Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Obudowy na dyski - Unitek

    Mam taką obudowę Uniteka:
    www.komputronik.pl/product/106321/Sprzet_komputerowy/Akcesoria/Stacja_Dokujaca_Unitek_Y_1040CN_2_5_-3_5_eSATA_czytnik.html
    Pytanie (na które nikt nie chce dac odpowiedzi, strona firmowa milczy w tym temacie) - jak duże dyski mozna tam wsadzać?
    Mi chodzą 1T Samsunga i 1T WD Green (i mniejsze)
    Dyski 1T mają chore ceny, ale dyski 2T kosztują tylko kilkadziesiąt zł więcej. Więc ... kupiłbym 2T tylko czy ta obudowa do tego będzie OK ?
    Proszę by osoby, które maja taką obudowę wpisały mi jakie dyski większe niż 1 T na niej używają. Najfajniej 2T, ewentualnie 1,5 T. A może organoleptycznie się ktoś przekonał że 2 T nie chodzi?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Instrukcja obsługi sugeruje:

    ftp://www.fen.pl/instrukcje/Unitek/U...instrukcja.pdf

    że obsługuje nawet dyski 4TB.

    Nie jest niby napisane wprost, ale piszą, że jest w stanie formatować takie dyski, więc ...
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Dzięki. Jak ty to znalazłeś Kiedy kupiłem obudowę (ponad rok temu) to nie było przy tym tak szczegółowej instrukcji.
    Piszą, że mozna formatować FAT32 do 4TB.
    Oczywiście ja uzywam NTFS. Miejmy nadzieję, że skoro FAT32 to tym bardziej NTFS da się "używać" w tak wielkich pojemnościach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Obsłuży bez problemu. A to, że w instrukcji jest 4TB to tylko dlatego, że obecnie chyba nie ma jeszcze większych dysków

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ale jest ciekawostka, że nowsza obudowa Uniteka z(z USB 3.0) jest opisana jako obsługująca dyski 2 TB. A bardzo stare obudowy były opisywane jako obsługujące dyski 1 TB.
    No i tu rodzi się pytanie dlaczego czasami nic nie pisano, a czasami pisano jednak o takich pojemnościach rzędu 1TB. Pisano dlatego, że wtedy nie było większych dysków ?
    Spotyka się jednak przypadki, że w opiniach o produkcie ludzie wypisują, że z dyskami 1 TB dział, a z 1,5 TB się wykrzacza. Ale to były opinie o innej obudowie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •