Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93
  1. #11

    Domyślnie

    Nawet nie myśl o kupnie netbooka. To taki półśrodek: masz połowę ergonomii laptopa, połowę prędkości laptopa, połowę żywotności baterii tabletu, połowę łatwości obsługi tabletu i brak aplikacji. Kup sobie iPada2 i nie będziesz narzekał. Obecnie ja zabieram laptopa z domu raz czy dwa razy do roku: na wakacje, w razie jak upuszczę iPada albo będę musiał podłączyć czytnik kart (bo np coś się będzie z kartą działo z czym sobie aparat nie poradzi).

    Zapomnij o netbookach.

  2. #12

    Domyślnie

    Sony S ładnie wygląda na papierze, będę musiał wybrać się do salonu Sony i zmacać to ustrojstwo.
    iPad odpada w jakiejkolwiek wersji. Pisałem dlaczego, choć z tego co widzę argument ceny odpada, bo tablet to dwa razy większy budżet, a produkty japka są w podobnej cenie jak reszta.
    Co do lądowania w szufladzie, to akurat będzie tak, że produkt za dwa kafle wyląduje w szufladzie. Na początku pewnie się pobawię, ale zasadniczo i docelowo, to ma być sprzęt w podróż i w domu ma spoczywać i tak w szufladzie. Ja nawet lubię odpocząć od komputera, ale czasem trzeba trzymać rękę na pulsie, tak jak teraz przy dogadywaniu spraw związanych z AO albumem.
    No dobrze zatem niechaj będzie tablet, to już zawsze jakieś zawężenie wyboru.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Może moja wypowiedź nie wniesie wiele, ale napiszę. Przejedź się do MM lub innego elektrosklepu i weź do ręki tablet 7 i 10 cali. Nieważne na początku jakiej firmy, byleby potrzymać rozmiar. Też zastanawiam się nad tabletem (nie dla siebie, ale dostęp bym do niego miał) i bardziej skupiłem się na rozmiarze i ekranie, niż na gniazdach (chyba wszystkie mają SD lub mSD). Miałem w ręku drogiego, ale cienkiego i lekkiego Samsunga 10.1 oraz tańszego, ale grubszego i cięższego Lenovo- główny dylemat to rozmiar ekranu i waga. Koledzy w innym wątku polecają też tablety na matrycy IPS (tani, o b. dobrych parametrach, ale importowany z Chin 7-calowy Ainol Aurora), która poprawia komfort użytkowania. Widziałem wyświetloną klawiaturkę w 10-calowym i 7-calowym, jest znaczna różnica w obszarze pracy, sam musisz sobie odpowiedzieć na jaki kompromis musisz pójść (wielkość/cena/komfort). Jak już określisz czego pragniesz, poszukaj dobrego źródła zakupu, ale najpierw poczytaj o tabletach na benchmark.pl, tablet.pl oraz na forach.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli pisanie nie jest priorytetem to polecam tablet. Mam laptopa i szukałem czegoś mobilnego. Kupiłem netbook asus. Lekki ale kiepski plastik. Grzał się mocno. Sprzedałem i kupiłem tablet acer a500. Mam microSd, usb, gps, polską klawiaturę. Nie grzeje się. Można obsługiwać na stojąco na ulicy. Jest świetny do prezentacji zdjęć. Świetnie obsługuje się mapy. Polecam ten model, warto wydać te parę której więcej.
    PS. do usb można podłączyć dysk, mysz, klawiaturę. Nie działają modemy na usb.
    Ostatnio edytowane przez skrzynka97 ; 24-03-2012 o 09:57
    Nikon | Olympus

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Sony S ładnie wygląda na papierze, będę musiał wybrać się do salonu Sony i zmacać to ustrojstwo.
    iPad odpada w jakiejkolwiek wersji. Pisałem dlaczego, choć z tego co widzę argument ceny odpada, bo tablet to dwa razy większy budżet, a produkty japka są w podobnej cenie jak reszta.
    Co do lądowania w szufladzie, to akurat będzie tak, że produkt za dwa kafle wyląduje w szufladzie. Na początku pewnie się pobawię, ale zasadniczo i docelowo, to ma być sprzęt w podróż i w domu ma spoczywać i tak w szufladzie. Ja nawet lubię odpocząć od komputera, ale czasem trzeba trzymać rękę na pulsie, tak jak teraz przy dogadywaniu spraw związanych z AO albumem.
    No dobrze zatem niechaj będzie tablet, to już zawsze jakieś zawężenie wyboru.
    Tomku nie odrzucałbym tak ipada na Twoim miejscu
    Sam przed kupnem byłem "na nie" co do produktów apple ale teraz się przyzwyczaiłem i jest naprawdę ok.
    Chcesz to się ustawimy kiedyś na mieście to sobie pomacasz, popytasz i zdecydujesz
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  6. #16

    Domyślnie

    Ipady 2 mogą teraz zlecieć nieźle w dół, bo weszła 3jka w tej samej cenie co dotychczasowy model, więc siłą rzeczy jak komuś na allegro został to musi zrobić zjazd cenowy... A w razie czego to pewnie 1ka będzie niewiele ponad tysiaka kosztować (raczej używka).

  7. #17

    Domyślnie

    z punktu widzenia użytkownika netbooka i tabletu
    krótko i zwięźle - za i przeciw:

    samsung galaxy tab 10.1 za:
    - leciutki i poręczny
    - świetny wyświetlacz 10.1 1280x800 - świetne kąty widzenia
    - długo pracuje na baterii (~10 godzin non stop)
    - wifi, gsm, bluetooth - do wyboru do koloru
    - świetna wydajność w 3d (gry)
    - mała ladowarka (usb)

    samsung galaxy tab 10.1 przeciw:
    - cena przekracza twój budżet dwukrotnie (a to dopiero bez akcesoriów)
    - jedyne dostępne złacza to złącze dokujące i mini jack. karte SD / urządzenie USB podłączasz przez przelotkę za 100 pln. w tym momencie tab przestaje być wygodny.
    - pamięć masowa tylko 16/32 gb. kraty SD na podpięte na stałe odpadają.
    - android - dla mnie porażka nie system. przynajmniej flash działa (ipady nie obsługują), filmy nie wszystkie. zalezy od kodeka. TEŻ potrzebujesz antywirusa - polecam darmowego avasta.
    - klawiatura ekranowa. wspomniałeś że chcesz pisać na tym. zapomnij o klawiaturze ekranowej. to się nadaje do wklepania url do przeglądarki podczas sesji na kiblu, a nie do pisania. możesz kupić dedykowane etui samsunga z klawiaturą na bt (~300 pln), albo dodatkową klawiaturę bt osobno na popularnym serwisie aukcyjnym (koszt ~100 pln). i w tym momencie twój przenośny zestaw przestał być przenośny.
    - (rozważałem jeszcze asusa transformer prime'a - do momentu kiedy dowiedziałem się że ten tablet nie ma modemu gsm.... wow, kto to wymyślił...)

    netbook samsung n120 za:
    - praca na baterii do 8 godzin. jak dla mnie porównywalne z tabletem.
    - windows xp. w sensie - normalny os a nie dotyko-cudaczne-androido-coś.
    - fizyczna klawiatura - w tym konkretnym modelu prawie pełnowymiarowa, bo n120 ma wymiar netbooka 12''
    - wydajność do normalnej pracy/internetu - super. nic nie tnie, działa przeglądarka, flashe, office, prezentacje, filmy z tego oglądam na tv, a wszystko to z avastem działającym w tle.
    - dysk. 160 gb. niech sie tablety schowają.
    - czytnik kart SD.
    - cena. mieści się w budżecie. nie potrzebujesz do niego akcesoriów.

    netbook samsung N120 przeciw:
    - wyświetlacz. 10.1'' ale tylko 1024x600. niektóre aplikacje dziwnie wyglądają, mogą nie mieścić się na ekranie.
    - wydajność 3d. ssie. nie pograsz w nic poza saperem.
    - duża ładowarka.
    - nie ma wbudowanego modemu (nie było to standardem jak go kupowałem, używam modemu na usb, teraz to już norma brałbym taki z wbudowanym modemem)

    w tej konkurencji dla mnie nie ma wygranych. dlatego dom opuszczam zawsze z dwoma urządzeniami i tabletem i netbookiem. nawet tego posta piszę z netbooka, tablet leży obok.
    czego używam częściej ?? netbooka.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  8. #18

    Domyślnie

    Co do lądowania w szufladzie, to akurat będzie tak, że produkt za dwa kafle wyląduje w szufladzie.
    Wydaje mi sie ze zmienisz podejscie, jak zaczniesz uzywac tabletu. Nawet ja docenilem tablet ( a 90% czasu nosze ze soba x220t ) i zaluje, ze posiadam taki a nie inny ( eee pad transformer 101 - 16:9 ekran, android...). Czesto zdaza mi sie nosic obydwa urzadzenia, bo jednak latwiej wyciagnac transformera w tramwaju zeby przeczytac sobie gazete / newsy / ksiazke niz laptopa. Czasem nawet w domu jest wygodniej - sterowanie VLC odpalonym na PC z poziomu tabletu, czytanie/ogladanie w lozku czy w innym miejscu gdzie laptopa niekoniecznie chce brac ( :P ). Brakuje mi jednoczesnie tego co mialem okazje pomacac w lenovo thinkpad tablet - zupelnie inna ergonomia obslugi i wprowadzania danych. Ekran 16:10...
    Jezeli masz od kogo pozyczyc tablet, na tydzien, zeby sobie przetestowac, zobaczyc do czego w rzeczywistosci Ci sie przyda, to byloby to chyba najlepsze rozwiazanie. W sklepie oczywiscie mozna zobaczyc wiele, ale pewnych rzeczy, jak ergonomia na dluzsza mete, ciezko ocenic.

    Android - dla mnie zuo. Gogle wie o nas prawie wszystko, jak masz tablet z androidem to wszystko. Automatyczny upload zdjec, dziesiatki opcji laczacych z google+, etc. Ale z 2 strony, wyboru wielkeigo nie ma - moze lepiej poczekac na zabawki z win 8?
    iPad - o ile nie cierpie wszystkiego spod znaku zgnilego jablka, to uwazam ze jest to sensowne rozwiazanie, szczegolnie dla osoby ktora nie chce sie bawic z systemem, choc moze nie do konca warte swej ceny ( jednak za jabluszko placimy )
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #19

    Domyślnie

    A nie lepiej połączyć wygodę w pisaniu na laptopie z mobilnością tabletu i poszukać Asusa Transformera ze stacją dokującą?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #20

    Domyślnie

    Ekran 16:9 w transformerze to zuo. Ja rozumiem ze filmy, ale na tablecie ejdnak glownie sie czyta...
    Stacje dokujace sa dostepne do wiekszosci dobrych tabletow.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •