

  3. #3

    Domyślnie

    Bez stawek, bez sprecyzowania warunków umowy (jak się uda to sprzedamy, jak się nie uda to co ?). Bez stawek których oni się domagają za fotki od redakcji, bez gwarancji zleceń. No generalnie oferta krzak.
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  4. #4

    Domyślnie

    Troche krzak (z wygladu), ale w zasadzie to takich informacji na stronach polskich agencji tez nie znajdziesz
    Jak napiszesz maila to najczesciej dostaniesz info, moze to tez tak dziala? A czy to jest krzak to trzeba by poszukac info na niemieckiem rynku, przy pomocy niemieckiego google (nie pomoge nie znam niemieckiego)

  5. #5

    Domyślnie

    Jest taki problem, że to jest ten mail ze szczegółami o które poprosiłem...

    Tu cała treść wraz z ankietą którą miałem wypełnić:

    Witam i dziekuje za zainteresowanie nasza oferta. Przesylam kilka pytan z prosba o odpowiedz. A takze link z informacjami na temat naszej pracy.

    http://www.reportageteam.de/informac...ch-fotografow/

    1. Ile masz lat?
    2. Jak dlugo zajmujesz sie zawodowo fotografia?
    3. Dla jakich czasopism, magazynow lub agencji pracowales w swojej karierze jako fotograf?
    4. Czy poza fotografia parasz sie jeszcze jakims innym zajeciem / jakim?
    5. Z jakimi czasopismami lub magaznami wspolpracujesz obecnie?
    6. Do jakich agencji dostarczasz obecnie swoke zdjecia?
    7. W jakich portalach internetowych jestes aktywny?
    8. Gdzie mozna cie znalezc na Flickr, Fcebooku czy innych?
    9. Czy masz wlasna strone intrernetowa?
    10. W jakich dzedzinach fotografii sie specjalizujesz, jakie sa twoje ulubione tematy?
    11. Jak oceniasz swoje mozliwosci w pracy z fotomodelami, ktorzy nie sa profesionalistami i pracuja wedle reguly ´time for prints´?
    12. Z iloma takimi osobami pracowales i masz z nimi dobry kontakt?
    13. W jakim stopniu poslugujesz sie jezykiem angielskim w pismie / email ?
    14. Jakiej kamery i obiektywu uzywasz?
    15. Jakie byly trzy najlepsze sesje zdjeciowe, ktore stworzyles?
    16. Wyslij nam do wgladu (nie bedziemy ich upubliczniac) dziesiec swoich najlepszych zdjec na temat ´ludzie´. Chcielibysmy tez miec jedno zdjecie twojej osoby. Zdjecia te prosze przeslac przez www.filemail.com na adres polska@report-team.com . Jest to server, na ktory mozesz zaladowac swoje zdjecia. Wpisujesz tam nasz adres , my otrzymujemy wiadomosc i mozemy przywolac twoje zdjecia.
    17. Ile serii zdjeciowych z okolo 36 ujeciami tworzysz lub moglbys stworzyc zwykle w czasie jednego tygodnia?

    Pozdrawiam
    Magdalena Kodzis
    Hornstraße 2
    10963 Berlin
    Germany
    Telefon 0049 30 20051608
    polska@report-team.com
    Reportage-Team
    www.reportageteam.de
    Report-Team
    www.report-team.com
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  6. #6

    Domyślnie

    Ta lista pytań nie wydaje mi się jakoś mocno podejrzana, choć zawsze można dyskutować...
    Natomiast jeden z warunków wydaje się dość karkołomny do spełnienia - fotograf sam szuka modeli, którzy pracują za free (TFP), ale jednocześnie ich facjaty są publikowane w magazynach w nakładzie xxx?
    Widzicie dużo chętnych modeli na taki układ???

    Do tego trzeba mieć duży zapas tych twarzy/ludzi/psów/kotów/wnętrz, bo nie powinny się powtarzać, a jedyne co możemy modelom zaoferować to... przysłowiowy uścisk dłoni? No chyba, że fotograf odpali modelowi/modelom grosz ze swojej gaży?
    Oj nie widzę tego.
    Ostatnio edytowane przez jm ; 03-04-2012 o 21:08
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  7. #7

    Domyślnie

    W superexpresach i innych faktach to działa heheh ja tez tego nie widzę i dlatego poddałem ten temat pod dyskusję
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  8. #8

    Domyślnie

    no to rzeczywiscie za duzo informacji nie podali
    za to od fotografa chcia niezle info

  9. #9

    Domyślnie

    pozwólcie, że się włączę do dyskusji,

    Postanowiłem zaryzykować i wypełniłem odpowiedzi na te pytania. Po kilku dniach dostałem odpowiedź od tej samej pani co kolega wyżej, napisała że możemy spróbować współpracy i przysłała mi informację po polsku i umowę po angielsku, problem w tym, że po dokładnym wczytaniu się w umowę różni się ona od informacji po polsku...

    Między innymi z umowy wynika, że zdjęcia zrobione dla modela (jako zapłata za sesję) nie mogą się nigdzie ukazać (facebook, żadna strona itd) jeśli się ukażą to fotograf płaci karę 800 euro + koszty jakie oni poniosą... to kto będzie chciał zdjęcia, których nigdzie nie można pokazać ?? bez sensu.. jak ktoś ma na to iść to po to, żeby wykorzystać zdjęcia do agencji modelek itd (no ale może ja to źle pojmuję)

    Co do kasy to wszystko pięknie 50% dla fotografa, ale nie wiadomo od jakiej kwoty :/

    no i umowa jest podpisywana z góry na 3 lata i okres wypowiedzenia to 6 miesięcy wygląda jak by im szybko załoga uciekała z firmy...

    jak ktoś ma znajomego prawnika, który by mógł się przyjrzeć całości to proszę pisać
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 22-09-2013 o 18:07 Powód: "ukarzą", Pani-------> pani

  10. #10

    Domyślnie

    Znowu szukają fotografów Ten wątek nie jest najmłodszy, może ktoś w tym czasie spróbował sił w tym teamie?
    Teraz piszą, że płacą 80 euro od sesji... Ale na razie jednak nic nie wiem na temat organizacji sesji. Czekam na odpowiedź od nich.
    Nikon D70 & Canon G3

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •