Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Lensy zdaje się mają Eurogwarancję? Jeśli tak, to na wypadek posiadania narzędzi przez NP - wysłałbym bez zastanowienia szkło do Fixation w Londku
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  2. #12

    Domyślnie

    Byłem w sklepie i o to relacja:
    Niechętnie bo niechętnie, ale przyjęty został obiektyw i podpisany wyżej zamieszczony przeze mnie parę postów temu druk o zawiadomieniu niezgodności towaru z umową.
    Obiektyw był oglądany przez pracownika i oczywiście Pan nic nie widział.
    Co teraz ze szkłem się będzie działo? Bo ustawowo mają 14 dni na ustosunkowanie się do pisma. Jeden Pan ze sklepu mówił, że oni n ie są wykwalifikowani do tego, więc szkło pojedzie do Warszawy do Nikon Polska i tam zostanie "przebadane". Nastomiast drugi Pan, mówił, że oni na miejscu stwierdzą czy coś mu dolega czy nie. NA moje pytanie a jak stwierdzicie, że jest ok, a ja twierdzę, że ma tą wadę to co dalej? Odpowiedział, że wtedy wysyłają do Nikona i on rozstrzyga.

    Co o tym myśleć?

    Czy aby niezgodność towaru z umową nie ma nic wspólnego z gwarantem czyli Nikonem, bo nie powołuję się na gwarancję a na niezgodność towaru z umową?
    Z drugiej strony przecież tacy pracownicy sklepu nie są OBIEKTYWNIE w stanie stwierdzić i rzetelnie, czy jest jakaś usterka czy nie w tak zaawansowanym sprzęcie. Przecież nie rozbiorą szkła itp.

    Teraz wielka niewiadoma. Sądzę, że stwierdzą, że wszystko jest cacy (jeden z pracowników już stwierdził, że jest ok). I co wtedy robić? Chciałbym się przygotować na każdą ewentualność. To szkło kosztowało 8500zł, to nie jest jakiś KIT za parę stów, poza tym potrzebuję to szkło do pracy.
    Jestem też prawie pewien, że wykorzystają do ostatniego dnia termin poinformowania mnie o decyzji, czyli 14 dni kalendarzowych czy roboczych?
    FX User

  3. #13

    Domyślnie

    Kalendarzowych, liczonych od jutra. Super, że nie dałeś się spławić .
    D50|F80|N18-55|N35-70/2.8

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lulek39 Zobacz posta
    Z drugiej strony przecież tacy pracownicy sklepu nie są OBIEKTYWNIE w stanie stwierdzić i rzetelnie, czy jest jakaś usterka czy nie w tak zaawansowanym sprzęcie. Przecież nie rozbiorą szkła itp.
    do pół roku od zakupu możesz powołać rzeczoznawcę ale to są niestety koszta.


    Cytat Zamieszczone przez Lulek39 Zobacz posta
    Teraz wielka niewiadoma. Sądzę, że stwierdzą, że wszystko jest cacy (jeden z pracowników już stwierdził, że jest ok). I co wtedy robić?
    no jeżeli ta skaza jest i ją widać to nie bardzo mogą stwierdzić, że wszystko jest cacy.
    Skontaktuj się z Rzecznikiem Praw Konsumenta.
    Białystok
    ul. Sienkiewicza Henryka 53
    15-002 Białystok
    85 874 98 81
    85 874 98 80

    Na pewno coś doradzi. Koniecznie też wspomnij w sklepie, że Rzecznik wie o Twojej sprawie.
    Za duża wartość sprzętu żeby tylko na opiniach z forum się opierać.
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  5. #15

    Domyślnie

    Generalnie oni wyślą do NP, tam go naprawią i tyle. Stwierdzą, że usterka została usunięta i sprzęt jest zgodny z wymogami producenta, ble, ble, ble. Tak to niestety działa. Można iść do sądu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •