Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Umarło stare niech żyje nowe...

    Czyli zdechł mi komp. Generalnie nie ogarniam co mu jest i kij mu w oko... albo w port USB . Nie żyje i tyle, podejrzewam płytę. No ale nieważne...

    Potrzebuję nowego kompa. Jako, że wypadłem z obiegu informacyjnego i nie wiem "co teraz w modzie" potrzebuje pomocy. Kiedyś złożył bym sobie owego składaka sam ale teraz mi się nie chce, to raz. Dwa, takie gotowe zestawy mają gwarancję na zestaw więc jak coś się spier... to niech sklep się martwi co i jak a nie żebym ja musiał rozkręcać, dochodzić itd. No leń jestem i tyle.

    Określę pułap cenowy na 4000PLN i ani grosza ponad. Wiem (tyle już wyczytałem a mam prawie 6 letnie plecy w temacie), że procesory i5/i7 w modzie, jakieś 2600 czy jak mu tam. Coś takiego bym chciał. Dobra grafika. Minimum 8GB RAM. Dysk (też odszedł do krainy bitów i bajtów - mojeee zdjęcia k...) minimum 1TB. Dobra płyta (żeby po 8 latach nie padła )

    Komp ma być przede wszystkim do zdjęć ale też ma robić jako maszyna do filmów i jak widać po wymaganiach co do grafiki, też lubię od czasu do czasu pomłócić w jakieś gry. W dwóch słowach - uniwersalny żołnierz...

    No i teraz jest problem. Bo nie ogarniam. Procesorów z serii i5/i7 jest kurka z 20... różnią się pierdołami... który jest dobry? Coś sensownego z moim pułapem cenowym dostanę w zadanej półce cenowej czy raczej nie? Na alle jest tego tyle, że masakra... ale jak już doszedłem do tego - większość procesorów w takich zestawach to nie i7 jeno Xeon... (za moich czasów xeony to były fajowe maszynki ale do serwerów/stacji typowo graficznych). To co lepsze czy te kości są porównywalne?

    Z allegrowych wpadł mi w oko ten chłopaczyna
    http://allegro.pl/komputer-asus-game...204720981.html

    Z "markowych" to wygląda ciekawie
    http://www.komputronik.pl/product/14...P64_K206_.html (dobre te procesory AMD czy w tyle za i5/i7)?

    http://www.komputronik.pl/product/12...100_F098_.html

    Czytam czytam i im więcej czytam tym mniej wiem... Czyli kurka norma...

    Help me... bo ostał mi się netbook 10" na Atomie i jak jeszcze kolejny tydzień będę musiał na nim ciągnąć, to wezmę sznur i pójdę poszukać jakiegoś drzewa...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  2. #2

    Domyślnie

    Dysk minimum 1GB.
    O to bym sie nie martwil

    Z zestawami jest taki problem, ze czesto sa w nich kiepskie mobo, nieodpowiadajace klasa reszcie sprzetu ( co nie pozwala pozniej efektywnie podkrecic procesora dla przykladu ). Jestes na 100% pewien ze nie chcesz po prostu zamowic czesci, ktore sklep zlozy za Ciebie i przysle jako juz gotowy sprzet?

    W tym przedziale cenowym, zakladajac srednia grafike( ~1k ), trzeba celowac conajmniej w i5-2500k, byc moze nawet i7-2600k, oraz dobry cooler do procesora, aby moc go podkrecic. Niepodkrecone 2600k/2500k to strata potencjalu jakie te procesory maja ( 4.0 to minimum, nawet na srednim powietrzu ) i7 moze dac zauwazalna roznice przy filmach, zakladajac podobne poziomy podkrecenia.

    Zestawow z komputronika nie nazwalbym markowymi
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 26-03-2012 o 23:36
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Już poprawiłem - literówka

    no niby w tych kompuszrotnikowych jakaś dobra płyta jest.

    Podkręcałem jak byłem mały,dodam ... Może się tam sama podkręcać ale samemu nie chce mi się już w to bawić (kiedyś w kompie miałem WC, masę wiatrorobów i innych ficzerów do OC - wywaliłem to laaata świetlne temu. Ma być stabilna, dobrze chłodzona i ma mieć USB 3.0 (warunek konieczny, bo zaraz to zapewne będzie trendi kul ficzer i wszystko będzie na 3.0 a ja będę się tylko ślinić do gablotek w sklepach).
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4

    Domyślnie

    W tej chwili podkrecenie np i5-2500k to nie jest zadna czarna magia, na lepszym powietrzu spokojnie uzyskuje sie stabilne 4.8, ktore przejdzie 24h burn testy. Koszt to glownie zwiekszenie Vcore, zazwyczaj dosc "delikatne".
    Mowie o podkrecaniu ( mimo jasno wyrazonego podejscia :P ) Ze wzgledu na to ze z tych procesorow mozna po prostu wyciagnac znacznie wiecej i robia to praktycznie wszyscy. Kiedy skladalem zestawy na 2500k czy 2600k to praktycznie kazdy byl podkrecany predzej czy pozniej
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #5

    Domyślnie

    Kup se Della albo HP jakiego... Będziesz miał gwarancję 3 lata on site, next business day, z możliwością przedłużenia na 5 lat. Coś się sp... telefon, następnego dnia technik robi puk, puk wymienia co trzeba u Ciebie na miejscu. W konfiguratorze Della złóż sobie zestaw (i nie patrz na cenę), znajdź jakiegoś partnera handlowego Della w swojej okolicy (albo i nie w okolicy - to jest nieważne). Dostaniesz cenę połowę niższą, niż ta podana na stronie Della. Jakiego i7 byś nie wybał, to jeżeli nie będziesz się chciał bawić w kręcenia, overclockingi, modingi, tuningi i inne pierdyngi, każdy będzie dobry. Jeżeli chcesz na kompie pograć, to poniżej GF GTX 560Ti lub jego ATIowego odpowiednika nie ma co schodzić. Nie wiem, czy znajdziesz coś dla siebie u takiego Della (bo nie znam ich pełnej oferty), ale warto się zainteresować takim rozwiązaniem. Ja dokładnie z takiego samego lenistwa sukcesywnie przezbrajam cała firmę w Delle. Kiedyś to się nawet lubiłem bawić w składaki, w wymienianie klamotów. Teraz mi się nie chce, a może przede wszystkim, nie mam na to czasu. Więc jak któryś zdechnie albo wykaże oznaki mocnego zacofania, zostaje wymieniony na Della. I mam święty spokój. Mój dotychczasowy sprzedawca (u którego zaopatrywałem się przez 10 lat) się tak bardzo z tego powodu nie cieszy, za to cieszy się partner Della, z którym nawiązałem współpracę.

    EDIT:
    Tak teraz zerknąłem w konfigurator Della i przykładowo taki XPS 8300 katalogowo kosztuje 6,5 klocka. Do czwórki z ceną raczej nie da rady zejść (z tą połową to trochę przesadziłem, ale tylko trochę) chcąc zachować 3 letnią gwarancję NBD. Ale warto zadzwonić do partnera, naprawdę można się mile zaskoczyć.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 27-03-2012 o 00:23

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Jeżeli chcesz na kompie pograć, to poniżej GF GTX 560Ti lub jego ATIowego odpowiednika nie ma co schodzić..
    Brzmi to jak "jezeli chcesz robic zdjecia to ponizej D4 nie schodz....." bez przesady, GTX 460 ciagnie wszystkei na rynku gry, dla okazjonalnego gracza w pelni wystarcza.....
    Grubo bym sie zatsanowil nad kupnem gotowego zestawu, jezeli juz to zlozyc z wlasnych czesci, ale przez sklep, daja gwarancje.
    Zestawy z Allegro wydaja sie ok dla laika, ten zestaw co podlinkowales byl by ok, ale grafika tam srednia, zasilacz pewnie za 50zl a plyta glowna z najnizszej polki, trzymajs ie z dala od allegro.
    Polecam zestaw ze sklepu, krecenie i7 to norma, ale taki 2600 daje tobie 3,4GHz i jezeli nie jestes siedzisz przed kompem ze stoperem to nie musisz tego ruszac. Osobiscie mam swojego i7 podkreconego tylko troche co by ladnie sie "zgadzal" z taktowaniem RAMu...
    USB3.0 to juz norma w nowych plytach, wiec problemu nie powinno byc, dobrze wentylowana obudowa, pozadna plyta, procek, RAM jest bardzo tani wiec jak dasz rade to bral bym nawet 16GB....bedzie dobrze, tylko traf na uczciwego sprzedawce


    Co do DELLa lub HP....komputer dla gracza kosztuje tyle, ze zastanawial bym sie wtedy nad MACiem.....

  7. #7

    Domyślnie

    Kronos poszukaj na Alledrogo firmy, która składa stacje robocze stricte pod grafików, jest taka. Ostatnio znalazłem ich oglądając najdroższe maszyny w całym zestawieniu, tańsze zestawy tez mają

  8. #8

    Domyślnie

    Greg, to co zasugerowałem, to jest opcja "mam z bani na następne kilka lat i niczym się nie przejmuję". Oczywiście 460-ka pociągnie, ale to już jest karta wycofana z rynku. Za rok, czy dwa, w przypadku awarii będzie problem. Sprzęt typowo dla graczy z Della to jest seria Alienware, a tam ceny są faktycznie kosmiczne, nawet nie proponuję. Oczywiście można poskładać sobie coś z podrobów, ale przekonałem się na własnej skórze nie tak dawno temu (dzięki temu forum, żeby nie było), że zestaw złożony na takim komputroniku wcale nie jest dużo tańszy (o ile w ogóle) od sprzętu markowego o podobnych możliwościach. Oczywiście odpada wtedy kwestia kręcenia itd, ale jeżeli ktoś nie jest masturbatorem, to nie widzę problemu. Po prostu się kompa nie kręci i tyle. Natomiast kupując takiego Della, mamy praktycznie pewność, że zestaw będzie stabilny. Bo z pośród milionów możliwych kombinacji sprzętu dostępnego na rynku, wybiera się jedną z kilku, ale za to sprawdzonych, przetestowanych, opartych o rozwiązania Della. Innym rozwiązaniem jest kupno komputera z niższej serii (np. Inspiron) z jakąś badziewiastą kartą i dokupienie samej grafiki. Tylko zaletą gotowego zestawu jest to, że jak coś się dzieje, to dzwonię do wsparcia i robię im awanturę. Natomiast jak coś sobie dołożę we własnym zakresie, to już oni umywają ręce. Oczywiście gwarancji nie tracimy, ale jeżeli chodzi o problemy ze stabilnością, to nikt się nie podejmie działania w sytuacji, gdy coś zostało dołożone. Bo a to chłodzenie, a to napięcia itd. To też przerabiałem. Generalnie, na dzień dzisiejszy, już wiem, że nie będę składał sprzętu sam. Naskładałem się go trochę w życiu, kilka wpadek zaliczyłem, kilka kompów wyszło mi całkiem przyzwoicie, ale teraz jestem już zbyt leniwy. Przede wszystkim nie chce mi się szarpać z materią w sytuacji, gdy wyjdzie jakiś babol. Nie chce mi się się reklamować, oddawać, odsyłać, czekać, testować, może znowu oddawać itd. Chcę, żeby sprzęt chodził od chwili włączenia go do prądu. Jeżeli autor wątku jest tak samo leniwy, jak ja, to powinien rozważyć przynajmniej taką opcję.

    Żeby nie było, nie jestem w żaden sposób powiązany z Dellem. Po prostu dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Moje podejście zmieniło się dosłownie kilka miesięcy temu (jest tutaj gdzie mój wątek serwerowy) dzięki namową kilku forumowiczów. Bo wcześniej podchodziłem dokładnie tak, jak większość. Eee, po co przepłacać, przecież można samemu se coś posklecać... Nie żałuję, jestem zdrowszy. Już pomijam taki szczegół, że jak się takiego Della otworzy, to wprost zachwyca przemyślaność rozwiązań i sposób, w jaki to wszystko jest w środku zorganizowane.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak jak wyzej zostalo napisane - z zestawiami jest problem. Albo sa tanie, co oznacza tania plyte glowna, badziewny zasilacz, czesto najtanszy RAM, etc, albo jest to komputer skladany rpzez powazna firme, np DELL, z dobra obsluga i znacznie lepsza gwaranacja, ale i odpowiednia cena. W granicach 4k, moim zdaniem ciezko jest poszukac zestawu ktory bedzie sie oplacal. Oczywiscie sa na alledrogo mega-hiper-1000-pro-gf zestawy, ale takie firmy maja stosunkowo sporo zwrotow ( np przez padajace tanie zasilacze, czy RAM ) a reklamacje czy serwis w znacznej wiekszosci nie umywaja sie do next business day della. Jezeli na prawde jestes tak "leniwy" czy raczej wygodny ( co jest nota bene calkowicie zrozumiale :P ) to moim zdaniem warto dolozyc troche wiecej kasy.

    Ze stabilnoscia zestawow zlozonych teraz w 99% nie ma juz problemow. ATI ogarnelo sie ze sterownikami, znaczna wiekszosc sprzetu jest kompatybilna ze soba. Jedyne problemy jakie ja spotkalem to z RAMem patriota czy geila oraz podkrecaniem - problemy ze tabilnoscia przy nizszych, intelowych napieciach. Nie ma juz takiego problemu ze ta grafika nie bedzie dzialac z taka mobo, etc. Jak sie wchodzi w SLI/Xfire, czy zestawy zrace ponad 1k W, to trzeba miec troche wiecej wiedzy, co dobrac, aby nie tracic wydajnosci, kasy, etc, ale nie o takim zestawie mowimy.

    GTX460 to nie byla jakas super karta i w sporej czesci nowych produkcji nie mozna bylo liczyc na max detale przy pelnej rozdzielczosci. W momencie kiedy wchodzi keppler, az chcialoby sie zasugerowac przeczekanie, az wyjda troche slabsze modele 6xx. Imho 560 Ti to lepszy wybor od 460 w tej chwili. Stosunek cena/wydajnosc jest troche lepszy, a jednoczesnie to bardziej przyszlosciowa karta.

    Polecam zestaw ze sklepu, krecenie i7 to norma, ale taki 2600 daje tobie 3,4GHz i jezeli nie jestes siedzisz przed kompem ze stoperem to nie musisz tego ruszac.
    Przy codziennym uzytkowaniu, to faktycznie roznice niezauwazalne, ale jak juz eksportujemy 1k RAWow do JPG, to roznice staja sie widoczne. Przy grach, w przyszlosci tez moze miec to znaczenie.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    Z "markowych" to wygląda ciekawie
    http://www.komputronik.pl/product/14...P64_K206_.html (dobre te procesory AMD czy w tyle za i5/i7)?

    http://www.komputronik.pl/product/12...100_F098_.html
    Markowe to są DELL i HP ... a nie jakieś popłuczyny kompuszrotnika

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    Dysk (też odszedł do krainy bitów i bajtów - mojeee zdjęcia k...)
    Ludzie dzielą się na takich co robią kopię bezpieczeństwa i na takich co jeszcze nie robią ... czy jakoś tak

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Kiedy skladalem zestawy na 2500k czy 2600k to praktycznie kazdy byl podkrecany predzej czy pozniej
    Głupotą jest kupowanie procesora "K" i nie podkręcanie go.

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    ma mieć USB 3.0 (warunek konieczny, bo zaraz to zapewne będzie trendi kul ficzer i wszystko będzie na 3.0 a ja będę się tylko ślinić do gablotek w sklepach).
    Jeśli chcesz przenosić dane na dysk USB z rozsądną prędkością (powyżej 60 MB/s) to USB 3 jest koniecznością już dziś (na USB 2 bariera jest przy ~30 MB/s ... niezależnie od tego co namalowali w specyfikacji tego złącza - przynajmniej Ja tak mam, dopiero po USB3 transfery potrafią przekroczyć znacznie 100 MB/s).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 27-03-2012 o 17:15

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •