Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Też bym zrobił, ale akurat lampy nie mam przy sobie - może po świętach sam wypróbuję, ale myślałem, że już teraz coś zobaczę

    Z softem to się nawet nie łudzę, że coś się uda zdziałać - jakby chociaż BD dał rade to by było super. Średnio mi się uśmiecha kupować 2x mocniejszą lampę, bo wykorzystam ją przy dosłownie kilku okazjach gdzie potrzebuję takiego mocnego światła - normalnie to i 300ws mi styka.

    Swoją drogą, już kiedyś zakładałem taki temat, tylko jakoś mi przycichł i w końcu nic nie kupiłem.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=168173

    Teraz wraca

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta

    Jestem trochę zaskoczony. Spodziewałem się zdecydowanie większej mocy przy synchronizacji z krótkimi czasami. To Quantuum R+300 tylko tyle potrafi? Z ciekawości zrobiłem mały test działania tylko jednej lampy Metz 70MZ-5 umieszczonej na korpusie D700 i chyba więcej można wyciągnąć z tego reporterskiego „młotka”.

    Wiedziałem już od jakiegoś czasu, że silniejsze lampy Metz’a poprzednich generacji również synchronizują z szybką migawką w systemie Nikona, ale muszą być spełnione pewne warunki. Uaktywniony tryb błysku FP w połączeniu z trybem manualnym pozwala na skrócenie czasu poniżej 1/320s, a zastosowana stopka SCA 3402 koniecznie w wersji od M-6 do najnowszej i jedynie pełna moc lampy. Efekty są przewidywalne i zależność pomiędzy czasem i przysłoną jest zachowana. Gorzej z równomiernością naświetlenia. Góra kadru jest ciemniejsza, chociaż w zastosowaniach plenerowych może to być zaletą.

    Pozdrawiam.


    palnik na wprost, odległość 3,5m, ISO-200, 1/8000s, f:4,0


    1/4000s, f:5,6


    1/2000s, f:8,0


    1/1000s, f:11


    palnik 75 stopni w górę, światło odbite od sufitu, 1/1000s, f:2,8

  3. #13
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Jestem trochę zaskoczony. Spodziewałem się zdecydowanie większej mocy przy synchronizacji z krótkimi czasami. To Quantuum R+300 tylko tyle potrafi? [...]
    To wynika nie bezpośrednio z mocy, a z czasu trwania błysku. Czas trwania błysku Nikon SB 800 1/1050 do 1/41600s; natomiast Quantuum 600Ws - 1/800-1/1500s ( przy czym w przypdaku Quantuum jestem skłonny posądzać producenta o zbyt optymistyczne dane ) - oczywiście im większa moc wyładowania ( mocy lampy), tym dłuższy czas trwania błysku.
    Podobne proporcje czasu trwania błysku dotyczą ogólnie wszystkich lamp reporterskich i studyjnych.
    Teraz "gołym okiem" widać, jaki procent mocy błysku lamp w trybie FP przy czasie ekspozycji 1/8000s może być efektywnie wykorzystany. Tutaj są fajne animacje przedstawiające jak działa tryb FP i w którym momencie wyzwalany jest błysk lampy http://www.optyczne.pl/53.1-poradnik..._praktyka.html
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  4. #14
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonAlberto Zobacz posta
    [...]Cel zgasić słońce - czyli ostre zdjęcia pod słońcem z zachowaniem nieba i zgaszonego słoneczka
    Do prób użyłem Powerlux 600 Ws ustawiona na maxa - czas 1/200-1/250 przysłona 22
    na lampie softbox okta 120 cm - pyk i zdjęcie jest a w zasadzie go nie ma - lampa za słaba modelka (żona) nie doświetlona wcale
    Inny modyfikator zwykła czasza 18 cm - coś tam widać ale bardzo punktowo
    Najlepsze efekty uzyskałem ze słoneczkiem 70 cm, światło w miarę rozproszone można coś pokombinować[...]
    W trybie FP, 600Ws daje chyba radę; http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=204548&page=4 przy okazji zrobię jeszcze ze słoneczkiem w kadrze.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonAlberto Zobacz posta

    3. JINBEI Discovery DC-600 albo DC-900 w ofercie u www.fripers.pl
    Sprzęt wzorowany na Elinchromie, tańsza wersja 1900 droższa 2400 zł - niestety nigdzie nie ma testów, nikt nic nie pisze, znalazłem tylko to
    http://www.lightingrumours.com/jinbe...00-review-1412
    Zaletą jest moc i waga główki tylko albo aż 1,5 kg, szkoda że mocowanie do statywu jest plastikowe.
    Bardzo duży akumulator na 400 błysków przy pełnej mocy - waga generatora to 6-8 kg
    myślę że taki 1200 Ws wystarczył by w plener tylko pytanie czy zakres regulacji do 1/16 to nie jest za mało.

    Zastanawiam się czy ktoś korzystał z tego typu urządzeń, czy ktoś to ma ? może wkleiliście by jakieś przykłady, doradzilibyście. Wiem że jest też PROFOTO, Broncolor ale szczerze do nawet Elinchrom który kosztuje 8 tyś plus softbox za min 1 tyś to jest strasznie dużo.
    Ten Jinbei jest dla mnie jeszcze do przyjęcia - tylko jak z jakością, powtarzalnością błysku. Myślę też o synchronizacji błysku, w komplecie jest jakiś wyzwalacz ale to wywaliłbym od razu. Ciekawi mnie czy JINBEI pójdzie na czasach krótszych niż 1/250 (w generatorze brak fotoceli ale jest gniazdo synchronizacyjne - może da się podpiąć pocket wizard)

    chyba miałeś na myśli opcję Discovery 600 i Discovery 1200, nie widzę opcji Discovery 900 (?) ceny w tym sklepie też w sumie ciut inne niż podałeś, zastanawiam się skąd akurat takie info...

    Ale co do samego zestawu to mnie się poręcznie z nim pracowało, pod względem mobilności to faktycznie fajne rozwiązanie, bo do przeniesienia się z całym sprzętem nie potrzebuje tragarzy ^^ nawet z tym wyzwalaczem dołączonym w komplecie ;D. BTW - czemu niby miałoby się nie dać podłączyć PocketWizard?

    a apropo jeszcze zestaw w działaniu: http://www.youtube.com/watch?v=pEEYQ2A1zew
    Ostatnio edytowane przez digitaltee ; 12-04-2012 o 15:18 Powód: dodać coś chciała :)
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o pieniądze, a geniusz o światło...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •