Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    Przy lampie wbudowanej max mozna ustawic migawke na 1/200 w trybie M !!! Nie wiem gdzie masz HSS w d90 bo ja takiego czegos w opcjach nie mam.
    ...ciach ...
    gdybym mial zewnetrzna ustawilbym 1/2000 i mordki bylyby oswietlone a tyl za nimi normalny czyli widok na gory.
    Nieprawda, to znaczy niedokładnie.
    Co więcej, na zewnętrznej też 1/200. Miłej lektury (wiem, że jest lekki problem słowny, czasem HSS, czasem FP, czasem jeszcze inaczej). Ustawienia są w zasadzie takie same do wewnętrznej i zewnętrznej, jak nie doczytasz, zewnętrzna nic Ci nie da, też wymusi 1/200.

    EDIT: poprawne technicznie słowo High Speed Sync zostało zajęte przez prawników ze stajni Canona, dlatego "żółci" musieli się gimnastykować.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #12

    Domyślnie

    Niedokladnie ? czyli co ? Bo widzialem co wychodzilo i latwo sie domyslec ze bylo mleko wiec nie wiem co znaczy "niedokladnie" Zewnętrzna da. Auto FP w D90 dziala tylko z lampami zewnetrznymi !! I wtedy mozna czas migawki miec rzedu 1/2000 a nie 1/200. zarzucales mi obsluge aparatu a sam wprowadzas zinnych w blad bo chyba nie miales d90 w reku co ? z d90 auto fp dziala z lampami zewnetrznymi obslugujacymi HSS kolego...

  3. #13
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    pokerist może wprowadżmy odrobinę porządku do twojego wątku
    -HSS w Nikonie nazywa się FP i oznacza synchronizację lampy z krótkimi czasami migawki
    -w zależności od body ( a konkretnie zastosowanej migawki ) najkrótszy czas (zwykłej) synchronizacji, to najczęściej 1/250s ( sprawdż w instrukcji aparatu).
    -lampa błyskowa w trybach automatycznych ( chodzi o tryby automatyczne aparatu, nie lampy ) synchronizuje max. 1/60s; aby osiągnąć krótsze czasy musisz w aparacie użyć trybu M
    -w trybie FP efektywnie wykorzystana jest część mocy błysku lampy ( im krótszy czas, tym mniej tej mocy jest wykorzystywane), czyli używanie FP z lampą wbudowaną praktycznie mija się z celem ( tu liczy się moc )
    -na forumowej giełdzie widziałem ostatnio chyba dwie sztuki SB 800 w cenie około 850zł ( jeśli boisz się używki i nie znasz się na lampach, możesz skorzystać z "pomocna dłoń" - taki przyklejony wątek). SB 800 to bardzo mocna lampa systemowa z trochę mniej przyjaznym menu niż SB 700/900/910, ale zdecydowanie najmocniejsza i najmniej zawodna ( jeśli nie to Metz, ale o to pytaj Alberta).
    -jeszcze o FP jak napisałem wcześniej cudów nie ma i zawsze jest coś za coś. W trybie FP moc spada drastycznie

    Tutaj przykład ( z innego watku ) SB 800 pełna moc z odległości 2 metry zoom 24mm 1/8000s


    Przykład ekstremalny, ale jeśli to nie wystarcza można użyć albo lampy studyjnej albo większej ilości Sabinek

    Kolejny przykład; ten sam setup z lampą Quantuum R+ 600


  4. #14

    Domyślnie

    Wiem ze w trybie M, ale dzieki hss a d90 to obsluguje bede mogl pstryknac z czasem np 1/1000 prawda? Kolega Jacek albo mnie nie zrozumial albo wprowadza w blad bo twierdzi ze zewnetrzna lampa bedzie miala dalej max 1/200 ( albo ja czegos nie zrozumialem ) Wlaczenie auto FP i ustawienie w M 1/1000 da sie czy nie ? krotka odpowiedz ?
    Wiem ze spada moc ale tej mocy wiele mi nie trzeba chcialem tlyko buzki rozjasnic i tyle....

    myslalem nad sb700 ale...ktos mi powiedzial ze ma slabsza moc niz metz 50 i gdy bede chcial zrobic cos na dalsz aodleglosc np w hali to metz bedize lepszy. Prawda ?

    ogolnie dzieki ART takich konkretow wlasnie oczekuje aby nie popelnic bledu w zakupie.
    Ostatnio edytowane przez pokerist ; 01-04-2012 o 21:48

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    Wiem ze w trybie M, ale dzieki hss a d90 to obsluguje bede mogl pstryknac z czasem np 1/1000 prawda? Kolega Jacek albo mnie nie zrozumial albo wprowadza w blad bo twierdzi ze zewnetrzna lampa bedzie miala dalej max 1/200 ( albo ja czegos nie zrozumialem )
    Coś mi się pomyrdało we wspomnieniach, miałem przekonanie że robiłem FP z D80 i wbudowaną, ale chyba pop....

    Więc sorry. Pochodziłem po menu i nie włączę szybciej niż 1/200, choć pamiętam te zdjęcia ... pamięć nawala.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #16
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    [...] Wlaczenie auto FP i ustawienie w M 1/1000 da sie czy nie ? krotka odpowiedz ? [...]
    Osiągniesz 1/1000s, tak samo jak najkrótszy czas w D90 ( nie wiem ile tam jest 1/5000? 1/8000? ). Jednak jak napisałem wcześniej synchro to jedno, a to czy wystarczy Ci mocy lampy, to drugie.

  7. #17

    Domyślnie

    w d90 migawka to 1/4000 bodajze. Zreszta najczesciej bede potrzebowal nieco dluzszych niz 1/1000 wiec mocy winno starczyc Wiele razy pogoda fajna, zachodzi sloneczko na pomoscie siedzi ktos na kim cwicze portrety a twarz....ciemnawa. Ostatnio 1/400 była poprawana ale juz lampa ni emoglem wbudowana dopalic a z hss spokojnie bym to zrobil. przy 1/400 mocy mam nadzieje starczy, no i palnik !!! mam dosc cieni na scianie za kims waham sie tylko miedzy metzem 50 a sb700

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Coś mi się pomyrdało we wspomnieniach, miałem przekonanie że robiłem FP z D80 i wbudowaną, ale chyba pop....

    Więc sorry. Pochodziłem po menu i nie włączę szybciej niż 1/200, choć pamiętam te zdjęcia ... pamięć nawala.
    nie ma sprawy fajnie z epomagasz ale piszac to co napisales az sie przerazilem ze cale dnie szukania info poszly na marne
    ale na szczescie da sie z moim ustawic krotsze czasy a ty jaka lampke bys wybral ? metz 50 czy sb700 ?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pokerist Zobacz posta
    waham sie tylko miedzy metzem 50 a sb700
    Metz.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #20

    Domyślnie

    jesli juz o lampach to....jaki system zasilania proponujecie ? Kiedys uzywalem do mniejszych cyfrowek akumulatorkow sanyo i byly to najlepsze jakie mialem. Teraz podobno sa enelop sanyo ktore dodatkowo trzymaja moc nawet nieuzywane ? czy ktos to uzywa? serio nie rozladowuja sie lezac ? A jesli chodzi o dobra ladowarke jaka polecacie ? dla mnie wazne sa 2 parametry, musi pokazywac stan naladowania oraaz ladowac akumulatory nie dluzej niz 3-4 godziny bo cala noc to porzesada? czego uzywacie prywatnie ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •