Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Netbook ACER, wymaiana RAM i gwarancja

    Całkiem niedawno zakupiłem używanego netbooka ACER Aspire One Happy 2, za całkiem przyjemną cenę. Sprzęt ma 3 miesiące i dodatkowo poprzedni właściciel wykupił przedłużenie gwarancji.

    Ponieważ sprzęt posiada tylko 1GB RAM, chciałbym wymienić tą kość pamięci na 2GB. Z tego co wiem to niektóre elementy w laptopach, netbookach można wymienić samemu nie narażając się na utratę gwarancji. W moim netbooku jest taki mały z tym problem, że żeby dostać się do kości pamięci muszę to zrobić od strony klawiatury, sprowadzając do prawie całkowitej rozbiórki komputera. Oczywiście przy odkręcaniu 5 właściwych śrubek zostaną ślady ingerencji. Sama czynność wymiany jest prosta do wykonania ale czy ktoś może przerabiał ten temat i mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć, że stracę w tym momencie gwarancję?

    Pewnie gdybym wysłał komputer do serwisu to przepłacę za samą pamięć a dwa zapłacę jakieś absurdalne pieniądze za samą czynność serwisową, dlatego myślę o tym, żeby to samemu zrobić.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nie zerwiesz zadnej plomby gwarancyjnej to raczej nie masz się co martwić, ale co ci szkodzi napisać/zadzwonić do polskiego serwisu Acera?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie trzeba będzie podać nr seryjnego sprzętu i nie zostanie to czasem odnotowane w ich bazie danych.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  4. #4

    Domyślnie

    Tu jest co prawda D260 ale chyba robi się to tak samo http://www.youtube.com/watch?v=Ce6ODgk9qgY No i nie ma to wpływu na gwarancję. Sprawdziłem empirycznie jak wymieniali mi zawiasy.
    Ostatnio edytowane przez waldeka ; 30-03-2012 o 08:48

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asche Zobacz posta
    Nie wiem czy nie trzeba będzie podać nr seryjnego sprzętu i nie zostanie to czasem odnotowane w ich bazie danych.
    Zadzwoń z teoretycznym zapytaniem o warunki gwarancji. Na Lenovo by przeszło ;o)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Asus też nie robi problemów.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Aha, zachowaj starą pamięć na wypadek wysyłki do serwisu - być może będziesz wtedy musiał ją wstawić. Zwłaszcza jeśli jest brandowana.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  9. #9

    Domyślnie

    W sobotę kupiłem nową kość Kingstona 2GB DDR3 1333MHz. W netbooku była włożona jakaś kość OEMowa, chyba robiona przez Kingstona (przynajmniej tak wnioskuję bo numerach).
    Zresztą, starej mi się nie opłaca sprzedawać jak nową 1GB kość można kupić za 9,99zł w sklepie.

    Po wymianie pamięci netbook od razu odżył
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asche Zobacz posta
    W sobotę kupiłem nową kość Kingstona 2GB DDR3 1333MHz. W netbooku była włożona jakaś kość OEMowa, chyba robiona przez Kingstona (przynajmniej tak wnioskuję bo numerach).
    Zresztą, starej mi się nie opłaca sprzedawać jak nową 1GB kość można kupić za 9,99zł w sklepie.

    Po wymianie pamięci netbook od razu odżył
    SSD sobie jeszcze wsadź, kosmiczne przyspieszenie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •