Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Jaras
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Biała Podlaska/Warszawa
    Posty
    60

    Domyślnie D80 po zrobienu zdjecia nastepuje zaciemnienie

    Witam,

    Wczoraj robiąc zdjęcia w pewnej chwili po wyzwoleniu migawki i chęci robienia kolejnego ujęcia widok przez wizjer zaciemnił się i AF nie chciał już złapać ostrości, po kilku próbach wciskania spustu robił zdjęcie i w wizjerze zrobiło się jeszcze bardziej ciemno i już nie złapało ostrości.
    Wyłączałem i włączałem aparat, bez rezultatu po odkręceniu obiektywu i założeniu jest ok czyli widok taki jak być powinien i wszystko cyka elegancko, robię pstryk...zdjęcie wychodzi i następuje sytuacja jak na początku opisu........przyciemnienie w wizjerze itd....

    Kolega z pracy przyniósł dziś swojego D3000 z Nikkorem 50 i zrobiłem test krzyżowy.
    Po podpięciu do jego puchy mojego Nikkora 17-55 wszystko działa, gdy podłączyłem jego 50tke do swojego niestety sytuacja identyczna jak powyżej opisywałem.

    Spotkał się ktoś z taka przypadłością i ewentualnie co mogło paść?
    Nikon D80, D2x, D600 jeszcze nie zakurzony | Nikkor 14-24 F2.8 | Nikkor 24-70 F2.8 | Nikkor 18-135 | Nikkor 17-55 F2.8 | SB-900 | SB-800 | Lowepro Fastpack 350

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda to na blokowanie się popychacza przysłony w D80.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Jaras
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Biała Podlaska/Warszawa
    Posty
    60

    Domyślnie

    Raczej domowym sposobem chyba tego nie da się naprawić?

    Oddalem przed godzina do FotoTronika na diagnostykę i wycenę naprawy.
    Nikon D80, D2x, D600 jeszcze nie zakurzony | Nikkor 14-24 F2.8 | Nikkor 24-70 F2.8 | Nikkor 18-135 | Nikkor 17-55 F2.8 | SB-900 | SB-800 | Lowepro Fastpack 350

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •