Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93
  1. #1

    Domyślnie Netbook czy tablet?

    Witam!

    Potrzebuje komputera, którego głównym zastosowaniem ma być użytkowanie mobilne.
    Smartfona wykluczam, bo to jest za małe.
    Wykorzystanie do przeglądania sieci, poczty, pisania, może obejrzenia filmu, jakby netu brakło.
    Absolutnie nie będę na tym sprzęcie: obrabiał zdjęć, grał, czy intensywnie wykorzystywał. W domu będzie leżał, potrzebuję do podróży, jak znajdę wi-fi spota, to się podłączam i korzystam.

    Ma być jak najmniejsze: ekran max ~10", waga: najlepiej poniżej 1 kg. Czas działania nie jest aż tak bardzo istotny, byleby nie trzeba było ładować co przysłowiową godzinę. Nie ma większego znaczenia pojemność dysku, choć z chęcią bym widział w takim sprzęcie dysk SSD.
    Nie wykluczam, że postawię na nim jakiegoś linuxa, bo to wygodne i wystarczy do moich potrzeb.

    Budżet w okolicach tauzena, może być z lekką górką.

    Czy na tablecie da się wygodnie pisać?

    Da się coś w ogóle kupić czy tylko w Erze?

    Za pomoc w doradzaniu dziękuję z góry.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Jak chcesz dużo pisać to lepiej odpuścić sobie tablet. Fizycznej klawiatury nic nie zastąpi.

  3. #3

    Domyślnie

    Tablet + klawiatura, jezeli zamierzasz czasem usiasc i na spokojnie cos napisac, ale nie chcesz tracic mozliwosci zabrania malej zabawki w torbie. Rozwiazanie dosc ciekawe, ale zazwyczaj drozsze. Pisanie na samym tablecie nie jest moim zdaniem szczytem wygody, ale to musiz sprobowac sam - pomacac.
    W cenie ~1k ciezko cos polecic jezeli chodzi o dobre tablety.
    Jezeli ma to byc zabawka, to nie warto wydawac wiecej, ale z doswiadczenia wiem ze po pewnym czasie chcialoby sie troche wiecej :P

    Na wiekszosci tabletow nie da sie latwo zainstalwoac linuxa ( slowo kluczowe - latwo, bo przeciez wiemy ze na wszystkim sie da :P )
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 23-03-2012 o 15:03
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Jak chcesz dużo pisać to lepiej odpuścić sobie tablet. Fizycznej klawiatury nic nie zastąpi.
    Bzdura, na IPadzie piszę się równie dobrze jak na fizycznej klawiaturze. W iPadzie przeszkadza mi tylko brak gniazd sd czy usb, dlatego pomyśl o czymś na androidzie.
    totalna amatorka

  5. #5

    Domyślnie

    O Linuxie napisałem ze względu na możliwość pozbycia się antyvira. Takie minikomputerki nie mają z reguły jakiejś wypasionej wydajności i instalowanie programu, który stale działa w tle także tej wydajności nie podnosi.
    Android jak rozumiem oprogramowania AV nie wymaga?

    Rzeczy z japkiem odpadają, ze względu na cenę i filozofię przenoszenia danych.
    O pisaniu wspomniałem, bo to ma być komputer w pełni interaktywny, a nie tylko do odbioru. Mam swoje przyzwyczajenia i z reguły nawet na klawiaturze laptopowej mi się źle pisze. Książki na tym jednak nie będę pisał, zatem jakoś dam radę. Będę musiał się zapoznać z przenośną klawiaturą, choć tak do końca nie jestem przekonany do tego rozwiązania, ale nie twierdzę, że kategorycznie nie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Jak chcesz dużo pisać to lepiej odpuścić sobie tablet. Fizycznej klawiatury nic nie zastąpi.
    No właśnie, pytanie jak dużo chcesz pisać. Tabletu do napisania pracy magisterskiej nie polecam, ale do pisania poczty, notatek, etc. jak najbardziej, kwestia przyzwyczajenia (zapraszam na test, masz blisko). Tablet do zastosowań mobilnych (z dodatkowym 3G) nadaje się doskonale, na plus może przemawiać żywotność baterii.
    Wg mnie do przeglądania sieci, poczty, filmu, muzyki, gierek, generalnie w podróży, tablet jest doskonały.
    pozdrawiam
    Artur

  7. #7

    Domyślnie

    Przede wszystkim - pomacaj. Mi pisanie na samym tablecie zupelnie nie podeszlo, szczegolnie ze uzywam sporo znakow specjalnych, np przez SSH, ale znam sporo osob ktore sa bardzo zadowolone, szczegolnie majac swype. Pisanie z polskimi znakami diaktrycznymi jest wolniejsze i mniej wygodne niz na normalnej klawiaturze ( przynajmniej w moim mniemaniu ).

    Wszystko co staje sie bardzo popularne potrzebuje oprogramowania AV. Powszechnosc urzadzen z androidem czyni je targetem dla przestepstw informatycznych, np zwiazanych z bankowoscia internetowa.
    ( Uwazalbym z logowaniem sie do konta bankowych czy do innych wrazliwych uslug z urzadzen przenosnych ) W tej chwili nie ma az tylu znanych zagrozen na androida co na windows.
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #8

    Domyślnie

    Jak napisałem, to ma być rozwiązanie podróżne. Siedzę na terminalu, to grzebię w sieci czy oglądam jakiś film. Pojechałem do znajomych, to mam swojego kompa, z którego mogę sprawdzić pocztę, forum czy ulubione strony. Nie muszę pożyczać. Konta bankowego z niego raczej nie będę obsługiwał, z reguły i tak tokenu nie zabieram na wyjazdy.
    Tablet ma ogromną zaletę w postaci rozmiarów i wagi, minusem jest cena, ale spoko, mogę wydać więcej, skoro trzeba. Muszę się w wolnej chwili przespacerować po marketach z elektroniką i obczaić temat.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Jak bedziesz ogladal, popatrz na praktyczne zastosowania takiego urzadzenia. Niektorzy lubia ekrany 16:9, dla mnie przy czytaniu to tragedia. W marketach z elektronika moze byc roznie ze sprzetem ktory jest.
    Jezeli mialbym polecac tablet, to pewnie bylby to Lenovo ThonkPad Tablet, ale jest to propozycja sporo przekracajaca budzet i zapewne oferujaca duzo rzeczy ktore beda zbedne.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #10

    Domyślnie

    Od kiedy zaopatrzyłem się w soniaka S nie wyobrażam sobie życia bez niego, wprawdzie pisanie z diakrytykami jest upierdliwe, to przy odrobinie wprawy spokojnie można sobie poradzić i z tym, do tego bateria na cały dzień majstrowania przez 3g w internecie to coś, czego żaden netbok Ci nie da.

    Polecam dobrze przemyśleć sprawę, sprzęt za tysiaka, który po miesiącu wyląduje w szufladzie to średnie rozwiązanie

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •