Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Używam ładowarki Fiamo oraz aku Fiamo i Eneloop, nie wiem jak długo wytrzymują bo ich nie magazynuję tylko używam. Ładowanie max. 30 minut.

  2. #22

    Domyślnie

    Czy ktos slyszal o niemieckich ladowarkach technoline ? warte jest uwagi ?

  3. #23
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Miałem BC-900 niezdołałem nawet przeczytać instrukcji i zagłębić się w mnogośc opcji, które nie wiem czemu służą
    Cyt. "Można bezpiecznie przyjąć, że ładowanie prądem 0,5C (1000 mA dla ogniw 2000 mAh) markowym akumulatorkom krzywdy nie zrobi, co najwyżej w niewielkim stopniu ograniczy ich żywotność. Osobiście wielokrotnie ładowałem ogniwa prądem o jeszcze wyższej wartości i również nie zaobserwowałem niczego niepokojącego – ani ograniczenia pojemności, ani nadmiernego wzrostu temperatury w trakcie procesu ładowania. Ładowarka BC-900 ma zresztą specjalny czujnik, który przerywa ładowanie w przypadku przegrzania akumulatorków (54℃). Zaznaczam jednak, że zawsze były to wysokiej jakości ogniwa takie jak np. Sanyo Eneloop. W przypadku ogniw nieznanych producentów, na wszelki wypadek, radzę nie przekraczać wartości 0,3C." z tej strony http://www.dobreprogramy.pl/Technoli...kul,22928.html
    Jak napisałem wcześniej używam Fiamo, cztery aku - cztery LED'y
    -świecą na czerwono, czyli ładują
    -świeca na zielono, możesz wyjąć aku
    -migają - wywal aku ( do odpowiedniego pojemnika na zużyte baterie ) i kup nowe.

    Fiamo ładuje aku w 30 minut i chyba o to chodzi, do obsługi BC-900 wskazany jest doktorat i benedyktyńska cierpliwość.
    BC-900 jest pusta w środku ( jeden zaklejony gumą do żucia procek ), Fiamo to naprawdę zaawansowana technologia + wentylato chłodzący akumulatory podczas ładowania
    A teraz odpowiedz sobie sam: chcesz ładować, czy adorować ( proces ładowania oczywiście ) ?

    EDIT

    A! I Fiamo ładują się w temperaturze do 85 stopni C, czasem parzą w ręce jak się je wyjmuje; ale działają
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 01-04-2012 o 23:32

  4. #24

    Domyślnie

    No jesli fiamo ma to co piszesz to rzeczywiscie technologia o klase wyzsza jednak bc-900 tragicznych opinii nie ma , ba nawet dobre chcialbym dac z aladowarke do 150 zł wiec...na fiamo pewnie nie starczy, zaraz sprawdze ile te cuda kosztują.

    Moglby ktos napisac cos o zywotnosci swoich aku po ladowaniu ich prądem powyzej 500ma ? ludzie wypisuja ze aku im padaja....to prawda?
    Ostatnio edytowane przez pokerist ; 01-04-2012 o 23:58

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    -migają - wywal aku ( do odpowiedniego pojemnika na zużyte baterie ) i kup nowe.
    Co do inteligentnych ładowarek, nie jest to sam miód. Moja rozpoznaje jako swoiste miganie kolorem i napis "BAD". Odkryłem kiedyś przypadkowo, przełączam ją z NiMH na NiCd, ma wtedy cykl rozładowania przed ładowaniem, i rzekomo popsute ogniwa pracują jeszcze rok (z ilością błysków nie dającą się zauważyć że mniejszą). Nie da się zrobić miniaturowego pełnowartościowego testu ogniwa akumulatorowego. To trzeba pobrać prąd po pieronie, wytracić energię w rezystancji (musi być objętościowo duża), pomierzyć co się dzieje, powtórzyć. Zobacz co ma macher od aku samochodowych, miernik jak mały kaloryfer. Tego ładowarki nie mają.

    Jeśli powtarzalnie po takich cyklach sygnalizuje, być może nie kłamie.
    I nie ufam szybkim. Jak mam presję czasu, owszem, ale jak nie na nieco słabszej ładuję.

    Nie wiem jak dla kogo, dla mnie ważne aby ładowarka umiała ładować nieparzyste ilości ogniw (1, 3). Co do lampy nie ma znaczenia bo jest 4, ale zaraz dzieci przylecą ze swoimi mp3 itd.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #26
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Czasem aku ma jakąś zwiechę, gdy się go włoży do ładowarki i miga "bad" pomaga czasem zmiana komory, jeśli to nie pomaga - kosz.
    W Fiamo fajne jest to, że niczego się nie ustawia; wkładasz 1-2 albo 3 ewentualnie 4 aku i po kiklunastu minutach są naładowane (rzadko zdarza mi się rozładować aku do końca). Dla mnie szybka ładowarka to podstawa, po przekroszczeniu pewnej ilości aku staje się konieczne posiadanie 2-3 sztuk "szybkich"; używania "zwykłych" już sobie nie wyobrażam.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    jesli juz o lampach to....jaki system zasilania proponujecie ? Kiedys uzywalem do mniejszych cyfrowek akumulatorkow sanyo i byly to najlepsze jakie mialem. Teraz podobno sa enelop sanyo ktore dodatkowo trzymaja moc nawet nieuzywane ? czy ktos to uzywa? serio nie rozladowuja sie lezac ? A jesli chodzi o dobra ladowarke jaka polecacie ? dla mnie wazne sa 2 parametry, musi pokazywac stan naladowania oraaz ladowac akumulatory nie dluzej niz 3-4 godziny bo cala noc to porzesada? czego uzywacie prywatnie ?
    Osobiście używam Technoline bc-700, jest tańsza od bc 900, zresztą najczęściej i tak używam 250mA przy łądowaniu. Można nią łądować pojedyńcze akku, ale też 2, 3 i 4. Ma osobne kanały, dzięki czemu na można rozładowywać jedną, ładować drugą, konserwować trzecią i testować czwartą bateryjkę, analogicznie z większą ilością. Polecam.
    Co do zasilania to używam Pentagramów i sobie chwalę, a ostatnio testuję też akku z Lidla, i okazuje się, żę bardzo dobrze trzymają parametry. Testuję zawsze podczas ładowania i zawsze pojemność zgadza się z nominalną.

    Mam metza 48 i 50, i oprócz mocowania nie ma istotnych różnic. Metalowe daje większe poczucie bezpieczeństwa, ale dla mnie dużym krokiem było też zmienienie kółka na większe, tzn jego gwintu i ząbków na zewnątrz, przez co szybciej się zakłada/ściąga.
    Metza używam dość często od 3 lat, i nigdy żadnych problemów.

    Mam teraz tylko jeden problem. Chciałem skorzystać z tego patentu link i lampa jest wyłączona, ale dalej świeci swoim marnym światełkiem. W większości zastosowań wspomaganie af z Metza daje radę, ale wolałbym mieć do dyspozycji wbudowaną latarkę zgodnie z tipem z linku. Ma ktoś jakiś pomysł?
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •