Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie metz 48 vs metz 50

    Witam

    Na dniach chcialbym kupic swoja pierwsza lampę blyskową. Zastanawiam się między metz 48, a metz 50. Czy byłby ktoś tak miły i napisał mi łopatologicznie czym różnią się te lampy ?

    z góry slicznie dziekuje.

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Napisz do kolegi http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=7784 PW z linkiem do tego watku.

  3. #3

    Domyślnie

    w zasadzie niczym.. nie licząc metalowej płytki stopki, ciut innego mocowania: kółko kilku obrotowe w M48. Funkcje te same (po upgradzie softu) no i pewnie ceny . Jak coś jeszcze pisz na priv.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  4. #4

    Domyślnie

    w sumie juz się zdecydowalem sa około w cenie 800 zł ale...szedlem do pracy i zauwazylem w fotojokerze sb700 za 1000 zł , liczba przewodnia mniejsza ale moze mimo tego jest lepsza czy pozostac przy metzie 50 ? To moja pierwsza lampa wiec nie potrafie ich porownac gdyz nie wiem za bardzo do czego wszystkie sluza rzeczy. Zalezy mi tylko na odginanym palniku i funkcji HSS gdyż czesto w dobrych warunkach nie mam jak doswietlic twarzy gdyz wbudowana lampa to max 1/60 Metzy ponizej 48 nie maja HSS stad taki model a nie inny wybralem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    nie mam jak doswietlic twarzy gdyz wbudowana lampa to max 1/60
    Coś kręcisz ... jakie body?

    Może masz coś dziwnego w menu, 1/60 to popularne ustawienie automatycznego czasu przy wykryciu lampy (dla zewnętrznej lampy aktywnej na stopce na d80 również obowiązuje), ale nic więcej niż ustawienie w menu.

    ma być zależnie od puszki, do 1/200 lub 1/250 bez łaski.

    Metz 48 ma plastikową stopkę, którą udało mi się złamać podczas lądowania na śliskiej trawie.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #6

    Domyślnie

    Body D90, jak wysuwam lampe wbudowana to max 1/60 zreszta cienie sie robia jesli w budynku robię za postacią wiec pomyslalem nad lampa zewnetrzna z palnikiem odginanym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    Body D90, jak wysuwam lampe wbudowana to max 1/60 zreszta cienie sie robia jesli w budynku robię za postacią wiec pomyslalem nad lampa zewnetrzna z palnikiem odginanym.
    Odginany to jedno, i to dobry pomysł, ale czas to w menu (chyba uaktywnia się po wywąchaniu lampy w trybach P i podobnych), zresztą z lampą najczęściej się przechodzi na manualne ustawienia migawki/przysłony, programy są za głupie. Nawiasem mówiąc niemal nigdy nie używam "M", ale z lampą tak, jak lampa to aparat w "M" (w obecności światła zastanego kontrola drabinką). Nawet nie pamiętam dokładnie jak to twoje menu może działać.

    HSS jest dobrą myślą, ale nie maszynką do robienia cudów, też ma wady. Nie zastąpi sprawnego obsługiwania sprzętu
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #8

    Domyślnie

    oczywiscie ze nie zastapi a to potrafie po 3 latach, nie robie na auto posluguje sie tylko A lub M, po prostu chcialem sobie wejsc na kolejny poziom i pobawic się lampą gdyż w portretach czesto brakuje mi swiatla mimo iz mam szkielka 1.8, czesto sa tez na twarzy cienie, z przyczyn roznych w zaleznosci od sytuacji i w ogole zainteresowal mnie temat lampy, nie mialem nigdy wczesniej stad pytam bo o lampach nie wiem nic. Zaczynam to drazyc stad prosba o pomoc.
    HSS cudow nie robi ale nie do cudow mi to potrzebne. Potrzebne do dopalenia kiedy warunki sa dobre i uniemozliwiaja uzycie wbudowanej ( zreszta staram sie jej nie uzywac) a pomimo warunkow buzka jest w cieniach itp...chce dopalic a nie mam czym .
    Ostatnio edytowane przez pokerist ; 01-04-2012 o 20:54

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    HSS cudow nie robi ale nie do cudow mi to potrzebne. Potrzebne do dopalenia kiedy warunki sa dobre i uniemozliwiaja uzycie wbudowanej ( zreszta staram sie jej nie uzywac) a pomimo warunkow buzka jest w cieniach itp...chce dopalic a nie mam czym .
    Ale już D80 ma HSS na wbudowanej, więc D90 na pewno też. Ćwiczyłeś?
    Co to znaczy "warunki sa dobre i uniemozliwiaja uzycie wbudowanej" bo nie rozumiem...
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Co to znaczy "warunki sa dobre i uniemozliwiaja uzycie wbudowanej" bo nie rozumiem...
    ano takie warunki:
    Jestem na Kasprowym słonce rypie niemilosiernie, znajomi chca fotke na tle gór ale zeby góry były za ich plecami ja stoje z aparatem pod slonce, nie ustawie sie inaczej bo gor nie przesune nie ? ich twarze sa ciemne. Punktowy pomiar swiatla na twarz nic nie dał. Czasy przy tych warunkach przy domknieciu nawet szkla do f12 ponizej 1/2000s !! Przy lampie wbudowanej max mozna ustawic migawke na 1/200 w trybie M !!! Nie wiem gdzie masz HSS w d90 bo ja takiego czegos w opcjach nie mam. Przy 1/200 10-krotnie za dlugi czas ekspozycji tył za nimi czyi góry....biale przeswietlone mleko rzecz jasna. Jak niby dopalisz im mordki skoro z wbudowana lampa nie zajede ponizej 1/200 a mimo domkniecia szkla do prawidlowej ekspozycji wystarczalo 1/2000 ?

    gdybym mial zewnetrzna ustawilbym 1/2000 i mordki bylyby oswietlone a tyl za nimi normalny czyli widok na gory.
    W D90 hss jest niedostepny z wbudowana lampą !
    Ostatnio edytowane przez pokerist ; 01-04-2012 o 21:32

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •