Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ???

  1. #1

    Question ???

    Witam. Od pewnego czasu zaczelem interesowac sie fotografia. Chcialbym sprobowac swoich sil w tej kwestii, jednak jestem kompletnym laikiem. Wszystko co wiem (czyli niewiele) wyczytalem na necie. Jestem tego zdania, ze zeby sie czegos nauczyc trzeba poprobowac, dlatego postanowilem kupic swoj pierwszy aparat. Nie mam zielonego pojecia od czego moze zaczac ktos taki jak ja, dlatego moze cos podpowiecie. Co wybrac na poczatek: cyfrowke czy lustrzanke i oczywiscie jaka (chodzi mi o jakies konkretne modele). Potrzebuje aparatu na ktorym na prawde bede sie uczyl, a nie tylko pstrykal bezsensowne foty jak dziecko z podstawowki. Chcialbym isc w kierunku "portretu" i moze "aktu"(ale to kiedys powoli bez pospiechu). Mam 2000zl. Ewentualnie poleccie tez jakis obiektyw( inny niz kitowy).

    Za odp. z gory Wielkie Dzieki!!!

  2. #2

    Domyślnie

    2k? ... d90 + 50 1.8
    500px.com/kubasikorski

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar helopawelo
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Ustka -> Derby UK
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jeśli naprawdę masz zamiar się uczyć to ja bym polecił wydać te 2000 na sprzęt używany,tj. Nikon D80 + 1.8/35 + 1.8/50 i jak starczy to lampę yongnuo 460 II. Z takim zestawem czeka Cię dużo nauki ale może też i zniechęcić. Życzę wytrwałości i sukcesów w nauce
    D90|N18-105|N35|T90|N180|3xYN460II|RF-602|

  4. #4

    Question ???

    Myslalem raczej o nowym sprzecie. Czemu akurat ten zestaw polecasz?

  5. #5

    Domyślnie

    helopawaelo mądrze gada! dlatego poleca takie zestaw bo jest mądrym człowiekiem, masz 35mm DX czyli tak jakbyś miał 35mm na pełnej klatce mało obrazkowej, taki optymalny fajny obiektyw do bliskich kadrów ale nie aż za bardzo szeroki i 50 1.8 która kosztuje śmieciowe pieniądze a jest odpowiednikiem 85mm dla pełnej klatki czyli taki no prawie tele choć ja bym tego tak nie nazwał. no i lampa czyli źródło światła nie wbudowanego w korpus które w portrecie wykorzystasz przez wyzwalaniem choćby wężykiem z kostki czy przez przedbłysk, możesz się uczyć kontrolowania światła sztucznego. D80 do portretu da radę, tu bardziej szkła. mam wiem co mówię pozdro

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robert7 Zobacz posta
    Potrzebuje aparatu na ktorym na prawde bede sie uczyl, a nie tylko pstrykal bezsensowne foty jak dziecko z podstawowki. Chcialbym isc w kierunku "portretu" i moze "aktu"(ale to kiedys powoli bez pospiechu). Mam 2000zl. Ewentualnie poleccie tez jakis obiektyw( inny niz kitowy).
    Wystarczy obojętnie jaki aparat, który będzie posiadał na "wyposażeniu" nastawy manualne. Może to być nawet kompakt. Do nauki potrzebny jest zapał i chęci. Sprzęt jest sprawą drugorzędną.
    Są na tym forum ludzie i sam się do nich zaliczam, którzy uczyli się fotografowania na sprzętach, która nawet światłomierzy nie miały wbudowanych. I człowiek nauczył się, nawet bez "pomocy internetu".
    Tak więc kup sobie zaawansowanego kompakta na początek.
    Aaaa i kup nowy, żeby skupić się na nauce, a nie zaprzątać sobie głowy potencjalnymi wizytami w serwisie.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 29-02-2012 o 20:37

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robert7 Zobacz posta
    Wszystko co wiem (czyli niewiele) wyczytalem na necie.
    Może na początek jakąś książkę przeczytać?
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=21778

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar helopawelo
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Ustka -> Derby UK
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robert7 Zobacz posta
    Myslalem raczej o nowym sprzecie. Czemu akurat ten zestaw polecasz?
    Jeśli miałbym teraz kupować zestaw dla siebie za 2k to właśnie taki bym wybrał. Dlaczego? Użytkowanie D80 to sama przyjemność. Najważniejsze funkcje na body więc nie ma potrzeby zaglebiać się w menu aparatu, szybkosc zmiany parametrów ekspozycji (2 kolka sterujące), wielkość korpusu (pewny chwyt), dość duży wizjer optyczny (nie wyobrażam sobie kadrowania na lcd), dobra jakość zdjęć. Proponowane obiektywy pozwalają na zabawe małą głębią ostrości, focenie w słabym świetle zastanym (f1., lub używanie mniejszych wartości ISO niż w wypadku ciemnych szkiełi w jednakowych warunkach. Poza tym uczą kadrowania (nie zoomujesz jak obiekt jest za daleko lub za blisko) wiec nauka kątów widzenia oibiektywu. Co do lampy zewnętrznej to daje możliwość wykorzystania światła odbitego od innych powierzchni, modelowania światła (grid, parasolka,softbox) mieszania światła zastanego z blyskowym, można ją wzywalać przez fotele (lampą wbudowaną). Najważniejsze jednak są chęci i wytrwalosc w nauce. Sprzęt ma tylko pomňc w wyrażeniu tego co chcesz pokazać

    Niestety ale aparatu kompaktowego ci polecić nie moge, bo sie na nich kompletnie nie znam. Ostatni kompakt miałem chyba z 5 lat temu no chyba że kamerka w telefonie Ale skoro jesteś zupełnym laikiem to może kompakt z trybami PASM byłby najlepszym wyborem

    Sory za literówki ale pisane z tel. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez helopawelo ; 01-03-2012 o 01:09
    D90|N18-105|N35|T90|N180|3xYN460II|RF-602|

  9. #9

    Domyślnie

    też optowałbym za używaneym sprzętem. D70s, D80 + 50/1.8 i SB 600. zmieścisz się w 2000, a jeszcze na karty zostanie. obiektyw ostry i dobry. lampka spokojnie ogarnia. przy wyborze aparatu kierowałbym się ergonomią, bo jak mam się bawić D40 i ustawiać iso w menu, zaglądać do menu, żeby zmienić cokolwiek, to wolę D70s lub D80.
    to naprawdę solidne nikonowskie puszki. do kupienia za niewielkie pieniądze.

    do nauki najważniejsza jest chęć nauki. czytaj. oglądaj. podpatruj. myśl. działaj. rób zdjęcia. obserwuj.
    to absolutna podstawa.

    pozdrawiam i życzę wytrwałości bo fotografia to cudowna sprawa.
    uwielbiam.
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za dobre rady. Na pewno z nich sorzystam. Ale pewnie jeszcze nie raz pozawracam Wam glowe jakimis nietypowymi jak na nowicjusza pytaniami. Poki co Wielkie Dzieki!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •