Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Question Prosze o pomoc przy wyborze statywu

    Witam wszystkich forumowiczow! Dawno tutaj nie goscilem, ale nie o tym temat, a wiec do rzeczy.
    Mam niewielkie pojecie na temat statywow, glowic itp. Pomyslalem wiec, ze wy mozecie mi pomoc.

    Wymagania:
    -Stabilnosc. Statywu nie powinien przewrocic podmuch wiatru, szturchniecie np. lokciem, szybszy ruch glowica (?).
    -Statyw ma byc stabilny i umozliwiac wygodna prace z obiektywami wiekszymi jak 400mm+(tele), czyli musi udzwignac obiektywy o wadze do ok. 4kg (?). Za wage body przyjmujemy ok. 800g. W najgorszym wypadku waga sprzetu bedzie dochodzila do okolo 4,8 kg, ale jest to skrajnosc.
    -Glowica ma umozliwiac plynny i wygodny ruch w plaszczyznach gora-dol oraz prawo-lewo
    -Statyw moze byc ciezki, ale tez nie wpadajmy w skrajnosc
    -Statyw prawdopodobnie bedzie zakupiony jako nowy. Glowica rowniez. Kwota: nie orientuje sie na rynku statywow (ale mysle ze do 1500 PLN (statyw z glowica))

    Prosze o konkretne wypowiedzi na temat, a nie zgryzliwe komentarze (a wiec i niefachowe jednoczesnie, co czasami mnie denerwuje, jak nie mam humoru i czasu np. wlasnie teraz).

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photomaniac Zobacz posta

    Prosze o konkretne wypowiedzi na temat, a nie zgryzliwe komentarze (a wiec i niefachowe jednoczesnie, co czasami mnie denerwuje, jak nie mam humoru i czasu np. wlasnie teraz).
    Napisz jeszcze ile masz wzrostu - to nie zgryźliwe, tylko pomaga w doborze odpowiedniej wysokości statywu.
    D750, F100

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Krystek Zobacz posta
    Napisz jeszcze ile masz wzrostu - to nie zgryźliwe, tylko pomaga w doborze odpowiedniej wysokości statywu.
    Moj wzrost to okolo 185 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, upatrzylem juz sobie 2 modele, ale czy takie kombinacje beda do siebie pasowaly? Benro A4580T i glowica Benro GH1 czy moze lepiej glowica Manfrotto 468MGRC3 Hydrostatic i do tego Manfrotto 055XPROB lub 055XB ? Ktory zestaw bedzie wygodniejszy/lepszy?

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photomaniac Zobacz posta
    Ok, upatrzylem juz sobie 2 modele, ale czy takie kombinacje beda do siebie pasowaly? Benro A4580T i glowica Benro GH1 czy moze lepiej glowica Manfrotto 468MGRC3 Hydrostatic i do tego Manfrotto 055XPROB lub 055XB ? Ktory zestaw bedzie wygodniejszy/lepszy?
    Osobiście (już o tym gdzieś pisałem), niedawno, po ogromnej burzy mózgowej, i nie tylko, wybrałem Benro C-2570F z głowicą B2 (nowa wersja). Przesyłka szła z HK (kilka dni). Ja osobiście wybrałem:

    - 3 sekcje (w Benro oznaczenie "7", cztery sekcje mają "8"), stabilniej niż 4, i szybciej się rozkłada.

    - zatrzaski typu "flip" nie "twist" (oznaczenie "F" zamiast "T", wg mnie i nie tylko, o niebo wygodniejsze w terenie, szczególnie nierównym, gdy zachodzi konieczność zmiany długości nogi, no i nie mówiąc o trwałości typu piasek, błoto itp)

    - wysokość ok. 151cm (bez rozłożenia kolumny centralnej!!!!- to też ważne, standardowo przy wyborze, nie bierz pod uwagę rozkładania kolumny, ona jest potrzebna wtedy gdy nogi rozkładamy na zboczu, skarpie itp).

    - nogi karbonowo - magnezowe.

    - jakość wykonania Benro - potwierdziła się, tym co wyczytałem tu na forum jak i również od ludzi którzy go użytkują np. w US.

    W Twoim przypadku jest też wersja A lub C-3570F (wyższa).
    Statywy Benro - zestawy z głowicą
    Ostatnio edytowane przez Paweł Krystek ; 11-03-2012 o 12:58
    D750, F100

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co rozumiem to polecasz Benro. Ten C-2570F oraz C-3570F ciekawe sie wydaja. Ale glowica jakos do mnie nie przemawia Czy nie lepsza bedzie ta "bujana" GH1 lub Manfrotto 468MGRC3 Hydrostatic (ale nie wiem czy mozna polaczyc np. statyyw Benro, a glowice Manfrotto, jest to mozliwe?).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photomaniac Zobacz posta
    Ale glowica jakos do mnie nie przemawia Czy nie lepsza bedzie ta "bujana" GH1 lub Manfrotto 468MGRC3 Hydrostatic
    Z tych dwóch firm, to mam wrażenie, że akurat Benro robi lepsze głowice. Kule Manfrotto to generalnie nic specjalnego.

    Cytat Zamieszczone przez photomaniac Zobacz posta
    (ale nie wiem czy mozna polaczyc np. statyyw Benro, a glowice Manfrotto, jest to mozliwe?).
    Jest.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Jest.
    Moze lepiej sprecyzuje poprzednie pytanie, bo moze mozliwosc jest, ale czy "tak po prostu", bez zadnych kombinacji, przejsciowek itp. ? Kupuje glowice Manfrotto i bezposrednio wkrecam ja na statyw Benro?

  9. #9

    Domyślnie

    Prawie wszystkie statywy porządnych firm mają mocowanie głowicy na standardową śrubę 3/8, więc dokładnie tak, bierzesz statyw dowolnej firmy z taką śrubą i głowicę innej firmy z mocowaniem w tym rozmiarze i muszą działać. Być może są gdzieś jakieś wyjątki, ale osobiście nigdy się nie spotkałem.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photomaniac Zobacz posta
    Moze lepiej sprecyzuje poprzednie pytanie, bo moze mozliwosc jest, ale czy "tak po prostu", bez zadnych kombinacji, przejsciowek itp. ? Kupuje glowice Manfrotto i bezposrednio wkrecam ja na statyw Benro?
    Statyw Benro ma standardową śrubę oraz 3 śrubki kontrujące od dołu umieruchamiające głowicę. Jedyny kosmetyczny problem to taki, że wypasiona głowica np. Kirk BH-1 może wystawać poza płytkę mocującą, ale to nie ma znaczenia

    Ja osobiście mam głowicę Benro B-2, która posiada srednicę kuli chyba 44mm i z tymi nogami komponuje się sprzętowo idealnie, sprzęt jest niesamowicie stabilny, sam, osobiście ciężarem prawie całego ciała wieszałem się na statywie, jest git

    A jeszcze odnośnie głowic - w zależności od zasobności portfela, zwróć uwagę na głowice kulowe Markins Q3 czy właśnie Kirk BH-1 (na ebayu można dostać obie), to są tzw. full wypasy "na całe życie"
    Ostatnio edytowane przez Paweł Krystek ; 13-03-2012 o 21:15
    D750, F100

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •