Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D90 nie łapie ostrości

    Witam. Użytkuję swojego nikona d90 od 8 miesięcy. Zdarzało się wcześniej, że nie łapał ostrości ale były to jednostkowe przypadki, wyłączałem/ włączałem i było ok. Ale ostatnio, ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem, że wcale nie łapie ostrości przy zblizeniach (nawet dalekich obiektów), zarówno autofocus, jak i manualny tryb ostrzenia. W trakcie pracy autofocusa słychać za to ciche piski ( jak tarcie gumy o gumę, brak 'piknięcia) a silnik nie pracuje. Radzi sobie z ostrością tylko bez zooma (pracuje silnik) i w zasadzie tylko wtedy mogę wykonać zdjęcia (jest piknięcie). Natomiast w manualnym, kręcąc pierścieniem prawie nie ma reakcji. Dodam wyrzedzająco, że prawidłowo przestawiam włączniki autofokusa na body i obiektywie. Obiektyw to nikkor 15-105. Macie jakieś pomysły co się mogło zepsuć?

  2. #2

    Domyślnie

    W trybie LV też nie ustawia ostrości? A z innym obiektywem?

  3. #3

    Domyślnie

    W trybie lv też. Innych obiektywów nie posiadam i sprawdzić jak za bardzo też nie mam.

  4. #4

    Domyślnie

    Obiektyw jest niecentryczny i się blokuje. Naprawiałem dwa takie 18-200. Żmudna robota. Serwis na 1000% wymieni połowę obiektywu. Całkowicie nieopłacalne. Lepiej kupić złoma za 200zł i przełożyć.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Obiektyw jest niecentryczny i się blokuje. Naprawiałem dwa takie 18-200. Żmudna robota. Serwis na 1000% wymieni połowę obiektywu. Całkowicie nieopłacalne. Lepiej kupić złoma za 200zł i przełożyć.
    Jasny gwint. Toś mnie pocieszył :/. Wysłany d serwisu.Mam gwarancję jeszcze na szczęście. W sklepie powiedziano mi wstępnie, że może wystarczyć czyszczenie pierścienia manualnego bo trochę ciężko pracuje i mogło coś podejść.
    Poza tym, jak na złość przed oddaniem do serwisu zaczął działać jak nowy i przez kilka dni nie było zastrzeżeń, tylko ten pierścien cięzko kręcił.
    Ostatnio edytowane przez space_cowboy ; 06-03-2012 o 16:15

  6. #6

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Mam problemy z AF w D90. Najpierw myślałem, że to moja 35 1,8 jest uszkodzona więc zawiozłem do Fotojokera celem wysłania do serwisu. Tam przekonali mnie, że to AF w moim D90 należy wyregulować. Czytanie Forum tylko potwierdziło te przypuszczenia. Również próby z innymi aparatami potwierdzają, że 35-tka pracuje prawidłowo.
    Wiem, że tylko serwis Nikona w Warszawie może to wyregulować (naprawić).
    I tu moje pytanie.
    Czy mogę to zrobić w jeden dzień?
    Chodzi o to, że zawiozę obiektyw specjalnie bo wysyłka nie wchodzi w grę.
    Próby dodzwonienia kończą się tylko wysłuchiwaniem przez kilka lub kilkanaście minut komunikatu, że "Państwa zainteresowanie jest dla nas ważne !!!!!" hehehe. Wysłałem też maila z zapytaniem - cisza na razie.
    D7190 + Sam 14 2.8 + S18-35 1.8 + 50 1.8G + 85 1,8G +T150-600 + SB910

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr-21a Zobacz posta
    Podepnę się pod temat.
    Mam problemy z AF w D90. Najpierw myślałem, że to moja 35 1,8 jest uszkodzona więc zawiozłem do Fotojokera celem wysłania do serwisu. Tam przekonali mnie, że to AF w moim D90 należy wyregulować. Czytanie Forum tylko potwierdziło te przypuszczenia. Również próby z innymi aparatami potwierdzają, że 35-tka pracuje prawidłowo.
    Wiem, że tylko serwis Nikona w Warszawie może to wyregulować (naprawić).
    I tu moje pytanie.
    Czy mogę to zrobić w jeden dzień?
    Chodzi o to, że zawiozę obiektyw specjalnie bo wysyłka nie wchodzi w grę.
    Próby dodzwonienia kończą się tylko wysłuchiwaniem przez kilka lub kilkanaście minut komunikatu, że "Państwa zainteresowanie jest dla nas ważne !!!!!" hehehe. Wysłałem też maila z zapytaniem - cisza na razie.
    Jak zależy Tobie na czasie to "zrób to sam". Na forum znajdziesz instrukcję. Jedyna potrzebna rzecz to klucz imbusowy. Przydatna też może być tablica testowa - do samodzielnego zrobienia.
    Nikon D90, 18-105, 35, 70-300, SB-900, kilka manualnych szkieł, mieszek, pierścienie pośrednie i statyw

  8. #8

    Domyślnie

    Lukdz dzięki bardzo ale aż taki Adam Słodowy to ja nie jestem. Chociaż jak nie będzie innego wyjścia to pewnie pomajstruję sam.
    D7190 + Sam 14 2.8 + S18-35 1.8 + 50 1.8G + 85 1,8G +T150-600 + SB910

  9. #9

    Domyślnie

    Tak gwoli uzupełnienia......
    Byłem w serwisie na Łopuszańskiej z D90 I 35 1.8G na regulację AF. Pojechałem w ciemno bo ni cholery nie mogłem się dodzwonić. I spotkała mnie niespodzianka. Załatwiłem wszystko w ciągu 3 godzin. Może miałem szczęście....? Regulacji wymagał D90 - koszt 90,00 i 35-tka też wyregulowana - za darmo bo na gwarancji. Mało tego, zrobili to niesamowicie dobrze. Chyba zaczęli się starać bo raczej mój urok osobisty (wątpliwy) nic tu nie zdziałał.....
    D7190 + Sam 14 2.8 + S18-35 1.8 + 50 1.8G + 85 1,8G +T150-600 + SB910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •