Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kolorowanie światła lampy studyjnej

    Zastanawiam się od jakiegoś czasu, jak zmienić barwę światła z lampy studyjnej, aby wymieszać je ze światłem zastanym. Wiem, że można kupić wrota z wkładanymi filtrami, ale jeśli chciałbym użyć wielkiej okty, to mogę stanąć przed kłopotem. Czy bardziej doświadczeni mają jakieś patenty?

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Większe folie. Takie jak stosuje się w filmie. Sprzedaje to raysfoto. Rolki 1,5 m szerokosci

    http://www.raysfoto.pl/DefaultPage.a...NadAlbumu=1497
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    I wklejam to na pałertejpa w środku okty? O_O

    Spodziewałem się czegoś bardziej wymyślnego

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jaką ty masz duża okte? więcej niż 1,5 m ? Możesz uciąć 2 paski.
    Przypinasz klamerkami na zewnątrz okty.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jaką ty masz duża okte? więcej niż 1,5 m ? Możesz uciąć 2 paski.
    Przypinasz klamerkami na zewnątrz okty.
    Ahh, czytanie ze zrozumieniem - szerokość

    Oktę mam równo 1,5m, ale obklejanie jej dookoła wydaje się dość karkołomne. Nie wspomnę o cenie takiego arkusza :/ Może ktoś wymyślił jakieś nakładki na palnik w stylu klosza od koguta ... Poszukam.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Problemem będzie temperatura. Włączony pilot grzeje, szczególnie jeśli go otoczysz folią to nie ma szans na sensowną wentylacje lampy. No a to grozi awarią lampy albo stopieniem folii i zasyfieniem palnika.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    To prawda, chociaż w warunkach plenerowych może nie byłoby to aż takim kłopotem (wyłączony pilot itp).

    Po głowie chodzą mi głównie zachody słońca itp, stąd całe zamieszanie.

  8. #8

    Domyślnie

    możesz "ukształtować" folię na palniku (aby tylko jego nie dotykała), wbrew pozorom ta folia wytrzymuje dość wysokie temperatury, tylko UWAGA, są folie korekcyjne i "efektowe", więc przy zamówieniu trzeba dokładnie podać o co chodzi
    ps: a jak chciałem sprzedać folię wielkości a4 to kupców nie było
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Dowiedz się czy to są folie do światła ciągłego - wytrzymują wyższe temperatury i piloty lamp błyskowych nie zrobią na nich specjalnego wrażenia, choć będą sie powoli wypalały - traciły oryginalną barwę.
    CTO - filtry pomarańczowe korekcyjne
    CTB - filtry niebieskie korekcyjne

    Folię kupujesz o rozwieszasz wewnątrz okty- najlepiej na wewnętrznym rozpraszaczu który jest mniejszy

  10. #10

    Domyślnie

    Oj, wewnętrzny dyfuzor też nie jest malutki. Ma pewnie ze 110cm. Myślę, że wklejka w pewnej odległości od palnika powinna dać radę. W końcu nie musi zabarwić totalnie całego światła - reszta się przecież i tak wymiesza. Nikt kalwinów nie liczy

    Ile chciałeś za tą 'kartkę' A4?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •