Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z czytnikiem kart - "przerywa"

    Witam,

    mam dość dziwny problem z czytnikiem, takim "wewnętrznym" tj. wsadzanym w obudowie. Czytnik jest podpięty prosto pod płytę główna (Gigabyte GA-Z68XP-UD3). Problem jest taki, że po włożeniu karty (obojętnie czy CF/SD czy cokolwiek innego) karta jest wykrywana i wszystko niby ok. Ale... Najczęściej w trakcie kopiowania zdjęć (nie zawsze - czasami jest ok) urządzenie "się odłącza" - pojawia się dźwięk systemowy jak przy odpięciu urządzenia USB, kopiowanie zostaje przerwane i ponownie wyskakuje okienko, jakby dopiero co karta została włożona. Przez to nie dość, że nie można czasami skopiować zdjęć - to jest jeszcze gorsza sprawa - czasami karta zostaje "uszkodzona" przez przerwę w trakcie kopiowania i część zdjęć znika. Oczywiście idzie je odzyskać programami do odzyskiwania danych, jednak rzadko jest to to 100%...

    Dodam, że czytnik był wymieniany 3 razy i zawsze dzieje się to samo.

    Mam drugi, na zwykłe USB i on działa normalnie... Ale po to jest tamten w obudowie, żeby działał.

    Ktoś ma jakieś pomysły? :/

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Jeżeli wymieniałeś 3 razy czytnik, to nie nasuwa Ci się żaden pomysł?

    Na moje wyczucie problem jest sprzętowy i leży po stronie płyty głównej.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Tyle to i ja wpadłem... Tylko pytanie - co to może być? Może kwestia tego wejścia USB na płycie? Jak to sprawdzić? Może ktoś miał podobny przypadek - dlatego pytam, zanim odeśle płytę na gwarancji... Nie wiem czy to problem sprzętowy - bo wtedy by, przypuszczam, wcale nie działało, albo przerywało dokładnie w tym samym momencie - a tak nie jest. Czasami się uda wszystkie foty zrzucić, czasami tylko kilka, czasami w połowie się przytnie... Gdyby coś było nie tak z gniazdem USB na płycie (tym 9pinowym takim płaskim) to przecież by wcale nie działało... Chyba, że się mylę...

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    A teraz pytanie za 10 pkt.: sam składałeś peceta?

    Nie ma zbyt wiele możliwości pomyłki w połączeniach gniazd (przejrzałem manual), ale wszystko jest możliwe.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie, nie sam... Ale sam potrafię, znam się co nie co na PCtach... Pracowało się tu i ówdzie... Ale to chyba nie o to chodzi.

    Tego się nie da źle podłączyć. Zdecydowanie się nie da

    A nawet jeśli, to by wcale nie działało. A czasami działa dobrze, czasami nie. Ale zawsze po włożeniu widzi kartę. Tylko, że czasami w trakcie jak już karta siedzi w środku to "odkrywa" ją na nowo... Bez sensu zupełnie, ale wkurza. Czasami mam ochotę wyjąć i porąbać na małe kawałki.

    PS: Zapytam na wszelki wypadek - jaki czytnik polecicie?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •