Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Ze stabilnoscia zestawow zlozonych teraz w 99% nie ma juz problemow. ATI ogarnelo sie ze sterownikami, znaczna wiekszosc sprzetu jest kompatybilna ze soba. Jedyne problemy jakie ja spotkalem to z RAMem patriota czy geila oraz podkrecaniem - problemy ze tabilnoscia przy nizszych, intelowych napieciach. Nie ma juz takiego problemu ze ta grafika nie bedzie dzialac z taka mobo, etc. Jak sie wchodzi w SLI/Xfire, czy zestawy zrace ponad 1k W, to trzeba miec troche wiecej wiedzy, co dobrac, aby nie tracic wydajnosci, kasy, etc, ale nie o takim zestawie mowimy.
    No niby tak, ale z jakiegoś powodu w Battlefielda 3 nie mogę pograć. Po kilku minutach mam freez i "drrrrrrrrrrrr" w głośnikach. Zintegrowana karta dźwiękowa powoduje jakiś konflikt. Tyle przynajmniej wygooglałem. Przy najbliższej okazji muszę jakiegoś Soundblastera kupić. Nie pomaga aktualizowanie sterowników, ani biosu.

    Z kolei w pracy, na stacji roboczej DIY, SolidWorks potrafi zawiesić komputer czasem co 15 minut. A są takie dni, że się nie wypierdaczy ani razu. Jeszcze nie doszedłem, co jest przyczyną. I nie mam zamiaru. Właśnie jedzie do mnie Precision.

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Jeśli chcesz przenosić dane na dysk USB z rozsądną prędkością (powyżej 60 MB/s) to USB 3 jest koniecznością już dziś (na USB 2 bariera jest przy ~30 MB/s ... niezależnie od tego co namalowali w specyfikacji tego złącza - przynajmniej Ja tak mam, dopiero po USB3 transfery potrafią przekroczyć znacznie 100 MB/s).
    Tak z ciekawości zapytam... Kiedyś poruszałem temat szybkich gwizdków... We wspomnianym przeze mnie wyżej Dellu będę miał USB 3.0. Do domu sobie kartę na PCI-E wsadzę i też będę miał USB 3.0. A co z lapem? Czy urządzenia są zgodne w dół? W sensie, jak wsadzę pendrive'a 3.0 do dziury 2.0 to mi go odczyta (oczywiście z odpowiednią niższą prędkością), czy w ogóle nie zobaczy?

  2. #12
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Tak z ciekawości zapytam... Kiedyś poruszałem temat szybkich gwizdków... We wspomnianym przeze mnie wyżej Dellu będę miał USB 3.0. Do domu sobie kartę na PCI-E wsadzę i też będę miał USB 3.0. A co z lapem? Czy urządzenia są zgodne w dół? W sensie, jak wsadzę pendrive'a 3.0 do dziury 2.0 to mi go odczyta (oczywiście z odpowiednią niższą prędkością), czy w ogóle nie zobaczy?
    Są zgodne, jak Ci zależy na USB 3.0 w lapku to są przejściówki na ExpressCard. Majek, a jak z głośnością dellowych blaszaków? Standardowo jak w składaku czy nieco ciszej?
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 28-03-2012 o 00:09

  3. #13

    Domyślnie

    Aż tak bardzo mi nie zależy. Chciałbym tylko, żeby mi czytało. W laptopie, którego obecnie sporadycznie używam do celów zawodowych, że się tak wyrażę, akurat nie mam gniazda ExpressCard, więc przejściówki nie zastosuję. Najczęściej przenoszę dane między blaszakami. A i o zmianie laptopa myślę, bo jednak coraz częściej jest potrzebny, a mój domowy nie do końca się do tych rzeczy nadaje. Raz na jakiś czas da się przeżyć, ale nie można mówić, żeby pracowało się komfortowo.

    Jeżeli chodzi o głośność, to w porównaniu z blaszakiem na standardowych wiatrakach jest duużo ciszej. Wiadomo, takiego składaka można tak wypieścić, że będzie praktycznie niesłyszalny. Natomiast Delle, podobnie jak Jabole i pewnie HPki też, mają bardzo fajnie przemyślane wnętrzności. Np. nie ma wentylatora na procesorze (w niektórych Precisionach na procesorze jest taki mały, jakby laptopowy wiatraczek z heatpipem, w zależności od procka). Jest jeden duży wiatrak z tyłu obudowy, a obieg powietrza wewnątrz jest realizowany poprzez sprytny system tuneli. W stacjach roboczych siedzą karty Quadro, które mają swój wentylator, ale te karty są ciche same w sobie. Jest wentylator w zasilaczu, ale jego też praktycznie nie słychać. W małych biurowych popierdułkach, typu Optiplex, zasilacz też jest odmuchiwany ze "wspólnej puli". W serwerze mam redundantne zasilanie i każdy zasilacz ma swój wentylator. Te zasilacze są bardzo kompaktowe, w związku z czym i wentylatory nie mogą być duże. Ponad to, gniazda macierzy dyskowych też mają swoje chłodzenie. Ale mimo wszystko, w serwerowni najbardziej słychać bramkę VoIP, w której siedzi jakiś mały popier...acz i wyje jak szalony. Jak się to dziadostwo wyłączy, zapada cisza. Generalnie moje doznania mogą być nie do końca miarodajne, gdyż ten sprzęt pracuje w warunkach biurowych, z halą produkcyjną za ścianą, więc szum otoczenia jest dosyć duży. Po fajrancie, jak już sobie wszyscy pójdą i robi się w budynku cicho, to i tak komputerów praktycznie nie słyszę, ale to może być spowodowane tym, że po całym dniu jestem przyzwyczajony do harmidru. Za kilka dni mają do mnie dotrzeć nowe Precisiony (dotychczas miałem z nimi do czynienia tylko u kogoś, przelotem, bez wsłuchiwania się i specjalnego przyglądania, no i trochę się do zdjęć pośliniłem), to aż im się specjalnie przysłucham. Generalnie dużą zaletą takich komputerów jest to, że całe chłodzenie jest bardzo dobrze wyskalowane. Nie ma nadmiaru, który mieli powietrze i przy okazji powoduję zwiększony hałas, a jednocześnie nic się nie grzeje bardziej, niż powinno. W składaku ciężko coś takiego osiągnąć, bo zazwyczaj dobiera się na czuja i z zapasem, na wszelki wypadek, żeby czegoś nie usmażyć.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 28-03-2012 o 01:55

  4. #14
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Dzięki za opinię.

  5. #15

    Domyślnie

    Warto pamietac ze Quadro nie sluza do gier :P
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #16

    Domyślnie

    No właśnie jestem ciekawy, jak sobie radzą. Będę miał niebawem jednego Quadro4000 luźnego, to chyba sobie go zabiorę do domu i przetestuję w Battlefieldzie...

  7. #17

    Domyślnie

    no to zakupiłem....

    Dell niestety nie zmasakrował mnie ceną a za gwarancję d2d nie będę dopłacać 1000 zł do podobnego zestawu, chociażby z kompuszrotnika. Majek z tego co się orientuje to Dell ma fajne oferty i można sobie po negocjować ale tylko wtedy jak kupuje się sprzęt do firmy.

    Kupiłem zestaw z kompuszrotnika, graty tam włożone są dobre, jest cichy, lata jak dzik i do kompletu ładnie wygląda...

    Zresztą co bym teraz nie kupił to i tak był by to przeskok jak z trepcedesa do mercedesa. Miałem Athlona XP .
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  8. #18

    Domyślnie

    Hehe, mój xp zdechł w zeszłym roku ;o)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  9. #19

    Domyślnie

    Gdyby nie Twoje "giercowe" wymagania co do grafiki to polecił bym Ci Della Vostro. Ale to raczej stacje robocze, do zdjęć czy filmów się nada, z wymagającymi grami może być różnie. Markowy Dell czy HP z grafiką która ruszy co lepsze gry niestety dość mocno rujnuje kieszeń. Więc zostaje Ci mocny sklepowy lub allegrowy zestaw (który jak zwał tak zwał jest po prostu składakiem)

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    no to zakupiłem....

    Dell niestety nie zmasakrował mnie ceną a za gwarancję d2d nie będę dopłacać 1000 zł do podobnego zestawu, chociażby z kompuszrotnika. Majek z tego co się orientuje to Dell ma fajne oferty i można sobie po negocjować ale tylko wtedy jak kupuje się sprzęt do firmy.

    Kupiłem zestaw z kompuszrotnika, graty tam włożone są dobre, jest cichy, lata jak dzik i do kompletu ładnie wygląda...

    Zresztą co bym teraz nie kupił to i tak był by to przeskok jak z trepcedesa do mercedesa. Miałem Athlona XP .
    Tak z ciekawości, pod wpływem tego wątku, zadzwoniłem ostatnio do firmy, gdzie już tych Delli kilka nabrałem i spytałem się o XPSa 8300. Tak, jak bym chciał go kupić. Człowiek mi wprost powiedział, że komputerów do użytku domowego sprzedają zdecydowanie mniej, niż stacji roboczych, kompów biurowych, czy serwerów, w związku z tym nie mają zbyt dużej możliwości negocjacji cen. W Polsce do zastosowań domowych królują jednak składaki lub zestawy mniej renomowanych producentów, typu Komputronik. W Stanach takich XPSów idzie w groma, bo tam mało kto zawraca sobie głowę składaniem zestawów. Dla mnie, jako dla klienta z jakąś tam historią współpracy, taki XPS 8300, którego akurat chyba mieli gdzieś na stanie, na i5 (nie pamiętam na którym dokładnie), z 6 GB RAM i GTX560Ti, dysk 1 TB, ale bez 3 letniej gwarancji NBD, tylko ze standardową dwuletnia d2d, byłby za 4200. Czyli w sumie bez wielkich rewelacji. Taki zestaw samemu można złożyć trochę taniej. Nie wiem, co dokładnie kupiłeś, ale dosłownie w tym momencie wszedłem sobie na Komputronik i złożyłem na szybciocha taki jakiś zestawik, pi razy oko, jak ten Dell. Bez dziadowania na komponentach, ale też i bez hi-endów, tak ze środkowej półki cenowej. Wyszło mi 3 813 PLN. Czyli Dell byłby tylko/aż 400 droższy, ale w tym przypadku dopłacamy do jakości wykonania (bo tej odmówić nie można - mam na myśli ogół przemyślanych rozwiązań), bardzo przyzwoitej pomocy technicznej i pewności co do stabilności całego systemu. Wg mnie są to rzeczy ważne, choć może niekoniecznie najważniejsze.

    Kupiłeś Komputronika, niech Ci służy. Della podrzuciłem tylko jako alternatywę do przemyślenia.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •