Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie fisheye 16mm - praca w ciężkich warunkach

    Witajcie,
    Przymierzam się do zakupu 16tki, jednak przed wydatkiem 3k chciałbym dowiedzieć się od Was jak wygląda kwestia wodoszczelności tego sprzętu, głównie przedniej soczewki/krawędzi między nią i obudową. Chodzi mi o fotografię w deszczu, dotychczas na obiektyw dokręcałem tulipa, wszystko zabezpieczałem folią/pokrowcem i tyle.. w większości przypadków, dzięki osłonie, krople deszczu oszczędzały soczewkę.
    W rybce raczej żadnego tulipana nie nakręcę, robienie 'daszka' też mija się z celem.
    Wystarczy zabezpieczyć pierścienie w obiektywie (i korpus aparatu oczywiście)?
    A może podarować sobie i do tych warunków kupić tańsze szkło?

  2. #2

    Domyślnie

    W 16tce problem jest tego typu, że większa kropla na przedniej soczewce pojawi się także na zdjęciu. Kup zenitara i poćwicz w deszczu - jesli problem uznasz za mało uciążliwy, można będzie robić.
    A "zafoliowanie" całości to na pewno dobry pomysł.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #3

    Domyślnie

    mam to szkło od chyba 2 lat.
    Zapinam i fotografuje; wesela... ale i rajdy w kurzu i deszczu... ciągle działa.

    REWELACYJNE SZKŁO.
    Zenitara miałem... jest namiastką nikkora.
    Jak chcesz rybkę i masz 3k to kupuj nikkora i nie baw się w pośredników typu zenitar, bo i tak kupisz nikona
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne Panowie Przez chwilę bawiłem się rybią Sigmą w deszczu właśnie, dzięki temu doświadczeniu szybkie (i dokładne) czyszczenie soczewki w trudnych warunkach doprowadziłem do perfekcji.
    W oparciu o Wasze słowa jak i opinie zza wielkiej wody zdecydowałem się na zakup 16tki. Zamówienie złożone, czekam z niecierpliwością na dostawę już

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    mam to szkło od chyba 2 lat.
    Zapinam i fotografuje; wesela... ale i rajdy w kurzu i deszczu... ciągle działa.

    REWELACYJNE SZKŁO.
    Zenitara miałem... jest namiastką nikkora.
    Jak chcesz rybkę i masz 3k to kupuj nikkora i nie baw się w pośredników typu zenitar, bo i tak kupisz nikona
    tez mam z 2 lata i moge sie pod tym podpisac. ino z rewelacyjnoscia bym nie przesadzal. 15stke 2.8 canona wspominam znacznie lepiej. robi dokladnie co ma robic. na koncertach w spelunach, gdzie musze go z obu stron przecierac co 3 minuty bo paruje daje rade, wiec sadze, ze i na deszczu da.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •